Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Televizyon Arkası Bilgisayarı

chAsEEr

Recommended Posts

Televizyon Arkası Bilgisayarı

hbr_6267_d.jpg

PiixL adlı girişimci şirket, düz ekran televizyonlarına arkasına monte edilebilen yeni bir bilgisayar tipi üretti.

PiixL , girişimci ruha iyi bir örnek getirerek düz ekranlı televizyonların arkasına saklanabilen yeni bir bilgisayar tipi geliştiridi. Televizyonları duvara monte etmeye yarayan standart bağlantı noktalarında yardım alarak panelin arkasına asılabilen bu yeni model, PiixL EdgeCenter 3770 adını taşıyor.

Film izlemek, müzik dinlemek veya internetten akışkan video görüntülemek gibi işlerin çok daha üzerinde uygulamalara bile imkan veren sistem, en az bir masaüstü bilgisayarın sahip olduğu donanım özellikleri ile geliyor. Panel formunda üretildiği için hayli geniş alana sahip olan model, sadece 30 mm inceliğinde kalmayı başarıyor. PiixL EdgeCenter'ın donanım özellikleri şöyle:

* Intel Core 2 Duo 3 GHz'den başlayıp, Core i7 ve Xeon'a kadar giden işlemci seçenekleri

* 4 GB ile başlayıp, 24 Gb'a kadar artırılabilen DDR3 1333 MHz bellek

* Radeon HD 5850 1GB grafik kartı (en düşük seçenek)

* 2TB depolama alanı

* Blu-ray yazıcı

* DVB-T TV alıcısı

* Logitech'in çeşitli bilgisayar aksesuarları (kablosuz klavye, fare vbg.)

Windows 7 Ultimate 64-bit işletim sistemi yüklü olarak gelen EdgeCentre, donanımından da anlaşılabileceği gibi bir bilgisayardan beklenen her türlü işi yapabilecek kapasitede. Tüm bu özellikleri bir de ince ve hafif sayılabilecek bünyeye sığrıdıp televizyonun arkasına gizlemeyi başaran PixxL, karşılığını fazlasıyla almak niyetinde. EdgeCentre 3770 için 4 bin ile 14 bin dolar fiyat aralığı belirleyen şirket, icat etmiş sayılabileceği bu yeni tip bilgisayara gelecek siparişleri bekliyor.

Kaynak: yahoyt

bende buna benzer bir modeli kendim yaptım hemde daha kullanışlısı lcd paneli ölü laptobun panelini ayırıp 32'' inç lcd tv nin arkasına monte ettim çokda güzel oldu hatta birde kılıf yaptırmaya niyetim var işyerine ******ürmek için birde ince model bir ups bulursam lcd tv için deymeyin keyfime :))))) bunun eskiden nettde dolaşan eski versiyonları vardı birde lcd monitörler ilk çıktığında kasanın yan kapağına monte edilen modeller şimdi işler tersine dönmüş :warning:)) bende burdan esinlendim zaten :D

65644837.jpg

haa bu arada bu işi yapan sivri zekalıların heralde apple imac larıdan haberi yok heralde pardon birde vestelin temel internet kullanımı için ürettiği ahada burda işte

Please register to see this content.

şimdi sözüm ona yeni icatlarının siparişlerini beklesinler :)

buyrun birde buna bakın bi bende öyle bir sorun yok şükürler olsun tv koltuğumu 2 metre geriye alıyorum :)

kaynak yazete

''http://www.yazete.com/Ceza-gibi-dev-ekran-odulu-_32441.html''

Ceza gibi dev ekran ödülü

201220091910587750919_2.jpg

Ayın elemanı kavramı, çalışanları ödüllendirerek motive etmenin bir yöntemi.

Hemen herkes büyük bir monitörle çalışmak ister; ödül diye verilen bu monitörün durumu çok farklı...

Bazı firmalar çalışanlarına ayın elemanı unvanı elde etmenin yanı sıra bazı ufak ödüller de veriyorlar. Ama bu ödüller konusunda yeterince kafa yormayan işverenler ipin ucunu da kaçırabiliyor.İşte ABD'de ki bir çağrı merkezinde hesapsız uygulanan bir ayın elemanı ödülü ve sonuçları...

ABD'nin doğu kıyalarında yer alan bir çağrı merkezinin bir önceki ay en çok çağrıya yanıt veren çalışanı ayın elemanı olarak seçildi. Ödülü ise bu unvan ile sınırlı değildi. İşverenler elemanın emrine, bir ay boyunca kullanacağı tam 42 inçli bir monitör verdiler. Çalışan bir ay boyunca bu dev ekranla çalışmaya çalıştı ama rahatsızlık duyduysa bile sesini çıkartmadı. Bir sonraki ayın kazananı ise aynı monitör ile iki gün geçirdikten sonra ekrandan gelen sıcaklık yüzünden retinasındaki yanma hissi şikayeti ile "ödülünü" iade etti.

Herzaman istemişimdir bu tür multimedya araçlarının tek paket altında birleşip kullnılmasını böyle hem yerden kazanım hemde her araç için ayrı bir kumanda kullanmak zorunda kalmayız.Bu tür araçlar yaygınlaştıkça son kullanıcıların alabileceği fiyat düzeylerine iner inşaallah

en iyi ve en pahalı konfigürasyon:

2X Intel® Xeon® Processor X5570 (8M Cache, 2.93 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI) +£ 1,399.00

DDR3 Memory 1333Mhz 24GB Ultra Low Profile +£ 599.00

ATI HD-5850 1GB [ IMPORTANT: Systems fitted with this option cannot be mounted on a 500X400 VESA Pattern ! ] +£ 259.90

Enterprise Class 2 TB HDD 7200 RPM Sata II +£ 219.90

Blu-Ray & DVD Reader-Writer +£ 179.90

Hauppauge HD Dual DVB-T TV Tuner +£ 49.90

Belkin 1Gbps Integrated Powerline Networking +£ 159.90

Microsoft Windows 7 Ultimate 64-bit +£ 149.90

Logitech DiNovo Media Desktop Laser +£ 149.90

TOPLAM:£ 8,657.30

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...