Jump to content

Norveç Ve İsveç 4g'ye Geçti

chAsEEr

Recommended Posts

Norveç ve İsveç 4G'ye Geçti

hbr_6261_d.jpg

Yıl içinde ilk 4G baz stasyonunu kuran ve denemelerini tamamlayan TeliaSonera, Stokholm ve Oslo'da hizmete başladı.

Geçtiğimiz aylarda, 2010'a kadar 4G'ye geçeceğini açıklayan cep telefonu operatörü TeliaSonera, verilen bu tarihten de önce Stokholm ve Oslo şehirlerindeki abonelerine 4G mobil internet servisi sunmaya başladı.

"Müşterilerini 4G servisi veren dünyanın ilk operatörü olmaktan gurur duyuyoruz," diyen TeliaSonera Başkanı Kenneth Karlberg, şirketin aldığı üçüncü lisansı ise İsveç ve Norveç'in ardından Finlandiya'da kullanmayı planlıyor. Bu iki şehirdeki altyapı için Ericsson ve Huawei şirketleri ile çalışan operatör, modem tedarikçisi olarak ise Samsung'dan yardım aldığını açıkladı.

3G'ye göre 10 kat daha yüksek bağlantı hızları sunan 4G (LTE) teknolojisinin, Avrupa'nın diğer ülkeleri ve Amerika'da 2011 yılından önce yaygınlaşması beklenmiyor. Türkiye için ise çeşitli operatörlerin yaptığı testler haricinde açıklanmış bir geçiş tarihi yok.

Kaynak: yahoyt

Herzaman Olduğu gibi yıllar önce dünya win95 kullanırken biz MS-DOS kullıoyrduk biz win95 e geçtik Millet win98 kullanıyordu biz daha 98 le tanışmadan millet winme-win2000-winnt gibi programlar kullanıyordur yani bu böyle gelmiş böyle gidecek ve gidiyorda onlar 4 G yi kullanacaklar sonra sıkılacakalr bize devredecekelr kendileri 5 g ye geçecekler....Beni rahatlatan şuan tanıştığımız teknoloji ile halen tanışamayan yüzlerce ülke var yani TÜRKİYE o kadar da geride değil :cray:

birde arkadaşlar radyomanyetik dalgaların ınsan saglıgı uzerıne etkılerını arastırıp bılse ınsanlar ?

eınstein bile acıklamıs e=mc Gler arttıkca bu e yanı vucuda gıren enerji artıyo arkadaslar yanı frekansta artıyo bu nesil çok yaşamaz....

ingilterede 3g ye gırmeden once mıllet ıstemıyoruz dıye ayaklanmıstı bızım turkıyede nasıl oldu bılıyosunuz :cray:

ınsanları hayvanlardan ayıran fark :D

Ben 3G'ye bile karşıyım arkadaşlar inşallahta 4G Türkiye'ye gelmez.

Niye mi karşıyım çünkü hepsi radyasyon yayıyor artı 3G çıktıktan sonra radyasyon 3 katına çıktı.

Etrafınıza bir bakın vericilerin sayısı 2sene önce daha azdı

Ama şimdi kat kat artıyor bir gün evinizin üstünede dikerseler hiç şaşmayın

Niye mi karşıyım çünkü hepsi radyasyon yayıyor artı 3G çıktıktan sonra radyasyon 3 katına çıktı.

mum dibine ışık vermez demişler.

acaba radyasyonda da geçerli mi?

:)

Ben şahsen 3gyi tercih etmeyenlerdenim.Fakat fiberoptic kablo denen bişi var yane soyuyo o kadar yapsın bari altyapıyı bizde parayı seve seve verelim.

Buna ek olarak söylemek istiyorum ki;

İnsanlar verilen para karşılığında evlerinin çatı veya teras katlarına baz istasyonu kurdurmaya izin verir oldular.

Bunun bir örneğinide 4 ay önce komşumdan gördüm. Hepsinin ucu gene paraya çıkıyor...

Buna ek olarak söylemek istiyorum ki;

İnsanlar verilen para karşılığında evlerinin çatı veya teras katlarına baz istasyonu kurdurmaya izin verir oldular.

Bunun bir örneğinide 4 ay önce komşumdan gördüm. Hepsinin ucu gene paraya çıkıyor...

İşte bu insanlar yüzünden

Üç Beş kuruş için insanların sağlığıyla oynuyorlar

Hani bir yasa çıkmıştı bu baz istasyonlarının artık şehir dışlarına bir yerlere konulacağı

konusunda

Ne oldu?

Gerçi Bizim Türkiye'de ne acıki Yasalar Çiğnenmek için var.

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

hergün kullanıyorum ama 4 gb lik 3g vınn ın yarısı hep kalıyor.

çünkü o kadar yavaş ki, 50 mblik bir dosya az çeken yerde nerdeyse 6-7 saat sürüyor veya hiç açılmıyor.

4. ayında aldığıma bin pişmanım.

7.1 mbit miş, 1 bile değil.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...