Jump to content

3g Modem Internet Paylaşımı Yapılabilir Mi?

serdaryag

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.malum sebeplerden dolayı adsl ve telefonumu kapattırdım.bir operatörden 3g modem aldım.bildiğiniz üzere sadece usb girişinden çalıştığı için tek bilgisayara takılıyor.evimde 1 tane masaüstü,1 tane notebook ve wd tv live media player var.media player ethernet veya wireless üzerinden bilgisayaların hddlerine ulaşabiliyor.adsl modem şu anda bu işe yarıyor.media player internet üzerinden youtube videolarını izletme özelliğini sunuyor tabiki adsl modemde internetim yok.ben şöyle birşey düşündüm.teknik olarak mümkün mü?

masaüstü bilgisayarım açık ve adsl modeme bağlı.masaüstü bilgisayarıma 3g modemi bağlayacağım ve internet olacak.kullandığım ethernet kablosu crossover olacak.adsl modeme bağlı düz ethernet kablosuyla bağlı media player veya başka bir bilgisayarda internet erişimi olur mu?veya modem wireless olduğu için wireless bağlantısıyla notebook internete erişebilir mi?ustalardan yardım istiyorum.şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

3g cihazi baglamadim ama muhtemelen bi ip veriyordur pc ye yani dhcp si var internet bagli olmayan modeminizinde dhcpsi var o da ip dagitiyor iki group olusuyor modem de repeat olarak baglayabilirsen eger ve dhcpsini kapatip modemin local ip sini 3g nin siralamasinda bi ip ye gore ayarlarsan yani mesela 3g nin takildigi pc e verdigi ip 192 168 1 2 ise modem in kendi ip sini 1 3 yapip 3g nin internetini devam ettirebilir sanirim access point mantigi yani bi denemek lazim ama sizin amaciniz iki pc de internet olsun diyosaniz crossla baglayip iki pc yi direk arada modem olmadan birine ag gecidi olarak 3g nin local ip sini verip internet kurlum sihirbazini tekrar calisitrip baska bi bilgisayar uzerinden internet aliyor seklinde ayarlayip interneti aldiginiz 3g nin oldugu pc de de tekrar bi ag kurulumu calistirip bu bilgisayar uzerinden diger bilgisayarlar internete erisebilir secenegini isaretleyip yapilabilecegini dusunuyorum.... media player uzerinden erisimde internet erisimiyle alaksi yok vista ve win7 de ki paylasim manyigiyla alakali bişe oda sanrim diger pc de mediaplayer paylasiminin acik olmasi gerekiyor degisik bi erisim turu var beni aşan bi erişim daha dogrusu :D böle yani umarim bi yardimi olur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...