Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Hizmetler Yönetim Programı

kamuran731
 Share

Recommended Posts

Link Yenilendi. 31 Ağustos 2013  

Sebep: Komutlar uygulanırken birçok net.exe işlemi takılı kaldığından dolayı program donup kalıyordu

sorun giderildi   http://www.mediafire.com/?6nttx3x3fe8p8ba

Hizmetleri yönetebilecek bir program arıyordum bulamayınca kendim yaptım
umarım beğenirsiniz ve faydalanırsınız.

NOT: Programı Yeniden düzenlerken @_Baba ve @El-Arabi arkakaşlarımıza
yardımlarından dolayı Teşekkür ederim.

[URL=http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1377963505__hizmetler_ynetimi_ams8_2013.png]pre_1377963505__hizmetler_ynetimi_ams8_2[/URL]

Edited by kamuran731

[quote name='kamuran731' date='11 September 2011 - 22:15 ' timestamp='1315772151' post='1077867']
Evet sonunda oldu. Teşekkür ederim.
oldu ama servislerin o anki durumunu labelde gösteremedim
uzman arkadaşlar yardımcı olur umarım.
[/quote]

Bunu hangi sürümde yaptın 7 mi?

Uyarı 1: eğer Kablosuz ağ kullanıyorsanız o hizeti devre dışı bırakırsanız internete giremezsiniz.
Uyarı 2 : Yazıcınız varsa yazdırma biriktiricisini devredışı bırakmayınız.
Uyarı 3: Göresellik önemli ise Temalar hizmetini devre dışı bırakmayınız.
bunların dışında diğer hizmetlerin tümünü kapatabilirsiniz. zaten bu listeyide xp format cd sine eklenen optimize reg dosyasından aldım ekledim.

• 4 ay sonra...
  • 5 hafta sonra ...

Yeni Linki ilk mesaja ekledim. Güle güle kullanın.
Arkadaşlar Yorum ve Görüşleriniz için teşekkür ederim.
@Fox
Windows7 de denemek aklıma gelmedi. Büyük ihtimalle win7 de de çalışması lazım,
eğer win7 de çalışmazsa win7 ye uyumlu olacak şekilde yeninden düzenleyeceğim.

Edited by kamuran731

[center][b]@Kamuran, ben hizmetleri regeditten çekiyorum projemde, Xp'de sağlıklı çalışıyor, fakat windows 7'de regeditteki dizin biraz karışık. Hizmet isimleri yerine dll dosyaları falan yazıyor. Düzgün bi sonuç alamadım, Bi önerin var mıdır, sen nerden çekiyorsun hizmetleri ?[/b][/center]

[b]@Baba,[/b]
daha önce sadece regeditteki değeri değiştiriyordum. Manuel, otomatik veya devredışı olarak ayarlıyordum.
Ayar regedite kaydediliyordu ama Hizmeti hemen durduramıyordu.

Hizmetin hemen durdurlması için aşağıdaki kodu ekledim
[b]AutoIt.Run("sc stop WZCSVC", "", AUTOIT_SW_HIDE)[/b]
Kablosuz Ağı devredışı bırakıyor. anında devre dışı kalıyor

Başlangıçta devre dışı olarak ayarlamak için ise aşağıdaki kodu kullanıyorum
[b]Registry.SetValue(HKEY_LOCAL_MACHINE, "SYSTEM\\CurrentControlSet\\Services\\WZCSVC", "Start", "4", REG_DWORD)[/b]

Senin yaptıpın yöntem ile verilen değer hemen uygulanıyormu?

Edited by kamuran731

[b]Valla hemen uygulanıp uygulanmadığına bakmadım, ama ben regeditteki HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services Dizininden servis isimlerini çekiyorum, tabi durumlarını da. Hemen uygulamak için autoitle de bir script yazabilirim. Bi denemem lazım servisleri. Sana bildiririm. Ben plugin kullanmadan yapıyorum da.[/b]

@Baba nasıl bir çalışma yapıyorsun? Autoit mi AMS mi kullanıyorsun?
Yaptığın çalışma buradakine benzer bir çalışma ise Seçimleri hemen uygulaması çok faydalı olur
misal oyun oynamak v.b işlemler yapacağımız zaman durdurulması bilgisayara hız katabilecek hizmetleri
tek tıkla durdurak faydalı olacak. (Bilgisayarı yeniden başlatma gerktirmeden uygulamalı)

Win7 de Görünen ad farklı olsabile Hizmet Adı xp deki gibi olduğunu düşünüyorum?
eğer öyle ise kullandığım kodlar win7 de de çalışacak diye düşünüyorum.
sen ne düşünüyorsun bu konuda?
win7 de denedim tema hizmetini durdurup başlattım, bilgisayarı başlatmadan

Edited by kamuran731

[b]AMS ile yapıyorum. Regeditten çekip ListIcon'a atıyorum. XP'de düzgün alıyor da Windows7'de sıkıntılı. Hizmetlerin hemen uygulanması için bilgisayarı yeniden başlamış gibi yapan bi autoit scripti var elimde. Çalışır mı bilmiyorum. Bu aralar üniversiteye hazırlandığım için pek uğraşamıyorum. Ama deneyeceğimdir. Bir de şu fikir geldi aklıma eğer hizmeti hemen durduramıyorsa explorer'i yeniden başlatsak yeterli olurmu diye. İmkanım olursa bugün deneyeceğim.[/b]

sc.exe ile bir servisin çalışıp, çalışmadığını, veyahut sistemde yüklü olup olmadığını tespit edebilirsiniz.
Bunun için kullandığımız sc.exe parametresi [b]query [/b]dir. Misal yazdırma birikintisi olan spooler servisini kontrol etmek istediğinizde,
[b]sc.exe query spooler[/b] şeklinde bir parametre kullanıp, consolde yazdırılan bilgileri kontrol etmeliyiz. Ams de bu tip veri alınabiliyormu emin deyilim.

Aynı şekilde bir servisi sc.exe veyahut net.exe ile başlatıp, durdurabilirsiniz.
[b]net.exe stop spooler
sc.exe stop spooler

net.exe start spooler
sc.exe start spooler[/b]

Açıkçası genelde başlatma ve durdurma işlemi için net.exe daha sağlıklıydı diye hatırlıyorum...