Jump to content

Dns Önbelleğini Zehirleme Saldırısı Algılandı

zng
 Share

Recommended Posts

Aynen arkadaşlar bende de oluyor ve de eset 5 kullanıyorum.
Katılımsız programlardan (kullanıyorum) şüpheleniyorum, çünkü kasperde de aynı şeyi yaşamıştım ve biraz araştırınca katılımsız programlardan olduğu söylenmişti. Saygılar...

Vallahi ne işe yaradığını bilmiyorum ama onu kaldırmak için ;
- Tüm Programlar > Donatılar > Komut İstemi'ni çalıştırıyoruz .
- Açılan Sayfada [color="#FF0000"]ipconfig /flushdns[/color] yazıyoruz ve Enter'lıyoruz .
- Sonrasında Google DNS'lerden veya OpenDNS'den birini kullanıyoruz .
- Ccleaner Temizleme Programı var , Sistem'in altındanda DNS önbelleği var , ordaki Tik'i işaretleyerek Temizlik yapman gerekir ama mecburi değildir . Tabi Bunu DNS kullanmadan önce yapıyoruz eğer .
- Windows Güvenlik Duvarını'da açık durumda bırakın .
- Güncelleyebildiğiniz kadar güncelleyin işletim Sisteminizide ...

:download1:
+ Ccleaner
[b][code]http://www.piriform.com/download[/code][/b]

Edited by DontComeBack

Eyvah eyvah hep bu katılımsızlardan ya kullanmamak lazım arkdaş araştırmış baksana... :D

Ne alakası var katılımsız programlarla gormuyormusun dns saldırısı 192.168.1.1. ( muhtemelen modemdir ) den geliyor.

Bunu inglzcesi arp spoofing dir. E modemde sana dns adresleri gonderdiğine göre yada başka makinelrin mac adreslerini sana gonderdiğine gore o salak eset de bu ip nin modem oldugunu bilmediği için arp spoof zannediyor. Dns adreslerinizi elle girin bakalım şu google dns leri mesela bakalım ne olacak

4-5 yıl önce avast, aynı uyarıyı usb adsl modem kurulumundan sonra bu uyarıya benzer hata veriyordu "192.168.1.1 ağ saldırısı" (tam hatırlamıyorum) şeklinde uyarı veriyordu aldırış etmeden geçiyorduk.Belkide bilgisayar zombi olmuştur yada zombi olması için uyarı veriyordur :| :blink: :ninja: şaka şaka ama önemli bir ince ayrıntıya benziyor tübitak ile görüşmek lazım :dribble:

• 2 ay sonra...

[quote name='tnc_tr' date='26 October 2011 - 08:56 ' timestamp='1319608617' post='1101263']
Eyvah eyvah hep bu katılımsızlardan ya kullanmamak lazım arkdaş araştırmış baksana... :D

Ne alakası var katılımsız programlarla gormuyormusun dns saldırısı 192.168.1.1. ( muhtemelen modemdir ) den geliyor.

Bunu inglzcesi arp spoofing dir. E modemde sana dns adresleri gonderdiğine göre yada başka makinelrin mac adreslerini sana gonderdiğine gore o salak eset de bu ip nin modem oldugunu bilmediği için arp spoof zannediyor. Dns adreslerinizi elle girin bakalım şu google dns leri mesela bakalım ne olacak
[/quote]

Şimdi,bak muhterem kardeşim,
ben senin kadar ulvi bilgilere sahip değilim,bu olay benim başıma geldiğinde bu konuda bilgisi olan insanlara danıştım ve onların bana söylediklerini paylaştım sadece. Ukalalık ettiğimden değil.Onlar da senin gibi benim bilgisizliğimle alay etme "erdemini" gösterdiler ise bu onların tıpkı senin gibi çok "muhterem-erdemli" oluşlarındandır.Ne yapalım insanlar bazen de böyle olabiliyorlar...
Ayrıca çok derin bilgilerinden faydalanmak için, söylediklerini "Dns adreslerinizi elle girin bakalım şu google dns leri mesela bakalım ne olacak" yaptım sonuç yine aynı.Bir yerlerde bir hatan yada hatam var. Lütfedip kendini yorma,gerek kalmadı.Lütufkar alakandan dolayı minnettarım.Allah seninle olsun.Selametle...

Edited by BARHANN

Arkadaşlar bilgisayarıma geçen yazıcımdan dolayı format atmak zorunda kalmıştım ve Eset'in son sürüm tr.sini kurmuştum (Katılımsız değil) ve akabinde iki gün içinde bende de farklı bir numarayı vererek uyarmıştı. İlk gün dikkate almadım ve uyarıyı kapattım ancak ikinci gün yine uyarı verdi ve bende uyarıyı not edip ie'den adres satırına yazarak nerenin adresi olduğunu bari anlayım diyerek enter' ledim ve birde ne göreyim www.yahoo.com adresi açıldı ve ondan sonra da böyle bir uyarı almadım ve hala kullanıyorum.

[quote name='Burak47' date='12 January 2012 - 16:31 ' timestamp='1326375061' post='1139563']
Arkadaşlar bilgisayarıma geçen yazıcımdan dolayı format atmak zorunda kalmıştım ve Eset'in son sürüm tr.sini kurmuştum (Katılımsız değil) ve akabinde iki gün içinde bende de farklı bir numarayı vererek uyarmıştı. İlk gün dikkate almadım ve uyarıyı kapattım ancak ikinci gün yine uyarı verdi ve bende uyarıyı not edip ie'den adres satırına yazarak nerenin adresi olduğunu bari anlayım diyerek enter' ledim ve birde ne göreyim www.yahoo.com adresi açıldı ve ondan sonra da böyle bir uyarı almadım ve hala kullanıyorum.
[/quote]

Bende bazen hiç olmuyor bazen de kısa süre aralıklarla farklı ıp numaralarıyla 2 ya da 3 defa tekrarlıyor.
DontComeBack arkadaşımın dediklerini yaptım biraz evvel. Bakalım olmazsa Kasper e dönüş yapacam.Şimdi senin söylediğin gibi yaptım ama hiç bir yer açılmadı.Neyse kolay gelsin...

Sanırım win 7 kullanıyorsun,win 7 de uzak masaüstü diye birşey varsa önündeki onay tiki kaldır.Senin pc ne dışarıdan girmeye çalışanlar olabilir ip üzerinden,oluşan harici saldırıları kullandığın virüs programın firewalı bir tehdit olarak alıgalama olasılığı var gibi görünüyor.Bilgisayarını güncelleme yaparak bu dns acığını belki kapatabilir.Yada esedin algılayamadığı bir virüs vb bir şey var sisteminde birde kav rescue cd oluştur sistemini bir de onunla tarat,taratma ve temizleme işleminden sonra tekrar pc ni aç bak bakalım yine o uyarı gelecekmi karşına.

[quote name='mucit41' date='12 January 2012 - 17:08 ' timestamp='1326377336' post='1139576']
Sanırım win 7 kullanıyorsun,win 7 de uzak masaüstü diye birşey varsa önündeki onay tiki kaldır.Senin pc ne dışarıdan girmeye çalışanlar olabilir ip üzerinden,oluşan harici saldırıları kullandığın virüs programın firewalı bir tehdit olarak alıgalama olasılığı var gibi görünüyor.Bilgisayarını güncelleme yaparak bu dns acığını belki kapatabilir.Yada esedin algılayamadığı bir virüs vb bir şey var sisteminde birde kav rescue cd oluştur sistemini bir de onunla tarat,taratma ve temizleme işleminden sonra tekrar pc ni aç bak bakalım yine o uyarı gelecekmi karşına.
[/quote]

Modifiyeli katılımsız bir Xp Sp3 kullanıyorum.Güncellemeler de otomatik açık.Söylediklerini deniyecem.Teşekkürler...

[quote name='BARHANN' date='12 January 2012 - 16:15 ' timestamp='1326377747' post='1139578']
Modifiyeli katılımsız bir Xp Sp3 kullanıyorum.Güncellemeler de otomatik açık.Söylediklerini deniyecem.Teşekkürler...
[/quote]

[img]http://1.bp.blogspot.com/-rcss6-B-04A/TvSqjfU9pkI/AAAAAAAAAIo/HHNQpiilHFE/s320/2.jpg[/img]

[img]http://3.bp.blogspot.com/-qzNxnGZPCQs/TvSq4VhjkoI/AAAAAAAAAI0/82baZoS7U3w/s320/3.jpg[/img]

[img]http://3.bp.blogspot.com/-L2qSU8CGNLg/TvSq_iNupsI/AAAAAAAAAJA/XaMaCoyqX7M/s320/4.jpg[/img]

Hizmeti devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Daha sonra bilgisayarınızı kapatıp yeniden açın.Xp kullandığın için bir işe yarayacakmı bu uygulama,denmeni tavsiye ediyorum.

• 1 ay sonra...

esetin farkı burada arkadaşlar dns zehirlenmesi katılımsız programlardan değilde internette gezinirken dikkat ettim bazı crark sunan siteleri ve orada yanlış yazılmış kelimeleri vs.den dolayı ip numarasını bize göstererek saldırı olarak algılıyor korkacak bir şey yok aslında çok iyi bir koruyucu olduğunu ispat ediyor.

Edited by the67