Jump to content

AutoITle Kurulum + Crackleme

blackman12

Recommended Posts

arkadaşlar bir istek üzerinede bu konuyu açtık ve videolar tamamlandı.buyrun ilk video 23 dk 217mb açıldığında ama siz 12 mb olarak indireceksiniz.Diğeri ise 54mb ama siz 800 kb indireceksiniz.

linkler:

http://www.mediafire.com/download.php?h5ohkzla4crzm1u
http://www.mediafire.com/?khvacb6erp5g6an[/CODE]

yada

[CODE]http://www.4shared.com/dir/28990332/1cc6e684/AutoIT_ile_Katlmsz_Kurulum.html[/CODE]

madem autoit konusuna değineceğiz bir iki önemli autoit kodu ve açıklamalarını da yapalım

ShellExecuteWait - ShellExecute => bu komut exe dosyaları hariç msi dosyalarınızı vblerini parametre vs ile açmanızı sağlar

Run - RunWair => exe dosyalarını parametre vsleriyle açmanızı sağlar.

Winwaitactive => winwait ve winactive komutlarını birleştiren bir kod diyebiliriz adı geçen pencerenin gelmesini beklemeyi vve aktif olmasını sağlar.

Clipput => Bu kod kopyalama için gerekli karakterleri hafızaya almanızı sağlar

Send("^v") kodu ilede karakterleri yapıştırabilirsiniz.

ControlClik => Editbox, checkbox, button ları onaylamanız seçmeniz doldurmanızı sağlayan çok işlevsel ve önemli bir kod.

{TAB}-{ENTER}-{BACKSPACE}-{CTRLDOWN}-{CTRLUP}-{ALTDOWN}-{ALTUP}-{PRINTSCREEN} bu ve benzerlerini fazlasıyla yardım dosyasında bulabileceğiniz sendle gönderilebilecek özel klavye tuşları özellikle tab ve enter önemli

ProcessClose => taskmanagerdaki bir uygulamayı kapatmak için Run("taskkill.exe /f /IM *.EXE") işlevini görür.

• Replies 52
  • Created
  • Last Reply
  • 3 ay sonra...

ilk önce 800 kblığı sonra 54 mb lığı indirsen hiç beklemezsin he madem öyle indirdin ve beklemek istemiyosun o zaman iki tavsiyem var.1-Rapid üyeliği al veya 2-Ellere Kuvvet(modemi resetle)

Teşekkür etmek yerine böyle ufak tefek olaylar için bunları söylemiyomusunuz sizin hevesiniz bizim şevkimiz kırılıyor...

• 4 ay sonra...

Cümleten S.a Öncelikle Kardesim Yapmıs olduğun Döküman Çok Güzel Uzun Süredir Programcılıkla Uğraşıyorum ve Şuan Ise Yaptıklarımın Güvenliği İle İlgileniyorum. Gerçekten İşime Yaradı. Birkez Bir İnsanda Öğrenme Işıgı Cıktığında Kolay Kolay Rapidmis Cartmıs Curtmus Bunlar Etkilememesi Gerek Şunuda Eklemek İsterim Ekibiniz Çok İi İlerde Bi Seviyeye Olaşabilirsem Size Katılmak İsterim Kolay Gelsin Herkeze

• 2 ay sonra...

S.a Herkese..ßLackman Kardes Sana ßi Sorum oLacak..Acıkcası ߀n Daha Yeniyim ßu KatıLımsız KuruLumLa iLgiLi Ogrenmem Gereken Cok Sey Var ßana Yardımcı oLursan Sewinirim.Videoda anLattıgın Gißi €n ßastaki KomutLarı Yazdım ..SheLLExecuteWait("radmin.msi" , "/qn") ve Run(Programfilesdir % "\radmin\radmin.exe") ßen Radmini KatıLımsız Yapmak istedim Ancak Yapamadım.ßu KomutLarı Yazdıktan Sonra Napmamız Gerekiyor Hangi Tuşa ßasacagız..ßen TooLs tan 'Go' Dedigimde 'Radmin.msi' Windows tarafından bulunamıyor ismi doğru yazdıgınızdan emin olur diyor....

Sorunumu umarım anLataßiLmişimdir ßana Yardımcı oLursanız Sevirinim.Simdiden TeşekkürLer

E doğaldır önce SheLLExecuteWait("radmin.msi" , "/qn") ve Run(Programfilesdir % "\radmin\radmin.exe") sen kodları bu şekilde yazarsan çalışmaması doğaldır :lol: 2.si scripti kaydet ve sonra compile et compile olan exe dosyasını radmin.msi nin yanına at ve çalıştır o zaman sorun klamaz

Opt("WinWaitDelay",100)

Opt("WinTitleMatchMode",4)

Opt("WinDetectHiddenText",1)

Opt("MouseCoordMode",0)

Run('C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\önce bunu kur.exe')

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","Welcome to Noiseware")

Send("{SPACE}")

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","imagenomic_banner.bm")

Send("{TAB}{CTRLUP}{TAB}{UP}{ENTER}{ENTER}{ENTER}{CTRLUP}")

WinWait("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

If Not WinActive("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise") Then WinActivate("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

WinWaitActive("Noiseware Professional Edition Setup","Completing the Noise")

Send("{ENTER}")

FileCopy("NoisewarePro.exe",@ProgramFilesDir & "\Imagenomic\Noiseware Professional Edition\",9)

yazdığım kodlar bu...Ama setup kısmının gizli olmasını istiyorum..Bir de bu bazen çalışmıo..Script duruo nedendir??

v3nom_47 hangisine bastında olmadı...Bas bakim Tools > AU3 Recorder 'a

pegasuss90 pencereleri transparanlıklarını fulleyerek yapabiliyoruz.Sabit başlıklar altında sk8er_boi'nin konusunu okuyun...

paradox1453 yukarıdaki cevap aynen sanada geçerlidir.Scriptin durmasını önlemek için biraz daha profesyonel çalışman lazım...Örneğin sen komutları yerine controlclik gerekli yerlerde sleep vb vb...

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
buyurme5.jpg

Arkadaşlar buyrun bakın olmadı biraz ezberci değil yaratıcı olun

Autoitin başlat menüsü altında scite a gelin ve script writerı bulun o da aynı işi yapar...

calısmaların ve anlatımın için tşk ama yeni versiyonlarında yazıkki bulamadım o da bizim cahilligimiz olsun ama bizte arkadaslara katkıda bulunmak için caba harcıyoruz.elindekinin kurlrm dosyasını atabilirsrniz video ile pekiştirmiş olacaz.

http://www.autoitscript.com/autoit3/files/beta/autoit/autoit-v3.2.3.12-beta-setup.exe[/CODE]

link off ama sagol ilgin icin

bizim sorun burada senin kullandıgın surum ile bu farklı alt+F6 ve diğer soyledıklerinı kullanamamız bundan ilgin icin tesekkurler zaman ayırdın senin kulıandıgın surumu rapid atarsanız memnun olurum.sayın blackman12.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...