Jump to content

Modem üzerindeki internet ışığı

botett

Recommended Posts

Bu sorun bende de vardı modemim AitTies RT210 ve modem ayarlarından(192.168.2.1) Wan--> Atm PVC (yani kullanıcı ayarın ve şifrenin girildiği kısım) orada protokol seçeneği genelde PPPoA dır onu PPPoE yap sorunsuz çalışır.

Net Işığı Yoksa Modemine ADSL sinyali gelmiyor demektir ara elemanların[ splitter coklayıcı vs] ve kabloların duzgun takılı ve saglam olduklarından emin ol.

Modem üzerindeki internet ışığının yanmaması modem ayarlarından kaynaklanır Adsl ışığının yanmaması hatta sinyal olmadığını gösterir Adı pek de lazım olmayan bir yerde ADSL-2 Müşteri Hizmetleri Yetkilisiyim günde yaklaşık 120 çağrı alıyorum ve %70 i modem kurulumu -_-

• 1 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

arkadaşlar bu sorun bende halai hazırda mevcut

telekom sinyal zayıf dedi ve tesisat yenilettik

dış tesisat ve iç tesisat yenilendi

modem değişti

pc ve modem başka adreste denendi herşey ok

lakin hala sorunlar devam etmekte

telekom portları ile ilgili sorun olduğu kanatine vardım

fakat hala çözüm bulamadık telekomu sorun başladığından beri hergün arıyorum

6 gündür sorunumu çözemediler

sizce ne yapmalıyız

Aynı şey bndede oldu onun çözümü arkadaşım müşteri hızmetleriyle görüşdüm intertin üzerinde yazan 444 başlayan tel aradım we hatta warmış bi sorun nerdeyse 1 hafta yoqdu sonra arayınce hatta deddiler we geldi net :D

arkadaşlar bu sorun bende halai hazırda mevcut

telekom sinyal zayıf dedi ve tesisat yenilettik

dış tesisat ve iç tesisat yenilendi

modem değişti

pc ve modem başka adreste denendi herşey ok

lakin hala sorunlar devam etmekte

telekom portları ile ilgili sorun olduğu kanatine vardım

fakat hala çözüm bulamadık telekomu sorun başladığından beri hergün arıyorum

6 gündür sorunumu çözemediler

sizce ne yapmalıyız

Aynı şey bndede oldu onun çözümü arkadaşım müşteri hızmetleriyle görüşdüm intertin üzerinde yazan 444 başlayan tel aradım we hatta warmış bi sorun nerdeyse 1 hafta yoqdu sonra arayınce hatta deddiler we geldi net :D

yuh artık arkadaşlar konunun tarihine bir bakın 2007 konu açılalalı 2 seneyi geçmiş neden konuyu hortlattınız.

yuh artık arkadaşlar konunun tarihine bir bakın 2007 konu açılalalı 2 seneyi geçmiş neden konuyu hortlattınız.

Aynı sorunu olanlar yeni bir konu daha açıp boş yere alan kirliliğimi yapsalardı. Konunun hortlama sebebine bak istersen aynı sorun başkasındada varmış.Yeni konu açmamış derdidi bu konuda anlatmış...

Konu hakkındada genelde herkesin söylediği gibi adsl hattıyla ilgili oluyo bu sorun arayınca düzelmesi lazım.Farklı bi sebebten dolayıysa onu zaten telefon edince sölerler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...