Jump to content

Kontrol Panel 2.0

blackman12
 Share

Recommended Posts

Evet arkadaşlar geçen gün CPL AIO yapmak için uğraşırken baktım ki bir sürü reg var.Bunla uğraşılmaz dedim ve aklıma bu geldi.Kendi ihtiyacımı karşılayacak şekle getirdim ama size sunmak için öylece bırakamazdım ve bu hale getirdim umarım beğenirsiniz.Kullanımı çok kolaydır.Tamamen kendi üretimimdir.

Önizlemesi:

2wnwjlw.jpg

:D

http://www.mediafire.com/?c9hqmik1uj8y17a
http://www.4shared.com/dir/28978972/fb930d8/Kontrol_Panel_20.html[/CODE]

2.0 kodları konunun devamında bulunmaktadır.

[b]Önemli Not: Programı blue_life'ın editlediği şekilde veriyorum.Eklenen öğeleri kaldırma fikri için teşekkür ediyorum.[/b]

< Önceki Ders : Otomatik 7z 4.7

Sonraki Ders > : Windows Live Messenger Install 14.0

[/center]

Edited by blackman12

@Blackman12;

Denetim masasında klasör açma hakkında bilgin varmı? Baya bir araştırdım ama bulamadım. Yaptığım denemelerde de başarılı olamadım.

Yapmak istediğim denetim masasına eklediğim öğeleri tek klasör altında toplamak. Windows'un yönetimsel araçlarında olduğu gibi.

sağ olun arkadaşlar...xforce onun yerine tek bir öğe ekle bu öğeden diğer programlarına erişim sağla mesela? Bugun başka bir programı bitirip paylaşıcam.Daha sonrada bu programın program files sorunu üzerinde yoğunlaşıcam...

Yok o gözümden kaçmadı bilerek öyle yaptım sağ tıkta ve üst tuşta programın kapanmasını istemiyorum onun yerine kapat butonu var...

morningcim valla programda sorun yok ama işin ilginci şu default iconu %ProgramFiles% la gösteriyorum iconu gösteriyo ama C:\Program Files la çalışan program %ProgramFiles% la çalışmıyo...

Şimdi ben bu fonksiyonu iptal ederim iki dakkamı almaz ama böyle olunca fonksiyonelliği artıyodu ya :D

REG_EXPAND_SZ ile deneyin birde belki olabilir. Bu sorunla uğraşmamak için denetim masası öğelerini hazırladığım nsis script ile kuruyorum. :download1: Malum herkes C sürücüsüne kurmuyor veya Program Files ismini kullanmıyor.

Selam @blackman12,

Gerçekten hoş güzel bir çalışma. Program için teşekkürler.

Bu arada merakımı mağzur gör.

Logoyu yukarıya koymak varken niye aşağıya koydun?

Birde programında nod32 uyarı veriyor malesef. Nedenini ben biliyorum. Nedeni malesef Obfuscator. Bunu kullanınca bazı antivirüsler uyarı veriyor.

Benim bu forumda yaptığım Winlock programında olduğu gibi. Ben onda #NoTrayIcon ile ilgili olduğunu tespit etmiştim ve onu kaldırıp yerine Opt("TrayIconHide", 1) kullanmıştım. Bu sorun kısa vade olarak çözülmüştü. :download1: Tabi kısa süreli olarak icon görünüyordu. :)

Tabi sonradan Obfuscator den hep vazgeçtim. Çünkü hem bu tip sorunları var hemde Obfuscator kullanmak sağlıklı deyil. Sistem kaynaklarını fazla tüketiyor.....

Dur bu konuda ufak bir script hazırlamıştım... Onu yayınlım birazdan... :)

Obfuscator'u Script zor okunsun diye mi kullanıyorsunuz?

Bence hiç gerek yok, ben 3.3.0.0 scriptlerini birçok şekilde açmayı denedim,açılmıyor.

Hayır şifrelesin diye. Zamanında sk8er_boi sormuştum. Bana bunu önermişti. :download1:

Ama sonrda çok sorun çıkardığı için vazgeçtim.

Autoit v3.3.0.0 scriptleri açılıyor malesef. Bir önlem almazsan hepsi açılıyor.....

İstersen bana bir tane ufak bir şey yaz gönder ispatlim......

Hayır şifrelesin diye. Zamanında sk8er_boi sormuştum. Bana bunu önermişti. :download1:

Ama sonrda çok sorun çıkardığı için vazgeçtim.

Autoit v3.3.0.0 scriptleri açılıyor malesef. Bir önlem almazsan hepsi açılıyor.....

İstersen bana bir tane ufak bir şey yaz gönder ispatlim......

Önlem alınması veya alınmaması birşeyi değiştirmez. Autoit scriptlerinin hepsi açılabilir.

Önlem alınması veya alınmaması birşeyi değiştirmez. Autoit scriptlerinin hepsi açılabilir.

Tabiki Autoti Scriptlerin hepsi açılabilir ama ufak önlemler alırsan herkes açamaz.

Şua aşağıdakini autoit ile yazılmış programı aç bakalım açabiliyormusun?

Uf ya :). Bu gün çok dalgınım. :download1:

Dur siteye yeni koyduğum programı deneyebilirsin.......

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=92999

Bazı arkadaşların sitede çalışmaları var. Bu yüzden bu tip şeyleri yazmak istemiyorum.

Koruma programının yaptığı işlem çok basit. Ama en azından tiklii gibi script elde etmek isteyenleri engeller. :)

Arayan çözümünü bulur. Daha fazla birşey yazmayayım. "deobfucate" vs. vs..

" £HK¾˜lJ©™LS†ÖH}AU3!EA05 .... "

x-force reg_expand_sz da da %ProgramFiles% gibi bir değişken çalışmıyor.

blue_life logo aşağıda çünkü sonradan aklıma geldi logo koymak tüm değerlerle tekrar oynamaya üşendim.Bende nod32 kullanıyorum fakat bende sorun vermedi.Dediğin gibi obfuscator kullanınca nod32 bağırıyor ama şu an bulunan linkte obfuscatoru geçtim şifre bile yok programda :download1: Sonuçta açık kaynak kod neyini sakliyim.Belki sende uyarı vermesinin nedeni yine #Notayicon dur çünkü kullandım daha pratik geldiği için

sk8er_boi tamam onu da yerini koyup bir deneyeyim ama değer girmede programın sorunu yok tek sorun regeditin %ProgramFiles% değişkenini içine sindirememesi :) yoksa bu satırı

$yeni2 = StringReplace($simgeoku,$kelime2,"%ProgramFiles%")

şu şekilde yazıncada oluyor

$yeni2 = StringReplace($simgeoku,$kelime2,@ProgramFilesDir)

morningcim obfuscator gerekli bir program ama böyle uygulamalar için değil tabi. 3.3.0.0'ın scriptleride çok güzel açılıyor artık...

Bazı arkadaşların sitede çalışmaları var. Bu yüzden bu tip şeyleri yazmak istemiyorum.

Koruma programının yaptığı işlem çok basit. Ama en azından tiklii gibi script elde etmek isteyenleri engeller. :good:

Arayan çözümünü bulur. Daha fazla birşey yazmayayım. "deobfucate" vs. vs..

" £HK¾˜lJ©™LS†ÖH}AU3!EA05 .... "

Yok yok yanlış anladın.

Ben ordaki autoitexe sininin kodlarını çıkartabilirmisin demek istedim.

Ordaki programın yaptığı şeyi sormadım. :good:. Neyse kolay kolay kodları ele geçiremezsin zaten. Boş ver.... :)

Bu arada @blackman12 istersen kodlarını biraz geliştirelim. :D

Yani ordaki kapat butonu yerine kaldır butonu olabilir. Ne bilim :)

İstersen bir kaç düzenleme yapabilirim.......

Kaldır derken eklenen öğeyi mi kaldırma? Yapabilirim öyle bişey.Ama açık kaynak kod sonuçta istediğin düzenlemeyi yap...

Öncelikle gerçekten benim böyle bir programa ihtiyacım yok.

Benim söylemek istediğim şimdi herangi bir arakadaş bunu indirip programı kurcalarsa denetim masası dağınık kalacak.

Sonra bunları düzeltmek için uğraşıp duracak. Umarım söylemek istediğimi anlamıştırsın.

Senin kodlarla ufak tefek oynadım. Ve kaldırma zımbırtısınıda ekledim.

Bazı yerlerde scitedeki replace özelliğini kullandığım için ufak tefek hatalar olabilir......

Neyse kolay gelsin.........

Opt("GUIOnEventMode", 1)
#include <GuiConstants.au3>
#NoTrayIcon
Dim $NEWVALUE
GuiCreate("Denetim Masası Öğe Tanımlayıcısı", 414, 340,-1, -1 )
GUISetOnEvent(-3, "Kapat")

GuiCtrlCreateGroup("Eklenecek Dosya Yolu:", 10, 110, 390, 50)
GuiCtrlCreateGroup("Simge:", 10, 170, 390, 70)
GuiCtrlCreateGroup("Adı:", 10, 250, 130, 50)
GuiCtrlCreateGroup("Açıklama:", 150, 250, 250, 50)

$Dosya = GUICtrlCreateCombo("", 20, 130, 280, 20,10487811)
$DosyaB = GuiCtrlCreateButton("Gözat...", 310, 130, 80, 20)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"DosyaE")

$check = GUICtrlCreateCheckbox("Programın Orjinal Simgesini Kullan",20,190,200,20)
GUICTRLSetOnEvent(-1,"Simge")
GUICtrlSetState(-1,$GUI_CHECKED)

$Simge = GuiCtrlCreateInput("Görünmesini İstediğiniz Simge", 20, 210, 280, 20)
GUICtrlSetState(-1,$GUI_DISABLE)
$SimgeB = GuiCtrlCreateButton("Gözat...", 310, 210, 80, 20)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"SimgeE")
GUICtrlSetState(-1,$GUI_DISABLE)
$Adi = GuiCtrlCreateInput("Görünecek Ad", 20, 270, 100, 20)
$Aciklama = GuiCtrlCreateInput("Azami 63 Harflik Bir Açıklama", 160, 270, 230, 20)
$Ekle = GuiCtrlCreateButton("Ekle", 10, 310, 120, 20)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"Ekle")
$Kaldir = GuiCtrlCreateButton("Kaldır", 140, 310, 120, 20)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"Kaldir")
$TNC = GuiCtrlCreateButton("www.TnCTR.com", 270, 310, 120, 20)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"TNC")
GUICtrlCreatePic("tnc.jpg",0,0,414,100)
GUICtrlSetOnEvent(-1,"TNC")
GUICtrlSetCursor(-1, 0)
Startup()
GuiSetState(@SW_SHOW)
While 1
Sleep(10)
WEnd

Func Startup()
GUICtrlSetData($Dosya, "")
For $I = 0 To 99
If StringLen($I) = 1 Then $I = 0 & $I
$var = RegRead("HKCR\CLSID\{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}\Shell\Open\command", "")
If @error Then
If $NEWVALUE = "" Then $NEWVALUE = "{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}"
;~ ExitLoop
Else
GUICtrlSetData($Dosya, $var,$var)
EndIf
Next
EndFunc

Func Kapat()
Exit
EndFunc

Func Simge()
If GUICtrlRead($Check) = $GUI_CHECKED Then
GUICtrlSetState($Simge,$GUI_DISABLE)
GUICtrlSetState($SimgeB,$GUI_DISABLE)
Else
GUICtrlSetState($Simge,$GUI_ENABLE)
GUICtrlSetState($SimgeB,$GUI_ENABLE)
EndIf
EndFunc

Func DosyaE()
Startup()
$dosyae = FileOpenDialog("Lütfen Bir Uygulama Seçin www.TnCTR.com", @HomeDrive & "\", "Uygulama (*.exe;*.com;*.bat;*.cmd)", 1)
If @error Then
MsgBox(4096,"","Herhangi Bir Uygulama Seçilmedi")
Else
Guictrlsetdata($dosya,$dosyae,$dosyae)
EndIf
Endfunc

Func SimgeE()
$simgee = FileOpenDialog("Lütfen Bir Simge Seçin www.TnCTR.com", @HomeDrive & "\", "Simge (*.ico)", 1)
If @error Then
MsgBox(4096,"","Herhangi Bir Simge Seçilmedi")
Else
Guictrlsetdata($simge,$simgee)
EndIf
Endfunc

Func Kaldir()
Local $value = guictrlread($dosya),$value1,$value2
For $I = 0 To 99
$value1 = RegRead("HKCR\CLSID\{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}\Shell\Open\command", "")
If Not @error And $value <> "" And $value = $value1 Then
$value2 = "{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}"
RegDelete("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $value2)
RegDelete("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $value2)
RegDelete("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\" & $value2)
;~ MsgBox(4096,"",$value2)
EndIf
Next
Startup()
EndFunc

Func CheckFile()
Local $value = guictrlread($dosya),$value1,$value2
For $I = 0 To 99
$value1 = RegRead("HKCR\CLSID\{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}\Shell\Open\command", "")
If Not @error And $value = $value1 Then
$NEWVALUE = "{D14ED2E1-C75B-443c-BD7C-8181818181" & $I & "}"
EndIf
Next
Return -1
EndFunc

Func Ekle()
if @error Then
Msgbox(16,"Hata Oluştu!","Uygulama Çalışırken Hata Oluştu.Uygulama Kapatılmalı.",10)
Exit
Else
CheckFile()
$adioku = guictrlread($Adi)
$aciklamaoku = guictrlread($Aciklama)
Regwrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE,"","REG_SZ",$adioku)
Regwrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE,"","REG_SZ",$adioku)
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE,"InfoTip","REG_SZ",$aciklamaoku)
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE,"InfoTip","REG_SZ",$aciklamaoku)
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE,"{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2","REG_DWORD","2")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE,"{305CA226-D286-468e-B848-2B2E8E697B74} 2","REG_DWORD","2")
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE & "\Shell\Open","","REG_SZ","")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE & "\Shell\Open","","REG_SZ","")
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE & "\ShellFolder","Attributes","REG_DWORD","0")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE & "\ShellFolder","Attributes","REG_DWORD","0")
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\" & $NEWVALUE,"","REG_SZ",$aciklamaoku)
$dosyaoku = guictrlread($dosya)
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE & "\Shell\Open\command","","REG_SZ",$dosyaoku)
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE & "\Shell\Open\command","","REG_SZ",$dosyaoku)

if GUICtrlRead($Check) = $GUI_UNCHECKED Then
$simgeoku = guictrlread($simge)
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE & "\DefaultIcon","","REG_SZ",$simgeoku)
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE & "\DefaultIcon","","REG_SZ",$simgeoku)
Else
RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\CLSID\" & $NEWVALUE & "\DefaultIcon","","REG_SZ",$dosyaoku)
RegWrite("HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\" & $NEWVALUE & "\DefaultIcon","","REG_SZ",$dosyaoku)
EndIf
$msgbox = MsgBox(4,"Tamamlandı","İşlem Başarıyla Gerçekleştirildi" & @crlf & "Yeni Bir Öğe Eklemek İstiyor Musunuz?")
if $msgbox = 7 Then
Exit
EndIf
Startup()
Endif
EndFunc

Func TNC()
ShellExecute("http://www.tnctr.com")
Endfunc[/CODE]