Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

192.168.2.2 Şifre Sorunu

Revenge

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarıma file share programı kurdum. sadece 2 uzak bilgilsayar arasında dosya paylaşmak için fakat kurulumu yaptıktan sonra portları yonlendiriyorum ama bana şifre soruyor.

Airties RT-101 marka modem kullanıyorum. 192.168.2.2:21 numaralı ip ye bağlandığımda bana şifre soruyor. Denemediğim şifre kalmadı. modemin şifresini , bilgisayar şifresini , programın içindeki kullanıcıların bağlanma şifreleri hepsini denedim bulduramadım. Bu 192.168.2.2:21 deki şifreyi nasıl elde eebilirim yada nasıl değiştirebilirim yada bu ne şifresi. bunu bana anlatabilcek olan varmı. kurduğum program da Cerberus ftp programı..

admin denedinizmi?

evet Hatta bakalım olacak mı diye

kullanıcı adı administrator

şifre : "boşluk" olarak bile denedim . zaten kullanıcı parolam yok bilgisayarımda.ama bu neyin şifresi onu anlayamadım.

Kullanıcı ve şifre kısmını boş geçmeyi deneyiniz. Henüz şifre atanmamış olabilir.

Kullanıcı adı ve şifreyi "Admin" olarak girmeyi deneyin.

Modem şifresi sıfırlamak için modemin arkasındaki reset tuşuna 5 saniye basılı tutun modem fabrika ayarlarına geri dönecektir.

Edit:

Şimdi rastladım bi sitede bazı modemlerde Kullanıcı Adı: admin Şifre : ttnet yada Kullanıcı Adı: admin Şifre : smile olabiliyormuş. Bi deneyin derim.

peki 192.168.2.2 hangi şifreyi ister. bilgisayar şifresini mi yoksa yölendirdiğim port hangi programa falan bağlıysa onun şifresini mi ister. cunki yukardaki seçeneklerin hepsini denedim ama olmadı. sanırım bazı arkadaşlar sorunumu yanlıs anlamıs.

IP Adres. . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.2

Alt Ağ Maskesi. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Varsayılan Ağ Geçidi. . . . . . . : 192.168.2.1

DHCP Sunucusu . . . . . . . . . . : 192.168.2.1

DNS Sunucusu. . . . . . . . . . . : 192.168.2.1

modem'e giriş ip'm : 192.168.2.1 onun şifresi lazım değil bana.

programa bağlı olarak 21 numaralı port u IP'm e yönlendirdim.daha sonra int explorer e kendi ip mi yazdıgımda 192.168.2.2:21 e giriyor. ama şifre soruyor. modem şifresini de denedim.bilgisyarımda parola koruması olmamasına rağmen onuda denedim. Yweni bir kullanıcı adı açarak onu da denedim. olmadı .

dosya paylaşımı yapmak için kullanacağınıza göre karşıdaki bilgisayarın şifresini sorabilir mi?. Ek olarak dosya paylaşım için hamachi kullanmanızı öneririm. Hamachi ile sanal bir ağ kurup dosya paylaşıp aynı zamanda oyun oynayabilirsiniz. Modemle falan ugraştırmıyor da.

dosya paylaşımı yapmak için kullanacağınıza göre karşıdaki bilgisayarın şifresini sorabilir mi?. Ek olarak dosya paylaşım için hamachi kullanmanızı öneririm. Hamachi ile sanal bir ağ kurup dosya paylaşıp aynı zamanda oyun oynayabilirsiniz. Modemle falan ugraştırmıyor da.

Arkadaşım 3 gün boyunca kurmadığım program kalmadı.eğer sen bana resimli olarak yada yazı olarak hangi ayarları yapmama söylersen hangi programları indirmemi söylersen çok yardımcı olmuş olursun.3 günder perişan oldum. sardırdım bu konuya illede öğreneceğim bu işi diye. ama şu saatten sonra halim kalmadı açıkcası. yardımcı olursan bana çok makbule geçer.

Ayrıca serveri kuran benim. arkadaş dosyaları benden çekecek. yani onun şifresini sorması gibi bişi söz konusu değil.

Her iki bilgisayarda hamachi programını kurun.

Daha sonra ana bilgisayarda Programı çalıştırın. bölümünden program çalıştırma ve yeni ag ekleme işlemini ana bilgisayarda yapınız. Diğer bilgisayarda hamachiyi çalıştırıp bu ağa bağlanın.

devam edecek...

edit:

adresinden ffcopy adlı dosyayı dosyanın alınacagı bilgisayarda kullanabilirsiniz. Ki herhangi bi kesilme olursa dosya daha sonra alınmaya devam edilebilmisi için bu kullanılıyor genelde. -Büyük boyutlu, dosyalarda oyunlarda vs-

Dosya paylaşımını normal yollardan yapıyorsunuz. Paylaşılan dosyalarınıza erişilmesi için

Please register to see this content.
kullanıcı üzerinde sağ tıklanır ve browse - gözat yolu izleir. yada Ağ bağlantılarım - Çalışma grubu bilgisayarlarımı göster yolu izlenince de görünüyor olması gerekli -tam emin değilim.-

internet explorerde veya firefox da adres çubuğuna 192.168.2.1. yazıncamı şifre istiyor___?????

evet istiyor onu biliyorum 192.168.2.1 -> Modem kontrol paneline giriş.onun şifresini biliyorum.

ama bende 192.168.2.2:21 de şifre istiyor. bunun şifresi ne bilmiyorum. üst tarafta yazdım ipconfig /all sonucunu.

yapılacak o kadar çok yöntem var ki

1-pc ye şifre koy yeniden başlat

2-Paylaşacağınız dosya veya herneyse dosya özelliklerinden güvenlik sekmesinden gerekli izinlerin verilmesi

3-kullandığınız anti virüs varsa onları dosya koruması gibi eklentilerinin devra dışı veya izin verilmesi

vs vs her yolu denemen lazım

yapılacak o kadar çok yöntem var ki

1-pc ye şifre koy yeniden başlat

2-Paylaşacağınız dosya veya herneyse dosya özelliklerinden güvenlik sekmesinden gerekli izinlerin verilmesi

3-kullandığınız anti virüs varsa onları dosya koruması gibi eklentilerinin devra dışı veya izin verilmesi

vs vs her yolu denemen lazım

Arkadaşlar Teşekkürler. Olayı Çözdüm ya.. programın içinde user menagemenet te programın default şifresi varmı. ftp ye bağlanınca onu soruyormus. pc ile alakası yokmus. biraz zor olsada bulmam karıstıra karıstıra öğrendim :) Herkeze Yardımlarından Ötürü çok teşekkürler.

dede14222 : denedim dediğini olmadı :)

emre053 : Net üzerinden dosya paylaşımı yapcaz arkadaşım ile. o benim bilgisayara istediği zaman bağlanabilcek bende onun bilgisayarına. dosya upload sitelerini kullanabiliriz ama orda süre sorunu oluyor. buda canımızı sıkıyor birazcık.çevre yolu meşakatli ama kesin sonuç ve kolaylık sağlıyor diyelim :)

www fileshare programını deneyebilirsiniz. Kendi ip numaranızdeki gerekli portları açıp aynen bir web sitesi gibi flashget ile indirme yapabilirsiniz. Değişik eklentiler ile de web resim albümü oluşturma, uzaktan dosya yükleme, chat gibi ufak tefek kullanışlı eklentileri de var. Sabit ip kullanıyorsanız çok güzel bir yöntem, dinamik ip içn her ip değiştiğinde karşı tarafa ip bildirmeniz gerekli. Hamachi de mantıklı bir çözüm ama onda da aynı şekilde bağlantı gittiğinde ip de değişeceği için yarım kalan dosya transferi de etkilenmiş olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...