Jump to content

Power Düğmesine Basmadanda Bilgisayarı Açmak

byroqqo
 Share

Recommended Posts

Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarınızı çalıştırmak için farklı yöntemler arıyorsanız işte size bir kaç yöntem...Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün. Bütün bu ayarlar için önce BIOS 'a girmemiz gerekecektir. Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da 'INTEGRATED PERIPHERALS' bölümüne girin ve 'Power On Function' ayarını bulun. Burada genel olarak 'Button Only' seçeneği seçilidir. Bu kısmı 'Mouse Right' yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır.Bir diğer alternatif ise bu bölümü 'Password' olarak ayarlarsanız 'KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Bütün bu yöntemler size saçma geliyor, "Ben power tuşuma basarım makinemi açarım" diyorsanız söyleyecek bir söz yok! Ama bir düşünün; tek bir tıklama ile bilgisayarınızın çalışmasını istemez miydiniz?

• Like 1

s.a.

ben yapmaya çalıştım ama INTEGRATED PERIPHERALS ı bulamadım...

yardımcı olursanız sevinirim bu arada biosum bu şekildedir...

boot-order-bios-setup.jpg

Merhaba

Kardeş Power yazan sekmeye gir ve orada APM Configuration yazısını göreceksin. Üzerine gel ve ENTER tuşu ile menüyü açtıktan sonra, Power On By PS/2 Keyboard yazan yere gel ve orada tekrar ENTER tuşuna basarak çıkan yazılardan birini seç..

Genelde Ctrl-Esc tuşları kullanılır.. İsterseniz ve Klavyenizde POWER tuşu varsa onu seçebilirsiniz.

Bu ayar BIOS türüne göre değişir.. Yani Award BIOS ile AMI BIOS biri birlerine benzemez!!!

Not: Gerekli ayarı yaptıktan sonra, ayarların geçerli olması için mutlaka F10 tuşu ile kaydetmelisiniz!!!!

• 2 hafta sonra ...

by_mehmet'in söylediği gibi ; Açma işlevini power düğmesi yapıyor , ama power düğmesine 1 kez basınca ve basılı tutunca direk kapanıyor bilgisayar , aynı işlev görülmez mi acaba ayarladığımız tuştada ?

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Merhaba Arkadaşlar

Ben uyarımı yapayım.

Olur da benim gibi ilk seferde beceremezseniz üstelik bir de pcyi hiç açamazsanız :), anakartın pilini çıkarın ve birkaç saniye sonra tekrar takın. BIOS'taki bütün şifreler kalkacaktır.

İyi Forumlar

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan en yaygın yöntem power düğmesine basmaktır. Ancak bu olay size zor geliyor ya da bilgisayarınızı çalıştırmak için farklı yöntemler arıyorsanız işte size bir kaç yöntem...Bu yöntemlerle bilgisayarınızı Mouse sağ tuşu ya da klavyeden girilen bir parola ile çalıştırmanız mümkün. Bütün bu ayarlar için önce BIOS 'a girmemiz gerekecektir. Bunun için bilgisayarınız açılırken DELETE tuşuna basmanız yeterli olacaktır. BIOS da 'INTEGRATED PERIPHERALS' bölümüne girin ve 'Power On Function' ayarını bulun. Burada genel olarak 'Button Only' seçeneği seçilidir. Bu kısmı 'Mouse Right' yapmanız halinde artık bilgisayarınız Mouse sağ tıklamasıyla açılacaktır.Bir diğer alternatif ise bu bölümü 'Password' olarak ayarlarsanız 'KB Power On Password" kısmında belirttiğiniz herhangi beş karakterlik bir parola ile makinenizi açabilirsiniz.

Bütün bu yöntemler size saçma geliyor, "Ben power tuşuma basarım makinemi açarım" diyorsanız söyleyecek bir söz yok! Ama bir düşünün; tek bir tıklama ile bilgisayarınızın çalışmasını istemez miydiniz?

ASUS P5KPL-AM SE anakartım war ama yok öle bi seçenek :D:D:D:D

Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...