Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ntfs Drive Protection V1.5

blue_life
 Share

Recommended Posts

harika paylaşım... ben bu işlemi manuel yapıyordum :) iyi oldu bu.. yalnız hocam bir not düşmek istiyorum. grub4dos ile multiboot usb olarak kullanıyorum senin diğer çalışmalarındanda faydalanarak. disk NTFS olduğunda bazı bilgisayarlarda bootmenü çalışmıyor direkt windows7 kurulumu başlıyor. aynı disk fat32 iken böyle birşey olmuyor. elimde 2adet 8gb usb var 2si de aynı şekilde multiboot yapıda virüslerden korumak için birini ntfs yapıp aynı bu yöntemle yazma koruması ekledim. diğeri hala fat32 çünkü dediğim gibi bazı bilgisayarlarda sorun oluyor. Sebebini çözemedim sizin bir fikriniz varmı ?

• Like 1

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Fat/Fat32 de malesef dosya erişim izinleri (Permissions) yok! Bu nedenle Fat/Fat32 gibi eski dosya sistemlerinde böyle bir şey yapılamıyor! Linux böümleri hakkında bilgim malesef yok. Program zaten windows üzerinde çalıştırmak için tasarlanmıştır...

@ademola

İlgili grub4dos konusundaki son usb programını denedin mi? Eski programlarda sorunlar vardı... Sorun yaşarsan ilgili konuya yazarsın ve çözüm buluruz...

• Like 1

[quote name='nano68' date='15 November 2011 - 16:51 ' timestamp='1321375884' post='1112203']
Ext ext2 ext3 ext4 fat32 desteği olsa daha iyi olur
[/quote]
Bahsettiğin biçimlerden fat32 hariç diğerleri Linux ortamında çalıştırılabilir formatlardır. Dolayısıyla bunlar için virüs koruması gereksiz olur.

[quote name='TORUNAGA' date='15 November 2011 - 17:59 ' timestamp='1321379972' post='1112243']
Bahsettiğin biçimlerden fat32 hariç diğerleri Linux ortamında çalıştırılabilir formatlardır. Dolayısıyla bunlar için virüs koruması gereksiz olur.
[/quote]
Biliyorum.Ama Win7'ye takınca diyecektim.Ama desteklemediğini atlamışım :)

• 3 hafta sonra ...

!KorumaYok! klasöründe yazma izinleri olduğundan, bu klasördeki dosyalara virüs bulaşabilir. Ayrıca virüslü bir takım dosyalar kendini buraya kopyalayabilir.
!KorumaYok! klasörünü kullanmadan önce virüs taraması yaparsanız haliyle bu klasörden sisteminize virüs bulaşmaz.

Ilgili !KorumaYok! klasörünü kullanmak istemezseniz, programla koruma yaptıktan sonra !KorumaYok! klasörünü silebilirsiniz :)

[font="Arial Black"]Her zamanki gibi çok iyi iş çıkarmışsınız.Bir sorum olacak örneğin xp de koruma altına alınmış bir flash disk win 7 kurulu olan başka bir bilgisayara takıldığında koruma devam ediyormu yoksa sadece koruma kurulan bilgisayarda mı geçerli oluyor?[/font]

@justpl4y

Malesef standart olarak !KorumaYok! klasörünü eklemiştim. Bir sonraki versiyonda, bunu kullanıcının belirlemesi için gerekli düzenlemeyi yaparım.

@turk_eros

Koruma yaptıktan sonra, sürücünü farklı windowslara taktığında da, koruma tabiki devam eder...

@Blue Life
Ellerine sağlık çok güzel ve stabil olmuş
daha evvel AMS kullanarak buna benzer bir program yapmıştım onu kullanıyorudum
yazma koruma komutlarını bat dosyasına yazdığım kodlarla işliyordu
benim yaptığım program seninki kadar stabil değil senin yaptığın programı kullanacam

yaptığım programın resmini ekliyorum
programını tekrar düzenlersen yeni özellikler eklersin belki

-windows7 de erişilemeyen klasörlere erişme imkanı sağlama
-sürücüyü NTFS ye çevirme
Ve buna benzer değişimler

[img]http://a1112.hizliresim.com/s/6/yft5.png[/img]

arkadaşımız [b]ozanaus[/b] un isteği üzerine upload ettim
[color="#0000FF"]https://skydrive.live.com/?cid=1a7dd23e6db1e8f2#cid=1A7DD23E6DB1E8F2&id=1A7DD23E6DB1E8F2%21153[/color]

Edited by kamuran731

@TuTaMixx

Izinlerle oynayarak biçimlendirmeyi engellemek mümkün deyildir! Yani kullancı koruma varken koruma yaptığın sürücüyü biçimlendirebilir...
Kısaca biçimlendirmeyi genelde kullanıcılar (yada canlı-kanlı) virüsler yapar. :)

Bir virüsün senin diskini biçimlendirmesi mantıksız. Böyle bir virüs görmedim açıkçası.
Kısaca burdaki koruma yönetmiyle usb diskinizi bir çok virüsten korumuş olursunuz...

Şu sebeple soruyorum. Bildiğiniz gibi normal yollarla "con" klasörü oluşturmak veya silmek mümkün değil. cmd komutlarıyla yapabiliyosunuz ama.
Yakın zamanda "Yeni klasör.exe" Bulaştı flash belleğime. Tüm klasörleri gizleyip yerlerine kendisini koymuştu. ama "con" klasörü ve içindeki klasörlere hiçbirşey olmadı, virüsten eser yoktu.
Virüs bulaşmayan bir klasör olduğunu varsayarak con klasörü koymak istiyorum açıkcası :)

[b][u]BlueLife - Usb Virüs Koruması v1.1[/u][/b]
Program istekler doğrultusunda bir üst sürüme güncellenmiştir.
Kısaca koruma yapılmayacak klasörü, kullanıcının belirlemesi ve programın usb haricindaki sürücüleri de algılaması sağlanmıştır!

[img]http://i624.photobucket.com/albums/tt321/Blue_Life/UsbKoru_1.png[/img]

[b][u]BlueLife - Usb Virüs Koruması v1.2[/u][/b]
Program bir üst sürüme güncellenmiştir.
Kısaca ufak bir kaç düzeltme ile sürücüdeki gizli dosyaları görünür hale getirmek için seçenek eklenmiştir!

[img]http://i.imgur.com/r6TCn.png[/img]

• Bultar changed the title to Ntfs Drive Protection V1.5