Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Win7Pe+Windows Kurulumu

köylü
 Share

Recommended Posts

Link yenilenmiştir

Tekrar upload için teşekkür ederim.İndirdim,mükemmel çalışıyor.

İçine vim dosyası atınca dvd boyutunu aştı.Wim dosyasından ya da pe sistemden bazı şeyleri silmek mümkünmü?Mesela fazla işimize yaramayacak programları.

Ne kadar fazlalık var

4,6 oldu..elimdeki wim dosyası tüm win7 lerin 32 ve 64 bitini içeriyor.

Düzeltme: ashampo hata verdi.ultraiso yazdırıyor şimdi.Kurulumda da sorun çıkmazsa işlem tamam.

Edited by triyak72

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

By_FaRuK

winpe için grub4 dos komutunu verirmisin?

title Windows 7 PE [USB den Calisir]
set ISOFILE=/USBMENU/WIN7PE/WIN7PE.ISO
if exist %ISOFILE% || find --set-root --ignore-floppies %ISOFILE% || echo -> %ISOFILE% bulunamadi!
# if exist %ISOFILE% && map --mem %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map %ISOFILE% (0xFF)
if exist %ISOFILE% && map --hook && root (0xFF) && chainloader (0xFF) || chainloader () && boot
boot || echo -> Onyukleme basarisiz! && echo && pause --wait=5 <<< Klasik Menuye Don ...

Kolay gelsin..

• Like 1

Sayın Köylü bu yaptıgınız calışma çok güzel elinize saglık bazen sistem çöküyor bende linux yada hirenboot içindeki xp den acıyordum şimdi bunu ögrendiğim iyi oldu aca bunu dahada özelleştirebilirmiyiz ? flash bellekte yer sıkıntısı yok sonuçta yada hangi programlar la yapılıyor bana bilgi vermeniz mümkün mü acaba ? googleda birçok site cıkıyor ama adam akıllı birşey yok :(

• 1 yıl yıl...
  • 1 ay sonra...

win 8.1 kullanıyorum. rufusta bütün seçenekleri denedim ama win7pe yi çalıştıramadım.uefi sistemden dolayımı oluyor bu problem.Win7 kulladığım zamanlar çalışıyordu çünkü.

Merhaba;

Kendime hazırladığım Multiboot sisteme bunu eklediğimde şu hatayı alıyorum, köke de attım, klasörede attım hep bu hata geliyor, bunu nasıl aşarım, sistemi multiboot v2.1 ile hazırlamıştım, win7 kurlumu, win8.1 kurulumu, xp kurulumu, bluexp, hiren boot cd, ghost hepsi çalışıyor, sadece bu çalışmıyor.

sistemde 8GB Ram var bu ise bellek yok diyor, söz konusu bellek nedir ve nerden arttırılır acaba.

kkvnZD.jpg

Merhaba;
Kendime hazırladığım Multiboot sisteme bunu eklediğimde şu hatayı alıyorum, köke de attım, klasörede attım hep bu hata geliyor, bunu nasıl aşarım, sistemi multiboot v2.1 ile hazırlamıştım, win7 kurlumu, win8.1 kurulumu, xp kurulumu, bluexp, hiren boot cd, ghost hepsi çalışıyor, sadece bu çalışmıyor.
sistemde 8GB Ram var bu ise bellek yok diyor, söz konusu bellek nedir ve nerden arttırılır acaba.

kkvnZD.jpg

Qemu en fazla 1gb ram kullanabilir.sistem açılırken daha fazla ram istediği için hata veriyor.bilgisayarının ramıyla ilgisi yok.normal usb den boot et açılır Şimdiye kadar sıkıntı yaşayan olmadı live sistemlerde (Tabi herşeyi düzgün yaptıysa)

Merhaba;

kkvnZD.jpg

Qemu en fazla 1gb ram kullanabilir.sistem açılırken daha fazla ram istediği için hata veriyor.bilgisayarının ramıyla ilgisi yok.normal usb den boot et açılır Şimdiye kadar sıkıntı yaşayan olmadı live sistemlerde (Tabi herşeyi düzgün yaptıysa)

qemu  den sorunla karsilasiyorsun da normal boot edince karsilasmayabilirsin 

Dalgınlığıma gelmiş doğrudur Qemu iile deniyordum, xp ile çok uğraştım o ara, dalgınlıkla win7 ye geçincede qemu ile devam ettim, şimdi usb boot ile test ettim sorunsuz açıldı.

Bu arada eski usb menümde sources de Wim uzantılı "win8pe.wim" var, bunu yeni yaptığım Usb de ne şekilde kullanabilirim ? .Wim uzanılılar tek başına çalışmıyordu sanırım. ?

Edited by polat33

Dalgınlığıma gelmiş doğrudur Qemu iile deniyordum, xp ile çok uğraştım o ara, dalgınlıkla win7 ye geçincede qemu ile devam ettim, şimdi usb boot ile test ettim sorunsuz açıldı.

Bu arada eski usb menümde sources de Wim uzantılı "win8pe.wim" var, bunu yeni yaptığım Usb de ne şekilde kullanabilirim ? .Wim uzanılılar tek başına çalışmıyordu sanırım. ?

Onla uğraşma köylü abinin win8.1 32 yada 64 bit live isolarını indir fazlasıyla işini görür.

Wim dosyasını usb den çalıştırman için bi win8 kurulum isosundan gerekli dosya klasörleri (boot,efi,vs) alıp tekrar iso kalıbı oluşturman gerek.

Yani indirmek daha kolay :)

• 5 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...