Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. ×

Pttcell 200 Dk 250 Sms 250 Mb Sınırsız Net 14 Tl!

_ULTIMATE_
 Share

Recommended Posts

Selamların en güzeli üzerinize olsun tnctr ye gönül vermiş dostlarım.

Bugün sizlere belki çoğunuz duymadığı  PTT Cell hakkında bilgi vermek isterim. Amacım reklam v.s yapmak değil. Amacım böylesine güzel ekonomik paketleri buldukça sizlere aktarabilmek. Hangi operatör olursa olsun.

Öncelikle şunları belirtmek isterim:

1)Bütün bu paketler faturalıdır.

2)PTTCell avea alt yapısını kullanır ve aveanın performans verdiği her yerde düzgün çalışır. Yani aveanın çektiği yerlerde çeker, çekmediği yerlerde çekmez.

3)Bütün bu paketler taahütsüz olup, istediğiniz zaman başka operatöre geçme olanağı sağlar. Bence bu en önemli özelliklerinden birisi.

4)Bütün paketlerde AKK 250 mb olup 250 mbten sonra hızı 128kbps düşürülüp bu hızdan ay sonuna kadar devam eder. Yani internet sınırsızdır. 

5)Verilen bütün fiyatlar sabittir. KDV ve ÖİV dahildir. Sadece telsiz kullanım ücreti alınır. Artık  bu telsiz kullanım ücreti bütün operatörlerin, bütün tarifelerinden alınmaktadır.

6)Paketlerde verilen heryöne konuşma dakikalarında:  Ücretlendirme periyodu; ses için grup içi ve her yöne dakikalarda 1sn, limit aşımlarında 6sn’dir. Diğer operatörlerde vodafone ve turkcellde bu durum, örneğin: 12 saniye konuşursan 1 dakika keser hesabındadır. Oysa PTTCellde 12 sn ye konuşursan her yöne  paket hesabından sadece 12 sn kesilir hesabındadır.

Olumlu Yönleri:

1)PTTCell lilerle 3500 dakika konuşma, Her yöne 200 dakika konuşma,her yöne 250 sms ve (250 mb internet+sınırsız) 14 tlye olması çok ama çok avantajlı bir durum olmasını sağlar. Tam bir öğrenci paketi :)

2)250 SMS bana yetmez diyorsanız 9 tlye bir ay boyunca kullanabilceğiniz her yöne 2000 sms satın alabilirsiniz.

3)İnternetin sınırsız olması paketim bitti mi acaba korkusu yaşatmaz :)

4)Bana her yöne 200 dakika yetmez diyorsanız. Diğer iki tarifede çok uygun fiyata. Tarifeler konunun sonunda.

5)Her yöne dakikaların saniyesi hesaplanarak kesilmesi daha fazla aramalar yapmanıza yardımcı olur. Bence her yöne 500 dakika vodafone veya Turkcell kullanmaktansa 200 dakika avea veya bimcell veya pttcell kulanmak daha avantajlı. Çünki çoğu konuşmalarımız 30 saniye kadar kısa sürmekte. Diğer operatörler 30 saniye yerine 1 dakika keserken, PTTCell sizden sadece 30 saniye keser. 

Hesap:

200 dakika eder 12000 saniye, bunu 6 ya bölersek eder 2000 kez arama imkanı. Tabi burda sadece 6 sn konuşup kapatma hesapladık.

Diğer iki operatör Vodafone ve Turkcell

Bunlardada 200 dakikalık her yöne konuşma paketiniz var sayalım. Bu iki operatörle sadece 200 kez arama yapabilirsiniz. İster 6 sn ye konuşun isten 1 sn konuşun sizin 200 dakika paketinizden 1 dakika kestiği için durum böyle oluyor.

Umarım anlatabilmişimdir :)

Olumsuz yönleri:

1)PTTCelle geçiş sadece PTT merkez şubelerinden yapılabilmektedir.

2)PTTCell daha yeni olduğu için PTT çalışanları işlemleri çok uzun sürede yapmaktadırlar. Daha birçok çalışanın PTT Cellden haberi dahi yok :) Bulunduğum yerdeki PTTCell çalışanları daha geçen hafta  bu konuyla ilgili seminere gittiklerini söyledirler.

3)İnternet ne kadar hızlı diye soracak olursanız avea ayı bilen bilir :) Şehir merkezlerinde 128 kbsn ye ulaşılabilmektedir. Peki 128 kbsn ye hızla neler yapabilirim. Günlük hayatta tıkladığınız bütün internet sitelerine erişim sağlayabilirsiniz. Örneğin: facebook, twitter, tnctr v.s v.s. Tek sıkıntısı erişim hızının düşük olmasından ötürü video ları çok yavaş oynatması ve download işi için uygun olmamasıdır. Tabi sıkıştığınız durumlarda 20 mb ,10 mb, 30mb büyüklükteki dosyaları belirli bir süre içerisinde indirebilirsiniz. Örneğin ben android telefonumdaki uygulama güncellemelerini sorunsuz yapabilmekteyim.

Gellim PTTCellin sunmuş olduğu FULL paketlere:

1)14'lük tarife:

Ptt Cell faturalılarla: 3500 dakika konuşma

Yurt içi her yöne 200 dakika konuşma

Yurt içi her yöne 250 sms

Yurt içi data paketi 250mb tan sonra 128kbps sınırsız.

Paket bittikten sonra 1SMS fiyatı 30 kuruş

Paket bittikten sonra  konuşma dakikası 30 kuruş

http://www.pttcell.com.tr/Icerik/faturali-14-luk-tarife

2)24'lük tarife:

Yurt içi her yöne 500 dakika konuşma

http://www.pttcell.com.tr/Icerik/faturali-24-luk-tarife

3)44'lük tarife:

Yurt içi her yöne 1500 dakika konuşma

http://www.pttcell.com.tr/Icerik/faturali-44-luk-tarife

Artık gelen faturalarımı burada yayınlayacağım:

EYLÜL 2013 dönemi Bir aylık faturam:

t5s0g.png

Edited by _ULTIMATE_

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ptt çalışanlarının bırak PTTCell'e kayıt yapmayı, yaptıkları diğer işleri bile bilinçli ve düzgün yaptıklarından emin değilim... Bu kadar başıboş, bu kadar vasıfsız, bilgisiz, konuşmasını bilmeyen elemanların olduğu bir kurum görmedim ben... Küçük, taşradaki şubeler böyledir dicem ama şuan büyükşehir olan bir ilin içindeki 2-3 şubeye gitmişliğim var durum aynı... kargosu ise facia... Konuşmak bedava bile deseler içinde ptt geçtiği için yine de düşünürüm valla :D

Ptt çalışanlarının bırak PTTCell'e kayıt yapmayı, yaptıkları diğer işleri bile bilinçli ve düzgün yaptıklarından emin değilim... Bu kadar başıboş, bu kadar vasıfsız, bilgisiz, konuşmasını bilmeyen elemanların olduğu bir kurum görmedim ben... Küçük, taşradaki şubeler böyledir dicem ama şuan büyükşehir olan bir ilin içindeki 2-3 şubeye gitmişliğim var durum aynı... kargosu ise facia... Konuşmak bedava bile deseler içinde ptt geçtiği için yine de düşünürüm valla :D

Hayallerimi kaydırdın :D

İlk başlarda bende sinirlenmiştim, bana şu gün gelin diyorlardı bende o gün gidiyordum. Bu böyle bir hafta içerisinde üç kez sürmüştü. Zorda olsa işlemimi hallettirebildim. Bende kılım pttye ama böyle güzel bir tarifeye abone olma işini güzel bir bayan yaptığı için pttye adımımı attığım anda sinirlerim yumuşuyordu.  :D

Sonuç olarak diğer operatörler avea dahil soyulmaktansa Bimcell ve PTTCell gibi ufak operatörler olduğu sürece soyulmaktan kurtulurum umudu içerisindeyim :) İlerde görürsünüz bu birazda rekabeti sağlayacak. Biz halkı bilinçlendirelim yeter.

Hayallerimi kaydırdın :D

Sadece biraz sabır edeceksin, meyveyi yiyeceksin :)

Edited by _ULTIMATE_

Bu tarifeyi kullanan olursa bi anlatsın ya :D Avea gibi 5 liralık tarife diye girip her ay 15 20 lira ödememiz gibi olmasın :D

Benim ilk faturam daha gelmedi. Ama taahhüt v.s olmadığı için, öyle bir adilik yaparsalar hemen başka operatöre numaramı taşırım.

Ama kullanan tanıdıklarım var. 14tl + telsiz kullanım ücreti dışında fatura gelmediğini söylüyorlar

Ben 2 Gündür pttCell başvurdum daha hattım açılmadı

Bulunduğum bölgedeki ptt çalışanı bana 1 günde numara taşıma işinin gerçekleştiği söyledi. Eğer bir gün içerisinde gerçekleşmesse ertesi gün gel işlemlerini tekrar kontrol edelim demişti. Siz isterseniz şubeye gidip bir bilgi alınız.

Ama bazı taşımalar 3-4 gün sürdüğüde oluyormuş.

msjları azmış internet olayıda 128e düşmesi iyi diğerlerinde daha düşük oluyor akk geçince ama 250mb ta az sayılır 

Sınırsız interneti olan bana 15 tlye başka operatör bul geçmessem en adiyim :)

Ben sadece vodafone aylık cepnet sınırsız internet 100mb akk ve sonrası 96kbps hıza 11 tl veriyordum. :)

Şimdi 14 tlye  250mb+ sınırsız net 200 dakika saniye bazlı her yöne konuşma ve 250 tane her yöne mesaj var. Eskiden 11 tl veriyordum şimdi 3 tl daha fazla verip hem konuşmam hem mesajım var. Daha ne olsun :)

Bidaha avea mı???? Tövbeee!!!!

Avea faturalımı kullnıyordunuz yoksa faturasızmı?

Edited by _ULTIMATE_

İlk başlarda bende sinirlenmiştim, bana şu gün gelin diyorlardı bende o gün gidiyordum. Bu böyle bir hafta içerisinde üç kez sürmüştü. Zorda olsa işlemimi hallettirebildim. Bende kılım pttye ama böyle güzel bir tarifeye abone olma işini güzel bir bayan yaptığı için pttye adımımı attığım anda sinirlerim yumuşuyordu.  :D

Sonuç olarak diğer operatörler avea dahil soyulmaktansa Bimcell ve PTTCell gibi ufak operatörler olduğu sürece soyulmaktan kurtulurum umudu içerisindeyim :) İlerde görürsünüz bu birazda rekabeti sağlayacak. Biz halkı bilinçlendirelim yeter.

Sadece biraz sabır edeceksin, meyveyi yiyeceksin :)

ULTIMATE çok teşekkürler şu sınırsız cümlesi bile bi haz veriyo :D Denicem emin ol :)

Benim ilk faturam daha gelmedi. Ama taahhüt v.s olmadığı için, öyle bir adilik yaparsalar hemen başka operatöre numaramı taşırım.

Ama kullanan tanıdıklarım var. 14tl + telsiz kullanım ücreti dışında fatura gelmediğini söylüyorlar

Ben Pttcell'e Geçtim Güya 14'lük Tarife Diyorlar Şuan;

Güncel Fatura 18.59 TL

Nasıl O;luyor 14 Lük Tarife Anlamış Değilim...

• 2 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Bende Pttcell Geçmişim 14'lük Tariyim  Nasıl Oluyor Geçen Ay 20.23 Tl Geldi Bu Ayda Daha Bir Sürelerim Bitmemiş 15.88  Tl Geldi Zaten Ay Sonuna KAdar 20 Tl'den Fazla Gelecek Galiba.

Buyrun Resim;pre_1380569669__sdff.jpg

@admince 14 beklerken 20 - 15 gelmiş faturası bence Turkcell 

bencede türkcellde böyle bir kampanya yokkıne 30-45 böyle kampayalar

Benim ilk faturam geldi tam 14 TL. Şaşırtmaca falan yok direk 14 TL.

14 hat  vergi varm,i 1,37 mi  16- 17 cıvarı bır ucret gelıyormus

GEçiş yapmak şart mı yeni hat vermiyorlar mı?

bence gecısyap yenı aylırsın aylık 12 boyunca 5 tl :) haşır  faturalı olucagından bence gecıs yap sonra geri dönüş yaptırsın nasılolsa tahüt yok 

Boşverin yeni olduğu için sadece müşteri kapmaya yarayan hareketler bunlar ve faturalı, ttnet, türktelekom duyunca bile fena oluyorum. faturalıda neymiş geçin Bimcell'e

1-Üçü bir arada 19 TL her yöne 250 dk. konuşma, 500 mb internet, 5000 sms veya

2-19 TL her yöne 500 dk

3- Ayrıca paket olrak sms, konuşma, veya internet alabiliyorsunuz.

Avea altyapısını kullanıyor.

AVANTAŞLARI

1-En önemlisi FATURASIZ aldatmaca yok, gir bime yükle.

2-Ücretlendirmeler saniye bazında.

3-En güzeli Paketler bir ay dolmadan bitsede yükleme yapıp yenileyebiliyorsunuz.

Yüklü para varsa otomatik kendisi yeniliyor. Yani faturalı olmasına gerek yok.