Jump to content

Sercan Xp V3 Kasım 2013 Team'den+10 Dk.da Format.!

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

• 4 hafta sonra ...

tib dosyasını indirirken winrar hata veriyor 

!   I:\Sercan_XP_KASIM_2013.rar: Sercan_XP_KASIM_2013.tib dosyasında sağlama toplamı hatası. Dosya bozuk

dosyayı indirirken hatalı indirmişsin. Bu arada 1.sayfada iso'lu tib imajı var onu indir.

bir türlü indiremedim siteden yönlendirilen siteden indiremiorum

sere yönlendirilen siteye giriorum dovnloadada basıorum 2 part indirdim 3 partta sorunu var dovload startinding dior ama gerisi gelmior başka bir siteye uploaded etseydin keske ama yardımını bekliorum o mememt arkadaşımızın 3 pattında kaldım

dovnloada tıklıorum gelmior bişey bir kontrol edermisin olmadı yaa internet dovnloadıda iptal ettim yine aynı

denedim senin liktede indirilmior başka makinadada denedim ve modemide resetledim

tib dosyasını indirirken winrar hata veriyor 

!   I:\Sercan_XP_KASIM_2013.rar: Sercan_XP_KASIM_2013.tib dosyasında sağlama toplamı hatası. Dosya bozuk

Your download of sere_xp_v3.part7.rar has started.  hatası veriyor bi şey olmuyor.

Çözümü:

[spoiler] mehmettascioglu, on 27 Nov 2013 - 20:05, said:

Default Sync Folder satırındaki downloadı tıklayın açılan küçük pencerde okay tıklayın tüm partlar bir dosya olarak inmeye başlayacaktır.[/spoiler]

Tamam indirme oldu şimdi benim notebookum var dvd-cd girişi acronis yedeğini oraya aktaracam.Acronisi iso olarak usb yazdıracam (ama bir türlü yapamadım forumda araştırdım bir türlü yapamadım isoyu usb'ye yazdırmada usb to iso diye bir program vardı onunla yaptım ama biosu flaştan başlatınca sistemi yeniden başlatmak için bir tuşa basın diyor.Ve devamı gelmedi. ) ve tib dosyasını direk flaşa atsak olur öyle dimi

Edited by FeLSeFeCi

Tamam indirme oldu şimdi benim notebookum var dvd-cd girişi acronis yedeğini oraya aktaracam.Acronisi iso olarak usb yazdıracam (ama bir türlü yapamadım forumda araştırdım bir türlü yapamadım isoyu usb'ye yazdırmada ) ve tib dosyasını direk flaşa atsak olur öyle dimi

tib imajını flash'a at ama flash diskine grub4 dos yükleyerek acronisle boot edebilecek şekilde ayarla. Eğer hiç bilmiyorsan blue life'ın şu konusuna bir göz at:

[spoiler]http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/#entry546769[/spoiler]

tib imajını flash'a at ama flash diskine grub4 dos yükleyerek acronisle boot edebilecek şekilde ayarla. Eğer hiç bilmiyorsan blue life'ın şu konusuna bir göz at:

[spoiler]http://www.tnctr.com/topic/100852-cd-dvd-usb-hdd-icin-multiboot-hazyrlamak/#entry546769[/spoiler]

Her şey tamam benim harddiski ikiye böldüm bu normalde direk sistem olan diske mi yükleyecem 

Edited by FeLSeFeCi

Check the Caps Lock key and make sure that the correct language is selected

şifreyi girerken böyle diyor kaç defa doğru girmeme rağmen

şifre rar şifresiymiş tib şifresi yanlış :RoyalCrown_SeRCaN buymuş şifre

Ve Sistem Başarıyla Kuruldu Bunu Hemen Masaüstü Pc'me de kuracağım.

Edited by FeLSeFeCi

Check the Caps Lock key and make sure that the correct language is selected

şifreyi girerken böyle diyor kaç defa doğru girmeme rağmen

şifre rar şifresiymiş tib şifresi yanlış :RoyalCrown_SeRCaN buymuş şifre

Ve Sistem Başarıyla Kuruldu Bunu Hemen Masaüstü Pc'me de kuracağım.

Rar Şifresi: RoyalCrown_SeRCaN

Tib Şifresi: RoyalCrown+SeRCaN

sercan kardeş sen bunu yaparken windows bütün driverleri silip sistmemin kurulu yedeginimi aldın kısaca açıklarmısın ?

windows'u sıfıdan kurdum gerekli bir kaç ayarları yapıp easysyprep programını çalıştırdım hepsi bu. Eğer anlamadıysan sana link vereyim daha iyi kavrarsın:

[spoiler]http://www.tnctr.com/topic/187915-easysysprep-kullanymy-win7-icin-video-eklendi/[/spoiler]

selamünaleyküm üstadım bu sistemi yaklaşık olarak 34 tane makineye kurulum yaparak test ettim. Şahsım ve diğer müşterilerimden almış olduğum cevap şu oluyor

1 ) Sistemin hızlı olduğunu biliyorum ve müşterilerimin sorunları oluyor kendi pcmde'de aynı sorunları tespit ettim.

2 ) Sistemi belli bir süre kullandıktan sonra program ekle kaldır açılmıyor. 

3 ) Mesela bir hdd veya usb bellekleri biçimlendirmek istersem Biçimlendirme tamamlanamadı uyarısı alıyorum.

4 ) Entegre edilen programların sorunları olmuyor hepsi çok güzel çalışıyor antivirüs programı hariç.

5 ) Sistemin açılma ve kapanma süreleri çok güzel ama aynı anda internetten download manager ve google chrome üzerinden download yapma imkanım olduğunda SD ram kullanımı ve cpu kullanım oranları çok yükseldiğini görüyorum. Sistemin temelinde SD kullanım oranı çok yüksek Cpu oranları kendiliğinden yükselme yapabiliyor programsal olarak bir şey kullanmasak dahi. 

6 ) Bazı arkadaşlarımın farklı acronis programları ile kurulum yaptıklarını görüyorum ve bu hata almalarının tek sorunu Versiyon problemidir. Acronis 2013 programının alt versiyon farklı acronis programları kullanılırsa program recover yapma işlemini yapmadığını görüyorum. 

7 ) Program ekle kaldır açılmadığı için sistem32 üzerinden giderek farklı bir yol bularak kendim bir yöntem geliştirdim ve ordan program ekle kaldırı açabiliyorum 1 çok müşterilerimde bu sorun var. 

8 ) Windows 7 versiyondaki sistem içinde diyebileceğim şunlar.  Windows 7 home sistem olduğunu bilmiyordum Windows 7 Ultimate olduğunu düşünmüştüm ama Home versiyonu çıktı hayal kırıklığı yaşadım 4 tane ladtop üzerinde kurulum yapma imkanım oldu yalnız Driver sorunları ile karşılaştım programların kurulum yapmadığını ve sistemsel hata olduğunu gördüm. yeniden ladtoplara Ultimate sistem kurarak müşterilerim fark etmeden hatamı telafi edebildim. 

son olarak şunu belirtmek isterim ben bu sorunları sizi rencide etmek veya şikayet etmek için söylemedim sakın beni yanlış anlamayın. Öncelikle böyle güzel çalışmalar yaptığınız için teşekkür ederim. Elbetteki hatalar olacak benim kadar bu sistemi test edebilecek bir arkadaş görme şansım olmadı 7 / 24 pc başında format kurulum, cd, dwd, oyun filim müzik vb bir çok işleri yaptığım için bunların hepsini test edebildim yalnız dediğim gibi üstteki hataları gözardı ederseniz sistem çok güzel ve işlevi mükemmel olur. 

Selam ve Dua ile Kalın 

• 4 ay sonra...

Bu sekilde kurup calistiran var mi mantik dogru ama yedek alinan sistem farkli kurulan sistem farkli olacak driver farkindan dolayi calismaz bu sistem sadece kendi pc yedeginizi alip sonra ayni sekilde format atarsiniz farkli pc den alinan yedek calismaz :))))

Bu sekilde kurup calistiran var mi mantik dogru ama yedek alinan sistem farkli kurulan sistem farkli olacak driver farkindan dolayi calismaz bu sistem sadece kendi pc yedeginizi alip sonra ayni sekilde format atarsiniz farkli pc den alinan yedek calismaz :))))

easysysprep ne demek oku bi..

• 3 ay sonra...