Jump to content

Android Tabletlerde Hard Reset

tenekecezve
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar öncelikle standart Çin malı tabletler için başka bir yerden aldığım anlatımı derleyip veriyorum daha sonra çok uğraşıp kendim bulduğum Navitech Pirhana gibi ses tuşu olmayan cihazlar için yapacağım...

Neden hard reset atıyoruz? : Desen kilidi yanlış girince ya da bir şekilde kilitlenince...

CONCORD TAB, GALAXY TAB, ANDROİD, SAMSUNG tabletlerde denenip kesin sonuç alınmıştır.

1)Tableti kapatın.
2)Ses kısma tuşuna basılı tutup sonra açma tuşuna basın. Ekran gelinceye kadar ikisine de basılı tutun.
Ekran gelince açma tuşundan elinizi çekin sadece ses kısma tuşu basılı kalsın.
3)Yazılar çıkınca ses kısma tuşundan da elinizi çekin.
4)Daha sonra tabletiniz Çin, Samsung veya Galaxy hangisi ise aşağıdaki talimatları izleyiniz...

CONCORD,NOVO AURO 2 VE DİĞER ÇİNLER İÇİN

1)Ekranda rakamlar ve önünde Çince yazılar yazar, bunlardan " 02 " olana tıklayın.
2)Karşınıza bir tablo çıkacak. Solda alt alta 3 adet yazı vardır. Sağda alt alta 2 adet yazı vardır.
Sağdaki yazıların 2.sine tıklayın.
3)Karşınıza ekranın tam ortasına yine Çince bir yazı çıkacak o geldiğinde 10 saniye bekleyin ve aşağıdaki yeşil ve kırmızı yerden yeşile tıklayın.
4)Daha sonra yine solda alt alta 3 adet yazı, sağda alt alta 2 adet yazı çıkacak. Soldaki en altta Çince yazıya basın ve tablet kapanacak.
5)Sonra tableti açın, Türkçe ayarını seçin.

DİĞER Orjinal ANDROİD TABLETLER İÇİN (Galaxy,samsung..)
1)Başta alt alta yazılar çıkacaktır.
2)Yazılarda "wipe data/factory" diye bir seçenek vardır, ses kısma tuşu ile aşağı doğru bu seçeneğin üstüne gelip "ses açma" tuşuna basarak bu ayara girin.
3)Menüde alt alta yazılar çıkacak. Ses kısma tuşuyla "yes, delete" yazısının üstüne gelip yine "ses açma tuşu" ile onaylayın.
4)Biraz bekleyin ve android logosunun solunda ve üstte yazan yazılar çıkınca "ses açma tuşu" 'na basın.
5)Tablet restart edecek ve işlemimiz bitecek...

Gelelim Diğer tabletlere; Ben Navitech Neotab H105 üzerinden denedim.
Öncelikle tabletimizde bulunan 2 tuş var. Biri açma kapama diğeri de shift tuşu.
Öncelikle shift tuşuna basık tutuyoruz sonra açma tuşuna basıyoruz ve tablet açılınca önce açma tuşundan ardından shift tuşundan elimizi çekiyoruz. Aşağıdaki işaret çıkması lazım. Bunu tutturmak o kadar zor ki...

4-9.jpg

Bu çıktığı zaman ;
http://www.androidheat.com/adb-fastboot-install-drivers-setup/
buradaki adımları izleyip program yüklüyoruz...
Böylelikle hata ayıklama modunda tabletimiz açılmış oluyor. Piyasada bulunan programlar ile (Mesela LiveSuit) uygun rom bulunup yüklenebilir...

• 4 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

İşim Gereği Bende Farkı Cihazlara Rom Yükleme Hard Reset Gibi İşlemleri Gerçekleştirmekteyim Bu Konu Altında İhtiyacı Olan Arkadaşlara Bende Yardımcı Olabilirim...

bana navitech neotab h105 in rom dosyası lazım gonderebilirmisiniz.

• 2 hafta sonra ...

İşim Gereği Bende Farkı Cihazlara Rom Yükleme Hard Reset Gibi İşlemleri Gerçekleştirmekteyim Bu Konu Altında İhtiyacı Olan Arkadaşlara Bende Yardımcı Olabilirim...

S.a kardeşim elimde navitech B90 tablet var nasıl format atabilirim..shift-açma kapama -reset tuşları var sadece

Edited by ahmetkeal