Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Perfect Xp Sp3+ Format Cd 2010 V.1 Tr

nickimnickim
 Share

Recommended Posts

Perfect Xp Sp3+ Format Cd 2010 V.1

:kahve: 2010 da yapılmış bu sürüm biraz zor bulunuyor. Şimdiye kadar kullandığım en stabil, en hızlı ve yeterli derecede güncel sürümdür.

Bu versiyondan sonra; 2010 V2, 2011 V1 ve V2,  2014 Lite, SP3 CD Plus.. gibi bir çok XP' de bunun kadar iyi olmadı kanaatindeyim.

Daha önce kullananlar kurulum ekranından tanıyacaklar. Üzerinde herhangi bir oynama yapmadan upload ettim.

Yandex Diskimden indirebilirsiniz.

Not: Ben kurarken Klasik sürüm ve ardından Full sata Raid destekli seçip devam ediyorum, öneririm.

Kurumda zor ama sata raid kısmından sonra mavi ekran alıyorsanız, donanımınızdan kaynaklanıyordur, Bu durumda "sata raid desteksiz" seçip devam ediniz.

Görsel ile Klasik arasında bir fark yok, klasik kurup sonradan temalar içerisinden istediğinizi seçip kullanabiliyorsunuz. Fark sadece simgeler ve açılış kapanış görüntüleridir.

İçerisinde bulunan " beni oku " Yazısı:

Tam anlamıyla Gereksiz, sisteme etki etmeyecek ve kullanılmayan bileşenlerdir;

--Elle Kurulum ve yüksetme (Boot ederek format atacağımız için hiç kullanılmayacak dosyalardır)
Bu klasörde setup.exe aramayınız. Açılışta DEL veya F2 ile Bios'a girerek BOOT CONFIGURATION... bölümünden cdromu ilk sıraya getirerek bilgisayarı cd/dvd-rom'dan başlatınız.
Daha kolayı bilgisayar açılışında direkt F11,F12,F8 'e (değişir) basarak Cd/dvd-rom aygıtını bir kerelik seçmektir, daha pratiktir.
***Dilediğiniz perfect xp sürümünü seçerek kurulumu başlatın.
Kurulumu başlattıktan sonra masaüstü gelene kadar müdahale etmenize gerek yok, otomatiktir.
2 kere reset atıyor kurulum sırasında, boot menü de gelebilir malum, Harddisk'den devam et diyoruz, zaten seçili gelir.
--MSN Explorer
--Örnek Müzikler
--Tur
--Indeksleme Servisi:(Hızlı arama yapacağım diye gereksiz yere harddiski ve sistemi yorar, hızlı da aramaz:) Search Everything(Herşeyi Ara) kullanın çok hızlı arar ve sistemi yormaz.
--Messenger
--Pinball
Not: Bu çalışma Türkçe Xp Sp3 tabanlıdır ve diğer dillere ait dil paketleri kurulmaz.

Yamalar;
Sfc ve tema yaması.
TcpIp = 10>100
(Ağ sınırlaması yaması değil TCP yamasıdır interneti bazı durumlarda rahatlatır. Çok yüksek değer de iyi değildir 100 idealdir)

Screen Shots:

ZTszfiA.jpg

IE1wu5l.jpg

1rypWZM.jpg

s5aBh5b.jpg

lATPTuN.jpg

0X5Uu5q.jpg

DVWO8qn.jpg

"Barış Seven' e Teşekkürler"

Download: http://yadi.sk/d/0v6ibQFpKb9FA

Edited by nickimnickim
  • Like 1

Şu morningciler perfect cilere hasta oluyorum. :D

Arkadaşlar bu arkadaşların yaptıgı sistemler güzel tamam da içine bir dll yazmıyorlar yada sistem cekirdeğiyle oynamıyorlar alt tarafı oto script yazıp kurulum yapıyorlar ve icon değişikliği yapıyorlar bu kadar büyütmeyin gözünüzde

Şu morningciler perfect cilere hasta oluyorum. :D

Arkadaşlar bu arkadaşların yaptığı sistemler güzel tamam da içine bir dll yazmıyorlar yada sistem çekirdeğiyle oynamıyorlar alt tarafı oto script yazıp kurulum yapıyorlar ve icon değişikliği yapıyorlar bu kadar büyütmeyin gözünüzde

Büyütmek değil yanlış anlıyorsunuz. Orijinal sistem dışına çıkıldığı zaman çoğu zaman çeşitli problemler söz konusu oluyor. Windows bir haftaya kalmadan ya mavi ekran ya da yavaşlıyor.

İşletim sistemine script eklerken yada var olan sistem dosyalarını düzenlerken yanlış yapılmış bir işlem,  .iso dosyasının çöpe gitmesine mal oluyor.

Kısacası yüzlerce modifikasyon yapılmış işletim sistemi var fakat stabilize ve ileriye dönük problemler çıkmadan bir bütün olarak çalışması zor olan.

Orijinal işletim sisteminden iyi çalışan işletim sistemleri mevcut. Nitekim bu pek kolay olmuyor, şahsen ben bundan bahsediyorum.

Edited by nickimnickim

nickimnickim acaba elinde baris_seven'in diğer sistemleri var mı ?

Perfect Xp Format Cd 2011 V.2 var ama bu zaten paylaşılmış.

linki : http://www.tnctr.com/topic/187158-perfect-xp-format-cd-2011-v2/

Başka var fakat bakmam lazım. Bulursam yazacağım.

Birde kendi bloğunda yayımladıkları ve satışa sundukları vardı fakat bunları buraya koyarsak önce kendisinin izni olması gerek diye düşünüyorum.

Edited by nickimnickim

Sizden Ricam sadece perfect xp görsel sürümü verebilirmisiniz

Mehmet Bey bu iso içerisinden görsel sunumu çıkartmamın pek gereği yoktur. Sebep? derseniz zaten seçeceğiniz iki şıkta aynı windows özellikleri ile kurulmaktadır. üstte de belirttiğim gibi kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminim.

iyi günler.

Mehmet Bey bu iso içerisinden görsel sunumu çıkartmamın pek gereği yoktur. Sebep? derseniz zaten seçeceğiniz iki şıkta aynı windows özellikleri ile kurulmaktadır. üstte de belirttiğim gibi kurulum gerçekleştirebilirsiniz. Memnun kalacağınızdan eminim.

iyi günler.

memnun kalacağımdan şüphem yok

Barış Karkeş en eski modifiyeci arkadaşlardan biridir ve sistemlerini çok kişi kullanmıştır. Modifiye işi emek işidir. Bol zaman gerektirir. Hele birde çok titizseniz benim gibi bir programın katılımsızını hazırlamak için 2 gece neredeyse sabahladığımı bilirim. Bu sebeple herkesin sistemini kullanmam. Emek harcanmış sistem kendini belli eder.

• 3 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...

Sistemi indirip kurdum ((Klasik-Full Sata-Raid destekli), sistem çok güzel stabil ve hızlı, sağ tık özellikleri vs harika, yalnız pencere üstünde oluşan yazılarda TR karakter sorunu oluyor algılamıyor, bunun çözümü nedir? bilen varmı? Tema olarak Reptile +10 görünüm ayarlıdır.

• 2 ay sonra...