Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Littlexp Lite Xp 2014 Performans Sistemi V2

ersan7474
 Share

Recommended Posts

sata sürücüler falan eklimidir

NTDLR Eksik Hatasını Veriyor. :thumbsdown: 

a7u6aqyr.jpg bu hatayı veriyor C yi ve D yi silip yeni sürücü oluşturdum temiz olsun diye nedeni ne olabilir

NTDLR Eksik Hatasını Veriyor yardımcı olursanız seviniriz

fazla bilesen silindigi için bu hatayı veriyor   

Sistemi tekrar elden geçirdim. NTLDR hatası giderdildi. İlk msjda yeni linkten indirip, sorunsuz kurabilirsiniz. Sağlıcakla...

Merhaba

Sistemi indirdim gayet güzel hoş kullanışlı, hemen hemen yıllardır bu işle uğraşıyorum baya bir emek sarf ettiğim söylenebilir. Lakin hani derler ya terzi kendi söküğünü dikemezmiş diye, gerçekten çok doğru ve yerin de bir sözmüş.

İndirmiş olduğum bu "Little XP"  Bir internet cafenin eski bilgisayarına kurdum adet: 15

Onun dışında 3 iş yerine, 6 ev kullanıcısına bu sistemi kurdum sistem çok iyi muhteşem.
Tabi bu muhteşemlik şöyle, eski SDRAM li bilgisayarda gayet iyi. Kurduğum makinelerin çoğu Çift çekirdek 2 gb ram'e sahip bilgisayarlar. Dün gece kendi bilgisayarımın hiç bir sistematik sorunu yokken bu xp'yi kendi bilgisayarım da denemek istedim. Onca kurulumunu yaptığım XP'den kendi bilgisayarımdan verim alamadım, şaka gibi gelecek size ama cidden öyle bilgisayarımın özelliklerini yazacak olsam komik olduğunu ve tebessüm edeceğinizi biliyorum.

i7 işlemci - 16 gb ram - GTS 250 Ekran kartı Uzun lafın kısası "Gamer Kasa" dediklerinden. :)

Önemli Not: Sistem çok iyi bir sistem lakin bu sistem üzerin de 7'ISO v1.0 paketi kullandım ben arkadaşın kendi kullandığı pakette windows 7 görünümü var benim kurduğum da vista görünümlü aralarında bi fark yok. Sisteme hiç bir sözüm yok sistem gerçekten mükemmel ben beğendim ve uzun uzun ballandıra ballandıra anlattım sistemi ..

Merhaba

Sistemi indirdim gayet güzel hoş kullanışlı, hemen hemen yıllardır bu işle uğraşıyorum baya bir emek sarf ettiğim söylenebilir. Lakin hani derler ya terzi kendi söküğünü dikemezmiş diye, gerçekten çok doğru ve yerin de bir sözmüş.

İndirmiş olduğum bu "Little XP"  Bir internet cafenin eski bilgisayarına kurdum adet: 15

Onun dışında 3 iş yerine, 6 ev kullanıcısına bu sistemi kurdum sistem çok iyi muhteşem.
Tabi bu muhteşemlik şöyle, eski SDRAM li bilgisayarda gayet iyi. Kurduğum makinelerin çoğu Çift çekirdek 2 gb ram'e sahip bilgisayarlar. Dün gece kendi bilgisayarımın hiç bir sistematik sorunu yokken bu xp'yi kendi bilgisayarım da denemek istedim. Onca kurulumunu yaptığım XP'den kendi bilgisayarımdan verim alamadım, şaka gibi gelecek size ama cidden öyle bilgisayarımın özelliklerini yazacak olsam komik olduğunu ve tebessüm edeceğinizi biliyorum.

i7 işlemci - 16 gb ram - GTS 250 Ekran kartı Uzun lafın kısası "Gamer Kasa" dediklerinden. :)

Önemli Not: Sistem çok iyi bir sistem lakin bu sistem üzerin de 7'ISO v1.0 paketi kullandım ben arkadaşın kendi kullandığı pakette windows 7 görünümü var benim kurduğum da vista görünümlü aralarında bi fark yok. Sisteme hiç bir sözüm yok sistem gerçekten mükemmel ben beğendim ve uzun uzun ballandıra ballandıra anlattım sistemi ..

yorumunuz için teşekkür ederim. 16 GB ram varken 86x yani 32 bit bir sistem kurmak o sisteme ayıp olur. size tavsiyem düşük donanım özellikli pcler de bu sistemi kullanmanız. ayrıca kendi bilgisayarınızda Windows 8.1 Update 1 64x (64 bit) kullanmanız yararınıza olur kanımca. Eğer illa bu sistemi kurmak istiyorsanız da kendi pcnizde Virtual Box altında sanal makineye kurup test edebilirsiniz   :jump:

Ntdlr Veriyor.Bırak.

2 post üstte arkadaş yazmış saolsun. bak kaç pcde sorunsuz kurulmuş kendi pcsinde problem yaşamış. sonuçta modifiye bi sistem bu herkeste çalışmayabiliyor. donanımsal farklılıklardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. bunun içinde sata driver güncellemesi yaptım. elimden gelen bu arkadaşım.  :search:

Oto Driver Bulucu Varmı (İnternetsiz) internet cd'Si kayıp :S 

Driver PAck Solution 12.3 Bunun Üst Sürümlerinde İnternetten İndirion Ama Bunda Kendiliğinden Driverler Gelio :D 12.3 Bana Göre En İyisi

Bide Görsel Entegreyi Upload Edermisin Benim İçin :D

Edited by FeritEtemSinBin

ersan kardeşim neden bilmiyorumda ınternet Explorer 7 kulanmısın  bence 8 kulan  facbook bile uyarı veriyor  internet exp 8 kurun diye  bunun haricinde ben sorun görmedim  eline emeğine saglık

hata verdiğini ve çok eski olduğunu biliyorum fakat daha önce hazırladığım Lite sistemde bi arkadaş ie8 celeron işlemcili pcde kasıyor, ie7 kullan diye bi yorum yapmıştı bende bu sefer onun istediği gibi ie7 kullandım. eğer isteyen olursa üzerine ie8 kurabilir diye düşündüm. kaldı ki internet tarayıcı olarak genelde Firefox ve Chrome kullanıcıları çok daha fazla İe'a göre.  :)

• 2 hafta sonra ...

eski bir laptopta denedim 2004 model ama sonuç benim açımdan iyi değil kasma var ram kullanımı 670mb civarı görünüm teması çok güzel ama sıkıntılı tabii çok teşekkürler abi yinede emek harcamışsın 

eski bir laptopta denedim 2004 model ama sonuç benim açımdan iyi değil kasma var ram kullanımı 670mb civarı görünüm teması çok güzel ama sıkıntılı tabii çok teşekkürler abi yinede emek harcamışsın 

670 mb ram kullanmı normal değil, farklı bir sorun olabilir. 

bu sistemi cok begeniyorum 3-4 farkılı bilgisayara kurdum cok gusel iii hos ama tüm usb li cihazlarda sorun cıkardı atıyorum harici bi bellek tanıdasaya canım cıktı telefon icinde sistem aynı o yüzden suan kulllanmıyorum ama cok begeniyordum

hocam sen ne yapmışsın yahu :thumbsup:

bunun gibi bir sistemle karşılaşmayalı ne kadar zaman geçmiştir kim bilir

senin gibi işin ehli kişiler çok fazla var ama senin gibi özenle iş yapan pek yok

harika bir çalışma emeğine sağlık çok teşekkürler :wave:

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Sistem gayet hızlı ve başarılı, ancak Dell İnspiron 2200 laptopa kurdum ama wirelessi aktifleştiremedim, üstelik 3g modemi de tanıtamadım. karıştırmalarım sırasında aracı programla wirelessi çalıştırabildim ama 3G modem yüzünden kaldırmak zorunda kaldım. Sistemi beğendiğim için kullanmak istiyorum, çözüm için yol gösterecek varmı?

• 1 ay sonra...

Merhaba

sen bilgisayarcıysanki eğer öylesin elindeki 32 bit işletim sistemi mantıken düşünürsen nasıl verim almayı düşünüyorsun elindeki canavardan bu işletim sistemine :)

Merhaba ilk öncelikle gayet güzel bir çalışma lakin bu boyuttaki bir isoya düz açıkken 90/100 MB RAM kullanması hic normal gelmedi driver ları yükleyince düz 150 MB az yemiyor ayrıyetten wireless servisimidir nedir sorunlu bağlanacağım ağları görmüyor.

Merhaba ilk öncelikle gayet güzel bir çalışma lakin bu boyuttaki bir isoya düz açıkken 90/100 MB RAM kullanması hic normal gelmedi driver ları yükleyince düz 150 MB az yemiyor ayrıyetten wireless servisimidir nedir sorunlu bağlanacağım ağları görmüyor.

Başlat>çalıştır>services.msc>Kablolu Otomatik Yapılandırma>Başlangıç türü otomatik yapıp başlat diyorsunuz.  Bilgisayarı yeniden başlatıp  wireless ağına bağlanabilirsiniz.

Edited by TheGLoryOne

• 5 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Hocam Asus WL-138g wireless kartını kurduğumda "Windows seçilen ağa bağlanamıyor. Ağ artık kapsama alanında olmayabilir. Lütfen kullanılabilir ağ listesini yenileyin ve bağlanmayı yeniden deneyin." hatası veriyor. Halbuki full çekiyor Nette biraz araştırdım XP SP3 yüklemek gerekli deniyor. Ne yapmam gerektiği hakkında bilginiz var mı?

Edited by mustyxxx