Jump to content

Film İsimlendirici 2.0 - 2014

MostWanted
 Share

Recommended Posts

MYgTZ0U.png

http://www.tnctr.com/topic/215477-film-ysimlendirici-2013/   Konusundaki programın ikinci versiyonu.

Ek olarak gelen özellikler;

1. Saçma sapan hatalar vererek isimlendirmeme problemleri azaltıldı ve kodlar düzenlendi.Daha sonra eğitim amaçlı yayınlanacaktır.
  2. F5 tuşu ile seçenekleri güncelledikten sonra listedeki filmleri tekrar ekleyebilmek eklendi.
  3. Seçenek kısmı getirildi.En önemli olarak 6 dilde altyazı indirebilme seçeneği getirildi (Maviler altyazı, kırmızılar silinecekler).Daha fazlası için alttaki resime bakınız.

OhHg3BA.png

Bilinen problemler:

1. Dosyaları istediğiniz gibi isimlendiremiyorsunuz.Program nasıl bulduysa öyle isimlendiriyor.
  2. Başka bi sürücü taşıma yapılamıyor.
  3. CD li filmlerde küçük problemler var.

İndirme Linki:

https://db.tt/s8Et41SD

Program şimdilik TNC Severler için özel olarak paylaşılmıştır.Diğer kullanıcılara sonra açılacaktır.

Edited by MostWanted

• 2 hafta sonra ...

Yıl bulamayınca da isimlendirme yapmıyor sanırım. Yeni sürüm yapınca ona da el atsan iyi olur gibi :)

Ayrıca klasör içinde olmayanları da değiştirdi ancak altyazı dosyalarını değiştirmedi. Onlarla da tek tek uğraşmak gerekiyor...

Altyazı uzantılı dosyaları da düzenlemeye yarasa iyi olur.

Bu arada eline sağlık uzun zamandır düzenlemeyi düşünüyordum arşivi ve üşeniyordum büyük yükten kurtardın beni :)

Normalde altyazı dosyalarını da düzeltiyor olması lazım fakat kendisi de altyazı dosyaları bulup indirince düzeltmiyordu eğer başka bi hataysa incelemek gerek :) Onun dışında yıl olmadan da bulunabilir fakat isimlendirme kısmı için çok radikal değişiklikler yapmak gerek o da isimlendirme süresini gereksiz yere uzatacağı için yapmayı düşünmüyorum.Geri besleme için teşekkürler. :)

Yok yılsız olayı çok önemli değil ama şu altyazı olayı kötü oldu.

Klasör içinde ise altyazıyı düzenliyor ama klasör içinde değilse filmi düzenliyor altyazıyı düzenlemiyor.

Onu halledersen tam süper olurdu :) Bir baktım da klasör içinde olmayan baya film var :)

• 4 hafta sonra ...

Bugün gözüme çarptı.

Tekrar güncelleme yapacaksan 2 cdlik filmlerde de sıkıntı çıkartıyor.

İlkini düzenleyip ikinciyi es geçiyor.

CD1 CD2 Disk1 Disk2 kelimelerini de eşleştirmelere eklenebilir...

Kolay gele...

Yazıyorum ama bodoslama yerine class yapısı düzgün bir şey yapmaya çalışıyorum, o yüzden yavaş oluyor, (gerçi film isimlerinin istenilen isim konulmasını yaptım, bi de altyazı şeysini eklesem yarın sunarım şimdilik :) )

Ya aslına bakarsan ordaki durum şu; 5 mb dan küçük dosyaları isimlendirmeye uysa bile program değerlendirmeye almıyor.Sanırım o şartı ordan kaldıracağım ama istediğim gibi olmuş olmayacak küçük bi yama olmuş olacak :)

• 7 ay sonra...
Bu konu "TnC Sevenler Derneği" forumundan "TNC-TR Çalışmaları" forumuna taşınmıştır.

Program Filebot gibi isimlendirme işlemini muazzam yapan bir program bulduğum için daha geliştirilmeyecektir. Sizin de o programı kullanmanızı tavsiye ederim fakat basit ve Türkçe bir şeyler arıyorsanız hala bunu kullanabilirsiniz.

http://www.tnctr.com/topic/269473-filebot-42-x86x64-portable/

Programın Kaynak kodlarına erişmek için:

http://www.tnctr.com/topic/278977-film-ysimlendirici-20-kaynak-kod/