Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Oyun Canavarı İçin Öneriler

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle forumumuzun bütün üyelerinin ramazan bayramını kutluyorum. Hem foruma katkı olması hem de ihtiyacım nedeniyle sistem tavsiyelerinizi bekliyorum. Herşey dahil bir sistem için maksimum 2300 tl bütçem var. Amd veya intel farketmiyor. Oyun amaçlı toplayacağım bu sistemi TNCTR üyelerinin bilgi ve deneyimleri ile oluşturmak istedim. Görüş ve önerileriniz için şimdiden herkese teşekkürler.

Ana kart : 

Asus M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0

işlemci

FX X8 8320 Soket AM3+ 3.5GHz 16MB Cache 125W 32nm İşlemci i

ekran kartı

R7 265 DUAL-X GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

Ram

Gskill 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Kasa

RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

HDD

TOSHİBA 3.5" 500GB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk

MONİTÖR

ASUS 21.5" VS229HA GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

DVD

ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

bunlar sana bir fikir verebilir iyi incele :D

APU işlemciler AM3+ Göre Biraz daha düşük 8320 ve para yeterse üstü olabilir ama üstü zaten GHZ Attrılmış overclock ile yakalanbilir Ama intel pahalı olduğu için :) AMD Tabikide. Çarpan kilitleri açık zaten overclock yapılabilir. iyi verim alırsın.

Hocam genel olarak yazmak daha iyi olur diye böyle yazdım işlemci tercihin amd cephesinde olursa cebine bir miktar para kalır bu parayla hem anakartına hem de ekran kartına olabildiğince destek yapabilirsin. amd fx serisi biraz daha iyi olur performans olarak çünkü a serisi daha çok düşük bütçeli oyunlarda iyi olur. ram kesinlikle kingston hyperx serisinden olmalı açılış ve kapanış hızım iyi olsun dersen ssd al hatta param çok iyi dersen ssd sata radi 0 yap. depolama sana kalmış mekanik bir hdd ile istediğin alanı seçebilirsin. kasaya çok para vermekten çok büyük boy bir işlemci soğutma sistemi alırsan daha iyi olur. orta seviye bir kasa ve iyi bir soğutmayla çok güzel sesiz ve ilerde de istediğin işlemciye takabileceğin bir fan ın olur. ekran kartı konusunda kesinlikle ucuza kaçma mümkünse r9 al çok pahalı olur ama dadından yenmez eğer para yetmiyorsa kasa hdd ve ssd den kıs ama ekran kartı al. oyun pc si için en önemli parça ekran kartıdır işlemci göründüğü kadar önemli değilidir. monitör ve diğer parçalar senin isteğine göre seçilse en güzeli olur. çünkü ekran boyutu kişiden kişiye göre değişir

(son olarak böyle yazmamın sebebi sesizlik açılış kapanış hızı alan seçimi konusunda seçim yapmak için bunları yazdım bunlardan ihtiyacın olmadıklarını çıkararak tamen akran kartına destek yapabilir yada hepsinden az biraz olsun diyip ortalama bir kasa toplayabilirsin seçim esnekliği sana kalmış. yok ben toplayamam dersen bu sessizlik alan ve açılış kapanış hızları ve ekran dan ne kadar feragat edersen o kadar oyun parformansı alrsın.)

Hocam genel olarak yazmak daha iyi olur diye böyle yazdım işlemci tercihin amd cephesinde olursa cebine bir miktar para kalır bu parayla hem anakartına hem de ekran kartına olabildiğince destek yapabilirsin. amd fx serisi biraz daha iyi olur performans olarak çünkü a serisi daha çok düşük bütçeli oyunlarda iyi olur. ram kesinlikle kingston hyperx serisinden olmalı açılış ve kapanış hızım iyi olsun dersen ssd al hatta param çok iyi dersen ssd sata radi 0 yap. depolama sana kalmış mekanik bir hdd ile istediğin alanı seçebilirsin. kasaya çok para vermekten çok büyük boy bir işlemci soğutma sistemi alırsan daha iyi olur. orta seviye bir kasa ve iyi bir soğutmayla çok güzel sesiz ve ilerde de istediğin işlemciye takabileceğin bir fan ın olur. ekran kartı konusunda kesinlikle ucuza kaçma mümkünse r9 al çok pahalı olur ama dadından yenmez eğer para yetmiyorsa kasa hdd ve ssd den kıs ama ekran kartı al. oyun pc si için en önemli parça ekran kartıdır işlemci göründüğü kadar önemli değilidir. monitör ve diğer parçalar senin isteğine göre seçilse en güzeli olur. çünkü ekran boyutu kişiden kişiye göre değişir

(son olarak böyle yazmamın sebebi sesizlik açılış kapanış hızı alan seçimi konusunda seçim yapmak için bunları yazdım bunlardan ihtiyacın olmadıklarını çıkararak tamen akran kartına destek yapabilir yada hepsinden az biraz olsun diyip ortalama bir kasa toplayabilirsin seçim esnekliği sana kalmış. yok ben toplayamam dersen bu sessizlik alan ve açılış kapanış hızları ve ekran dan ne kadar feragat edersen o kadar oyun parformansı alrsın. hangilerinden feragat edeceğini söylersen ona göre kasa da toplaya bilirim.)

Edited by ossolak33

arkadaşlar haklı fx daha başarılı ve daha tulu fiyata sahip sen bütçeni biraz dahaarttırabilirsen benim sana önerdiği sistemin anakartını ve işlemcisini fx e uygun yaparsın, yok daha fazla yatırama bir bilgisayara bu kadar parayı dersende bu sistem senin için gerçekten harika ;
9lR1bnS.png

İntel dersen işler çok değişir çünkü işlemci i3 tarzı ancak olur çok kasarsan i5 işlemci nin yanında alacağın anakart kalitesi de amd ile birlikte aldığın anakartın kalitesinden düşük olur kuzenim devamlı topluyor

http://www.vatanbilgisayar.com/core-i5-4440-soket-1150-31ghz-6mb-cache-22nm-islemci.html

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/z97-pc-mate-intel-z97-soket-1150-ddr3-3000mhzoc-hdmidvi-anakart.html

http://www.vatanbilgisayar.com/8gb-hyperx-genesis-ddr3-1600mhz-cl9-kit-pc-ram.html 

gibi bir sistem toplanabilir ama işlemci i5 alt seviye ve anakarta takacağın ram miktarı sınırlı. hocam intelde ekonomik oyun bilgisayarı toplaman oldukça zor. illa bir şeylerden kısman gerekiyor. 

intel core i serisi islemcili pclere kurlabilen mac surumlerini biliyorum ama amd islemcili bir pc de mac os x lion gibi sistem kurulabiliyor mu (fx serisi ve a10 serisi islemcilerinde) bilmiyorum.ekonomik olduğu icin tercihimi amd sistemden yana kullanmak mantikli ancak windows ve mac isletim sistemlerini ayni pc kullanabilir miyim? Bu ileti mobil cihazdan gönderildi

monitore hic para kalmiyor hocam.butcem cok kisitli oldugu icin ssd alacagim en son parca. hdd olarak 320-500 gb isimi gorur.islemci ve ekran karti gibi başat donanimlarda pek taviz vermek istemiyorum fiyat cercevesinde. son olarak eger amd sistemi toplarsam iki isletim sistemi macosxlion-windows yanyana kullanabilirmiyim.

monitore hic para kalmiyor hocam.butcem cok kisitli oldugu icin ssd alacagim en son parca. hdd olarak 320-500 gb isimi gorur.islemci ve ekran karti gibi başat donanimlarda pek taviz vermek istemiyorum fiyat cercevesinde. son olarak eger amd sistemi toplarsam iki isletim sistemi macosxlion-windows yanyana kullanabilirmiyim.

benim sana önerdiğim sistemi beğenmedin mi eğer istersen bir sata da bağlayıp kullanırsın ayrıyeten amd işlemci güzel
bu işlemciye macOs kurmayı denemedim istersen denerim biriki güne sonucunu yazarım, Sana seçtiğim sistem gerçekten iyi