Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ams Ile Office Acces Dosyası Çalıştırma

murat3246683
 Share

Recommended Posts

Niyetin mdb dosyasını olduğu gibi access ile açmak mı?  yada sorgu yapıp listbox, treelist, input... vb nesnelere veri çekmek mi?  Soruyu açık şekilde sorun ki ona göre kod gelsin... yada öncelikle örnekleri incelemekte fayda var...

http://www.tnctr.com/topic/232259-msaccess-plugin/

http://www.tnctr.com/topic/248621-mdb-to-text/

evet accesde acmak ve birde exe çalıştıramıyorum bu kodu ( Eylemler On menü İçerisine Yazıyorum ama olmuyor hocam

if (e_ID == 602) then
File.Run("AutoPlay\\Docs\\D Sürücüsü.exe", "", "", SW_SHOWNORMAL, false);
end
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@murat3246683, projende ne yapmaya çalışıyorsun arkadaşım...  :amaneden:  hasta kayıt mı bu? depo takip mi? tweak programı mı? yoksa everything little little into the middle kıvamında bişey mi olacak? :) ayrıca kullanmaya çalıştığın mdb dosyasıda belli bir paket program tarafından oluşturulmuş ve kendine özel tablolar içeriyor...  vakit buldukça hasta kayıt kısmıyla ilgili girişleri hazırlarım sana ama projen çok karışık... ne yapmak istediğin tam anlaşılmıyor...

o hasta kayıt tı ama sonradan bikaç bişey ekleyip değiştiryim dedim yani herşey tek paket içinde olsun diye siz uygunu neyse o onu yapın hocam ben öyle düşünmüştüm yardımlarından dolayı teşekkür ederim hocam depo sistemini ams de yapamadım yani cok prof degilm ondan ek kullanayım dedim 

Murat kardeş dediğim gibi proje karışık geldiği için nereye hangi veriyi çekeceksin tam kestiremedim... Belki yapmak istediğinin dışında birşey olmuş olabilir ama en azından mdb dosyası ile çalışmayı sana gösterebilecek bir kaç düzenleme yaptım projende... yanlarına açıklamalarını da yazdım... gerisi sana kalmış :)

- mdb ye hasta girişi

- hastaları treeliste aktarma

- seçileni db den silme

- seçileni düzenleme

- girişler arasında Enter ile ilerleme.. vb güncellemeler yapıldı...

https://yadi.sk/d/20OaExJkcGRYA

şimdi  hocam gercekten yardımlarından dolayı cok teşekkür ederim ama hasta kayıt bölümünü ben sqllite ta hazırlıyacaktım şimdi bende (depo takip) diye hazır mdb dosyası var projede menüde onun adı var ya oraya tıklayınca hazır olan mdb dosyasını acmak istemistim yani bi nevi exe gibi calıştırmak bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.. 

depo takip

https://yadi.sk/d/ZmXeHz5fcJN5Q

proje

https://yadi.sk/d/JVywZWkxcJN9i

Edited by murat3246683

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

MSAccess.plugini ile yaparsın işte. Cypher ın verdiği örnek projeyi indirdim. Oradaki plugin işini görecektir. Page1 in Onshow kısmındaki kodlara bakman yeterli olacaktır.

valla Murat arkadaşın projeyi çözmek zor :D

@pairs projesinde farklı bir paket programla oluşturulmuş bir mdb dosyası var.. niyeti direk onu access ile açmak diye anladım ben...

@murat3246683, kendi projende Project menüsünden Actions seç, sonra On Menu evresine gel ve  e_ID == 200 menüsü için yazılan kodu aşağıdaki gibi değiştir... artık bunu da yanlış anladıysam bilmiyorum nolacak halimiz :D

if (e_ID == 200) then
File.Open("AutoPlay\\Docs\\Depo Takip.mdb", "", SW_SHOWNORMAL);
end

valla Murat arkadaşın projeyi çözmek zor :D

@pairs projesinde farklı bir paket programla oluşturulmuş bir mdb dosyası var.. niyeti direk onu access ile açmak diye anladım ben...

@murat3246683, kendi projende Project menüsünden Actions seç, sonra On Menu evresine gel ve  e_ID == 200 menüsü için yazılan kodu aşağıdaki gibi değiştir... artık bunu da yanlış anladıysam bilmiyorum nolacak halimiz :D

if (e_ID == 200) then
File.Open("AutoPlay\\Docs\\Depo Takip.mdb", "", SW_SHOWNORMAL);
end

hocam gercekten cok teşekkür ederim yardımın için oldu hocam