Jump to content

Format Atamıyorum

kendd
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba sorum şu . Şimdi ben ubuntu kurdum bilgisayara neyse kurarkende . D hariç hepsini sildim windows loaderi sildim galiba açılışla alakalı .

Neyse bugün windows 7 kurmaya çalıştım .Şimdi herşey güzel .Kurulum tamamlanıyor tamamlandıktan sonra bir tuşa basında  takılıyor kalıyor yani açılmıyor. 

4 tane dvd de denedim olmadı .Nasıl çözerim bu sorunu .Kafayı yiyecem artık . 

hocam 4 tane dvd denedim . Farklı farklı tuttum windows 8 de denedim yine olmadı ..Usb ile denemedim .

Hocam valla artık bunaldım . kaç saattir ugraşıyorum olmuyor . 

arkadaşlar c vardı d vardı birde windows loader vardı bende tuttum c yi ve windows loaderi sildim .Bundan olabilir mi ? 

usb denesem olur mu arkadaşlar

Harddiski başka bir bilgisayara takıp yedeğini alabilirsen harddiski sıfırlayıp temiz bir kurulum yapabilirsin. D sürücündeki dosyalarını sağlama aldıktan sonra format öncesi diskpart ile harddisk birimlerini sıfırlayabilirsin, sonra yeniden bölümlendirme yapıp formata devam edebilirsin.

Edited by DivaneTR

Benimde başıma buna benzer bir şey gelmişti.  D' yi yedekle harddiski komple biçimlendir. Ondan sonra bölümlendirme yapıp formata devam et bir de böyle dene.

Not:Tüm ayarlarını yaptıktan sonra Acronis vb ile yedek al D' ye koy zor duruma düştüğünde Bunu kullanırsın hem daha rahat hem de uğraşmazsın saatlerce...

Edited by lori_mehmetziya

Benimde başıma buna benzer bir şey gelmişti.  D' yi yedekle harddiski komple biçimlendir. Ondan sonra bölümlendirme yapıp formata devam et bir de böyle dene.

Not:Tüm ayarlarını yaptıktan sonra Acronis vb ile yedek al D' ye koy zor duruma düştüğünde Bunu kullanırsın hemde daha rahat hemde uğraşmazsın saatlerce...

hocam şu anda d yi usb bellekle işte masaüstüne aktarmaya çalışıyorum .Ondan sonra her şeyi silecem tekarrdan kurucam .Olmaz diye korkuyorum valla .İnşallah olur 

nth6 yöntemini kullanarak format atınız en garantılı yontemdır.wındows ıso dosyasını pc oluşturdugumuz bi bölüme açıp nth6 dosyası ıle formata başlayabılırsınız anı olayı

usb rufusla yazdırıp deneyebılırsınız

Şayet yapamazsanız akşam 19'dan sonra pm ıle ulaşıp team ıp verin yardımcı olurum

• 2 hafta sonra ...

sorun şuymuş arkadaşlar.Ben ubuntu kurarken benim hdd 'de c , d ve 100 mb windows loader vardı.Bende tuttum salak gibi c ve windows loaderi sildim .

Neyse sorunu şu şekilde çözdüm 100 mb boş bir alan oluşturdum ve c ,d şeklinde normal formatı attım.saolun arkadaşlar