Jump to content

Windows 8.1-7 Tüm Sürümler 29In1[ 20.04.2015 ]

köylü
 Share

Recommended Posts

• Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Normalde diğer isolari nasıl yapıyor isem bunuda nt6 ile yapıyorum ama olmuyor.Yani atladigim birsey oldugunu sanmiyorum. Senin direk roota atıyorum dediğin nasıl oluyor.

http://prntscr.com/5e6rj7bu köylü üstadın iso içeriği 

http://prntscr.com/5e6satbunlar boot ettiğim diskin root u na attığım dosyalar

http://prntscr.com/5e6u9jbu da bootta root u seçeceğin seçenek

bu da ROOT un komutu;

title WINDOWS 8.1 + 7 29in1 TUM SURUMLER [KASIM 2014] (KOYLU) - (ROOT)
errorcheck off
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /sources/boot.wim || find --set-root --ignore-floppies --ignore-cd /SOURCES/BOOT.WIM
errnum && pause --wait=3 sources/boot.wim bulunamadi!
chainloader /bootmgr || chainloader /BOOTMGR
errnum && chainloader (hd0)+1
errorcheck on
boot
Edited by zaferacik

köylü ustanın hazırladığı bu sistemi herhangi bir işlem yapmadan multiboot'a ekledim ve çalışıyor bilgilerinize arkadaşlar ayrıca KÖYLÜ'ye emekleri için teşekkürler. ayraca alternatif link ekleyen arkadaşlarada teşekkür ederim.

multiboot a iso olarak mı eklediniz yoksa convert ederek mi ?

selamlar eline sağlık, şu an indiriyorum ancak bir sorum olacaktı, yeni çıkacak güncellemeleri dism veya wintoolkit ile normal bilinen ve tnctrde anlatımları olan yöntemlerle eklenebiliyor mu yoksa öncesinde işletim sistemlerini ayırmamız için veya başka bir neden için bir işlem yapmamız gerekli mi?

Syn emre028 isoyu convert Ettikten sonra Ayni Klasör İÇİNDeki isoyu nt6 ile yaptım ama olmadı. Sonra İSO klasorundeki DVD Klasöründeki dosyalari nt6 klasörünün icindeki roota atıp öyle de denedim ama yine olmadı maalesef

Arkadaşlar köylü kardeşimizin ellerine sağlık dememiz gerekiyor. Ben indirdiğim bütün iso dosyaları izmir teknik destek hazırlama programı ile iso dosyasını hiç convert programını kullanmadan multiboot usb ye atılacak hal dönüştürüyorum.Sorunsuz çalışıyor.Kurulum yaptım. İzmir teknik multiboot hazırlama programı linktedir.

İzmir Teknik Hazırlama programı

Yalnız bu programı windows 8 de düzgün çalışmıyor.Windows 7 de sorun yok.Kullanıcı denetimi kapalı olsun. C:/İzmir Teknik/ klasörü içinde ITD Root klasörü içine hem Multiboot kodunu hem iso ve nt6 dosyalaını hazırlıyor.Kullanımı çok kolay.

Merhaba ; İndirdiğim ISO dosyasını verdiğiniz "Convert" programı ile dönüştürüp Grub4Dos ile Multiboot'a ekledim.

Win 7 Home Basic / Home Premium kurmaya çalıştım; sistem kuruldu ve açılmadı sürekli yeniden başlattı.

Sorun ne olabilir bilmiyorum ; acaba daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı ?

Win 8 Single Language 'i denedim onda ise problem olmadı gayet güzel çalışıyor.

• Editor

Merhaba ; İndirdiğim ISO dosyasını verdiğiniz "Convert" programı ile dönüştürüp Grub4Dos ile Multiboot'a ekledim.

Win 7 Home Basic / Home Premium kurmaya çalıştım; sistem kuruldu ve açılmadı sürekli yeniden başlattı.

Sorun ne olabilir bilmiyorum ; acaba daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı ?

kurulumda hata almadı iseniz aktivasyondan kaynaklı bir sorun olabilir eğer sistemde verdiğim secmeli aktivasyonla aktivasyon yaptı iseniz aktivasyon yapmadan deneyerek kurulumdan sonra baska bir aktivasyon deneyiniz

sorun büyük ihtimal ACPI dan kaynaklanıyordur yeni gelen lenovo g50 serisinde denemiştim win7 de mavi ekran hatası aldım sorun olarak bunu belirtti bios u güncelleyin diye ileti verdi ancak pc zaten yeni çıkmış ve biosu güncel biosa baktığımda win 7 boot, win8 boot ve other seçenekleri mevcut onlardan win 7 yi seçtim yine dediğiniz sorunu verdi ilk kurulum aşaması geçtikten sonra yeniden başlattığında siyah ekranda kalıyor ama win 8 i yüklediğimde hiç bir şekilde hata vermiyor sorunsuz çalışıyor bundan dolayıdır ki win7 ile ilgili uyumsuzluk pc ile alakalı Köylü ustanın hazırladığı istemle alakalı değildir