Jump to content

Windows 7 Performance Edition� [2015] (64 Bit)

ONBUKA
 Share

Recommended Posts

Rufus ile UEFI ayarına uygun yazdırınız.Başarıyla kuran ve dönüş yapan arkadaşlar konuda geri bildirim yaptılar dolayısıyla sistem hatalı değildir,bunu göz önünde bulundurunuz.

Bilgim yok,o konuda modifiye içermemektedir.

nasıl lisanslaaycağız uefi sistemi lisanslama yöntemi var mı

vallaha iyi güveniyorsunuz, ben babamın oğlu olsa bu tür sistemleri güvenip yüklemem, arkadaşa bişey demiyorum ama ben yine de güvenmem. en güzeli temiz bir windows 7 kurun ardından sistem düzenleyici programlarla zaten sistemi siz de düzenleyebilirsiniz. Ayrıca internette windows güncellemelerinin nasıl yedeklendiğine dair birçok bilgi mevcut siz de yapabilirsiniz bunu.

vallaha iyi güveniyorsunuz, ben babamın oğlu olsa bu tür sistemleri güvenip yüklemem, arkadaşa bişey demiyorum ama ben yine de güvenmem. en güzeli temiz bir windows 7 kurun ardından sistem düzenleyici programlarla zaten sistemi siz de düzenleyebilirsiniz. Ayrıca internette windows güncellemelerinin nasıl yedeklendiğine dair birçok bilgi mevcut siz de yapabilirsiniz bunu.

güvenmeyecek birşeyimiz yok birader. herkes bu kafada olsa kimse bu windowsun içini kurcalamaz programcılık denen olay gelişmez memlekette. sen işine bak herkes memnun halinden.   

öncelikle arkadaşımıza bu özverili çalışmaları için teşekkür ederim

esxi server ımda az önce kurulum yaptım. sorunsuz ve hızlı kurulum oldu hemde sata diskli bir vds için

servislere girip klasik yaptığım servis kapatmaları incelerken kendimden şüpheye düştüm  :)

ne zaman ben bu servisleri kapadım diye düşündüm... ve yapmadığımı farkettim. arkadaşımız benim sürekli her kurulumdan sonra yapmış olduğum gereksiz ve bazı güvenlik açığı oluşturabilecek servisleri kapattığını gördüm

gayet güzel olmuş

bu arada bazı ek isteklerim var.. unattended kurulumda ne kadar mümkün veya mantıklı bilmiyorum

performans ayarlarında yüksek performans değerlerinde ve ekran karartması kısmının hiçbir zaman disk kapanmasının da o şekilde değiştirilmesi

kullanıcı hesabı deneteimin kapatılması

performans kurulumundan bahsediyorsak tema servisinin kapatılması ve klasik tema kullanılması

hardware değerlerinden disket sürücüyü devre dışı bırakmak register dosyası ile mümkün ise...

zaman içerisinde neler yaşanır görülür bakacağız

bu arada... benim kullanım şeklim ile evdeki veya notebook unuzdaki kullanım şeklini genel olarak kıyaslayabilirsiniz.. benim sistemim sanal bir sistem olup gerçek hardware lerde olabilecek veya yaşanabilecek performans farkı çok ayrı olabilir

selamlar

@egitimci-

ben merak ediyorum bu güven sorunu olanları

çünki xp den sonra billgates firma başından türlü bahaneler ile indirilip firma çok çok özel servislerin eline geçti ve

ki xp zamanında mahkemeye verildi microsoft. evimize bizi bizden habersiz gözetleyen yazılım yüklüyorsunuz diye. ve firma ne taklalar attı bu olayda.. ne dolaplar döndü.. takip edemedim ama

sonuç bill gates firmadna uzaklaştırıldı ve yazılım hükümet servislerinin eline geçti

neler oldu...

güya firma aramayı kolaylaştırma adında searchindexer isimli yazılım geliştirdi. ondan önce de bill amcamız yeni fat sistemi geliştirdiklerini filan ayağını yaptı ama onların hepsi fiyasko oldu

hala ntfs e devam ediyoruz. versiyonu ister 5 ister 100 olsun.. yapı ve indexleme aynı

ama bunu kontrol eden exe değişti

bu exe günde enaz 2 defa ve saatler 2-3 arasında çalışıyor. ve diskinizin dibine kadar kazıyor

ne iş yapıyor.. güya dosya yapılandırma ve arama bulma amaçlı geliştirildi.. yalannnnnnnnnnnnn

en büyük yalanlardan biri. ikiz kuleye çarpan uzak olayından da büyük yalan.

bu program index yapıyor ama yaptığı index in sizin dosya bulmanızı kolaylaştırmak için değil. tam aksine ikiz kuleler ayağına sizin makinanızda kelime index i yapıyor

her ay güncellemeler içerisinde gelen kelime öbekleri aranıyor ve bu index ler internet bağlantınız olduğunda peyder peyder gönderiliyor

geçen TR deki en eski ve ençok linux aleyhinde atan .. ki boş atıyor.. vmware in kernel ı yoktur ve linux değildir demişti bu şahsiyetsiz microsoft uzmanı ve kurs merkezi olan hocamızzzzz

bu şahsiyete sordum

win8 ile gelen metro arabirimi enbasit OS olan android isimli linux den çok mu kötü de insanlara 2d bile olmayan ve performans sorunu olan metro arabirimini kullandırtıyor ?

metro dediğimiz exe... form kenarları çıkartılmış ve icon eklenebilen vede listbox özelliği olan gridbox lardan ibaret bir yazılım.

hangi firma daha büyük ki 2d-3d os kullanmasını sağlıyor hitap ettiklerine ?

oda yetmezmiş gibi o arabirime yüklediğiniz her eklenti internet performansınızı harcadığı gibi sürekli o ve o sitelerle bağlantısı olan firmaları ping leyerek siz ve size ait bilgileri paylaşıyor

enbasiti hangi siteler ve hangi kelimeler çok kullandığınız ile ilgili

searchindexer a geri dönersek.. siz istediğiniz kadar windows un bu servislerini kapatın. zamanlanmış görevlerdeki tüm işlemleri silin.

sonuç dğeişmiyor. yine arka planda ve taskman a gelmicek şekilde yine aynı saatlerde diskiniz enaz 30dak lık bir çalışma ile sizi çalışamaz seviyede zorluyor.

bu şahsa yine soralım

elinizdeki akıllı telefon ki akılsız insanlar için geliştirilmiş....sürekli yüklediğiniz veya yüklü olarak gelen yazılımlar ile

1. olarak gps ile sizin gün içerisinde hareketinizi anlık olarak bilgi veriyor... ne işe yarıyor ? insanlar hangi saatlerde ençok nerelerde bulunuyor ve bu insanların yaş ve cinsiyet gibi durumları nedir bilgisi geri dönüş olarak gidiyor

google neden sürekli sizden profiline resim ekle gibi istekleri yineliyor sanıyorsun ?

2. olarak. her yüklediğiniz yazılım sizden disk erişim bilgisi - internet ve arama izni yetmezmiş gibi albümleriniz müzik dosyalarınız vs vs bir sürü yere erişim izni istiyor

tabiki bazı izinler lazım. msal. arama izni.. siz müzik dinlerken veya whatsup da mesajlaşırken gelen arama veya programdan çıkıp arama yapmak için lazım.. gibi uzar giider bu güvenlik olayı

şimdi gelmiş burda bize kurulum ve performans işlerinde emek harcayan bu arkadaşlarımızın hazırladıkları ki bunların birçoğu bilindik kişiler. sürekli en hitli forum ve sitelerde paylaşım yapan kişiler

onlara güven sorunundan bahsediyorsunuz.. ama evinizde sizi sürekli gözetleyen mikropsoft firmasına güveniyorsunuz

işte buna nerenizle gülerseniz gülün artık

hocam iyi akşamlar senin bu performance edition modifiyene hastayım temaların falan harika uac nin kapalı filan gelmeside çok güzel şuab ayı performance edition düşünüyormusun hocam esd siz ? olursa harika olur iyi çalışmalar

Evet gelecek efendim.

Evet gelecek efendim.

Kralsın hocam beklemedeyim biraz daha görsellik fena olmaz ama geçen sürümdeki performans harikaydı (Pure edition esdsiz kuruluydu o temalar şık ve güzeldi ) pc uçuyordu uac nin kapalı olması da güzel uğraşmıyoruz :) esd siz sürümü 4  gözle bekliyorum format atmıyorum şimdilik :)

Edited by ultrabela

Hocam sistem gayet güzel fakat 8 tane güncelleştirme buldu yükle dediğim halde başarısız oluyor .

oA0RzR.jpg

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme 

Buradan "Windows Update ile ilgili sorunları düzelt" butonuna tıklayıp "Gelişmiş"ten "Yönetici olarak çalıştır" kısmına tıklıyoruz. Ardından "İleri" butonuna basıp sorunları bulması ve çözümlemesini bekliyoruz. 

En son ayrıntılı bilgiyi göster kısmından bir screen alıp buraya ekliyoruz. :)

kasım kasım kasıyor.indirmek 1 günümü yüklemek 30 dakikamı.bilgisayarda durması 10 dk bile sürmedi.

Driverları kurmadan performans almanız mümkün değil ayrınca sistem yapılandırmasını tamamlamanız için sistemi bir kere yeniden başlatmanız gerekir.Yapılandırma tamamlanmadığı süreçte kasım kasım kasması normaldir.

• 1 ay sonra...

Hocam emeğinize sağlık.Ancak  neden turbobit 'e upload ediyorsunuz _? Bu stede güzel ve yararlı olan ne varsa hepsini de kullanabilmek için turbobitten Premium almak şart sanırım.

O kadar diğer sayfalarda rica ettik ama şu turbobitten vazgeçemediniz.Sırf u yüzden belki 1 senedeir girmiyor - takip etmiyordum ama işletim sistemi lazım oldu aniden buraya bakayım dedim .Bi baktım gene turbobit ve dosya bağlantı hataları ve sinir bozuycu ads reklam safaları cins cins şeyler.

Emek güzel ama bunu sunarken hizmet yanlış.LÜTFEN ARTIK ŞU LANET OLASI TURBOBİTE UPLOAD YAPMAYIN.BIKTIK USANDIK . . . . . . . . . . . .

Hocam emeğinize sağlık.Ancak  neden turbobit 'e upload ediyorsunuz _? Bu stede güzel ve yararlı olan ne varsa hepsini de kullanabilmek için turbobitten Premium almak şart sanırım.

O kadar diğer sayfalarda rica ettik ama şu turbobitten vazgeçemediniz.Sırf u yüzden belki 1 senedeir girmiyor - takip etmiyordum ama işletim sistemi lazım oldu aniden buraya bakayım dedim .Bi baktım gene turbobit ve dosya bağlantı hataları ve sinir bozuycu ads reklam safaları cins cins şeyler.

Emek güzel ama bunu sunarken hizmet yanlış.LÜTFEN ARTIK ŞU LANET OLASI TURBOBİTE UPLOAD YAPMAYIN.BIKTIK USANDIK . . . . . . . . . . . .

yapılan emegin bir karsılıgı olması lazım.onlarda turbobitten üc bes birseyler kazanıyor cok görmemek lazım. ben arada alıyorun sms ile turbobit 1 hafta içinde arşivi güncelliyorum. sıkıntıda etmiyorum.

2ZQrMZ8.png

Edited by 8506furkan
  • Like 1