Jump to content

Usb Multiboot 2015 Uefi Acronis Recovery Edition

köylü
 Share

Recommended Posts

İndirdim ve Toshiba Ex II USB 3.0 32 gb belleğime yazdırdım.

Yazdırırken önceden elimde var olan Acronis True İmage 2015 Boot CD yi kullandım.Hiç sorun olmadı.

Belleği USB 3.0 girişine taktım ve boot etmedi hatta görmedi bile.

Ama USB 2.0 girişine takınca boot etti.

Herşey çalışıyor.

@Köylü' ye teşekkürler....

köylü aero menü  bazı  pclerde   çalışmıyor   grubdos  menuyü nasıl geçebiliriz  veya  aero ve grupdos  seç  diye  bir  menü hazırlasanız  iyi  bazı pclerde aero  çalışmıyor bazılarında  grubdos  çalışıyor  kolay gelsin 

köylü aero menü  bazı  pclerde   çalışmıyor   grubdos  menuyü nasıl geçebiliriz  veya  aero ve grupdos  seç  diye  bir  menü hazırlasanız  iyi  bazı pclerde aero  çalışmıyor bazılarında  grubdos  çalışıyor  kolay gelsin 

botice mbr programı ile flash beleğini seç PBR yükle kısmında AEROS yazan yeri BOOTMGR olarak ayarla

flah bellek boot edilince siyah ekran gelecek oradan istediğini şeçersin aeros veya grub hangisini istersen.

paylaştığım bu resime bakarak yapabilirsiniz. >>>  http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1436297236__bootetme.png

Edited by kamuran731
  • Like 1

mustafa hocam. windows 10 install.wim i flash a koyuyorum. kurarken %80 lere gelince hata veriyor kurulum tamamlanmıyor. bu neyden  kaynaklanır. diğer işletim sistemlerinin install.wim inde sıkıntı çıkmıyor kurarken.

• 2 hafta sonra ...

wim dosyaları ile farklı bir kurulum olmuyor alternatif çok bu yöntemle farklı sistemler kurabilirsiniz 1den fazla win7 8.1 10 veya istediğiniz bir sistemi kurma sansınız var ama 1 sistem yeterli diyorsanız iso yöntemini veya wim yöntemini kaldırabilirsiniz aerodan baslamamak için bootice programı ile mbr pbr bilgilerini değiştireceksin önceki konuda booticelinki ve video var videodan izleyerek yapabilirsin

http://www.tnctr.com/topic/276723-usb-multiboot-2015-uefi-edition/

Favorikısımlarına iso dosyası kodları koydum ben sen kodları değiştirerek grubdosla kurulabilen istediğin bileşeni ekleyebilirsin

UEFI Bölümüne mi yoksa MULTIBOOT Bölümüne mi uygulayacağım?

• 3 hafta sonra ...

merhabalar köylü hocam

çalışmalarınızı sürekli takip ediyorum.uefi kurulumlarda işletim sistemlerini

örnek

sizde windows 7 , 8 ve 10  64 bit sürümleri 1 er adet bunları nasıl arttırabiliriz.(windows 8 64 bit pro ve windows 8  in diger 64 bit sürümlerini gibi)

anladıgım kadarıyla boot.vim içinden yapılıyor.yardımcı olurmusunuz.

@k@ylü hocam, Harici HDD'm var. Acronis ile 29GB lık yedeğinizi direkt yazdım. 2 bölüm multiboot için oldu. Diğer bölümü 3'e böldüm. 1 bölümü yedekler vs. Kalan 2 bölüme de Kali Linux işletim istemini kursam, grub menüde bir seçeneğe linux'dan başlaması için kod koysam nasıl olur? O kodu nereden bulabilirim? Debian ile aynı mantık Kali. Kodu bulabilirseniz paylaşırmısınız?

Bir de Aero menünüzün kaynak dosyasını paylaşırmısınız? Kodlarıyla birlikte..?

ilk iletiye air dosyası ve sistemde kullanılan png iconlar eklenmiştir

Hocam öncelikle güzel çalışmalarınız için teşekkür ederim.sistemi yenilediniz mi önceki yöntemi kullanarak sorunsuz windows 10 uefi kurulum yapabilecek miyiz?

hayır şu anda yenilemedim bazı arkadaşlar kaynak dosyaları istemişti onları ekledim kısa zamanda yenilenecek ve konu açılacaktır

cevabınız için teşekkürler öncekiler başarılıydı bunu da sabırsızlıkla bekliyoruz kolay gelsin hocam?

• 2 hafta sonra ...

Hocam burası yeri değil biliyorum ancak sizin çözebileceğine inandığım bir sorunum var. Hani 32 bit ve 64 bit birarada windows 7 veya 8 isolarda uefi desteği sağlamak için dual boot lu sitem yapmıştınız. Bu sistemin sources klasöründe boot.wim, bootx86.wim, install.wim, setup.exe, setx86.exe vs. var. Sorum şu burdaki 32 bit sistemlerin setup.exe si olan setx86.exe nin ismini nasıl ayarlıyoruz ? bunun ismi değiştirilirse muhtamelen çalışmayacaktır. İlla bir dosyadan ayarlanıyordur ama hangi dosya?

wim dosyası kurulumunu grubmenüden yapmak için kod verebilirmisiniz

Aşağıdaki komut çalışmadı

title Windows 7-8.1 x86 [WIM]
set IMGFILE=/bootx86.wim
if exist %IMGFILE% || find --set-root --ignore-floppies %IMGFILE% || echo -> %IMGFILE% bulunamadi!
if exist %IMGFILE% && map --mem %IMGFILE% (fd0)
if exist %IMGFILE% && map --hook && chainloader (fd0)+1 && rootnoverify (fd0) && map --floppies=1
boot

windows 10 kurulumu için düzenleme yapacaktınız yaptınızmı? saygılar hocam

MBR kaydı UEFI Kurulum için  UltraISO USB+HDD+ olarak ayrlı idi
Grub4Dos olarak değiştirirsem menu.lst den Win64.ISO ile UEFI kurulum yapabilrimiyim?
Edited by kamuran731

• 2 hafta sonra ...

Köylü kardeş sistemi ne zaman win10 uyumlu güncelleme yapacaksınız. Sıkıştırıyoruz ama kusura bakmayın :(

Bu arada 3.0 bellekten kaynaklı bir sorun olsa gerek, bazı pc lere kurulum yaparken "Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık." hatasıyla sık karşılaşıyorum.

@karadurak

Daha evvel grub4 menüden format atarken bende aynı sorunu yaşamıştım. Aşağıdaki komutu silerek sorunu aşmıştım.

bu satırı silerek dene

geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook

• Like 1

@karadurak

Daha evvel grub4 menüden format atarken bende aynı sorunu yaşamıştım. Aşağıdaki komutu silerek sorunu aşmıştım.

bu satırı silerek dene

geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook

Eywallah kardeş sagol bende düzenleme yapayıp deneyim

• 2 hafta sonra ...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...