Jump to content

Klasör Seç Kur - Katılımsız Program Kurulumu Final

celal sezer
 Share

Recommended Posts

Uygulamayı ilk kullandığınızda yanında "Programs" isimli bir klasör oluşacak ve tekrar açtığınızda bu klasöre koyacağınız programları listeyerek açılacaktır. Devamında klasör seçerek listeye yine farklı dizinler ekleyebilirsiniz.

Katılımsız uygulamalarınızı kategori olarak kendiniz klasörlere ayırdıktan sonra klasörleri istediğiniz sıraya göre listeye yükleyebilirsiniz.

Listede herhangi bir öğenin üzerine gelip sağ menü ile klasöre git derseniz uygulamanın bulunduğu klasör açılır.

Sırasını değiştirmek istediğiniz uygulamalar için üzerine tıkladıktan sonra aşağı yukarı taşıyarak kendinize göre listeyi sıralayabilirsiniz. Kaç adet taşıma yapmak isterseniz Ctrl tuşuna basılı tutarak üzerine tıkladığınız uygulamaların hepsini aynı anda aşağı yukarı taşıyabilirsiniz. Aynı şekilde listeden kaldırmak istediğiniz uygulamaları kaldırabilirsiniz. Yüklediğiniz son dizini kaldırabilirsiniz.

Hosts dosyası yönetici olarak açıldığı için Araçlar menüsünden Hosts'u açarak istediğiniz düzenlemeyi yapıp kaydedebilirsiniz. Yine Araçlar menüsünden Regedit'e, Aygıt Yöneticisi'ne, Ağ Bağlantıları'na, Programlar ve Özelliklere kolayca ulaşabilirsiniz.

Uygulamanın Ekran görüntüleri;

pre_1430468194__eg_1.png

pre_1430468218__eg_2.png

pre_1430468238__eg_3.png

pre_1430468262__eg_4.png

pre_1430468279__eg_5.png

Linkler yenilenmiştir...

Boyut  0,61 MB.

http://turbobit.net/ubcfjsdoij31.html

http://www.mediafire.com/download/25rau1qr7g9xid4/Klasör_Seç_Kur_A.rar

Edited by tenekecezve

• 2 hafta sonra ...

Eline sağlık Hocam, Keşke programda default olarak bir klasörü sabit belirleme özelliği olsaydı.

Dediğiniz şekilde yapılmış çok güzel çalışmalar var. Bunun tek farkı istediğiniz klasörleri istediğiniz sıraya göre listeye yükleyebilmek.

Edited by celal sezer

Eline sağlık Hocam, Keşke programda default olarak bir klasörü sabit belirleme özelliği olsaydı.

Buyrun sizin istediğiniz şekilde düzenlenip birinci mesajdaki linkler yenilenmiştir.
Uygulamayı ilk kullandığınızda yanında "Programs" isimli bir klasör oluşacak ve kapatıp tekrar açtığınızda bu klasöre koyacağınız programları listeyerek açılacaktır.
Daha sonrasında ise üzerine yine farklı dizinler ekleyebilirsiniz.

Elinize sağlık. Yalnız program hosts.txt dosyası arıyor. Uzantı olmaması gerek.

Not defteri ile açtığı için .txt olarak arıyor o yüzden. Siz her ihtimale karşı Hosts dosyasının yerinde olup olmadığını kontrol edin. Çünkü bazı antivirüs programları eklediğiniz adreslerden dolayı virüslüymüş gibi görüp silebiliyor...

Edited by celal sezer

• 3 hafta sonra ...

ustad ellerıne saglık güzel olmuş inşallah daha da güzelleştir ve özelik katarsın wın-7-8 ile calışıyormu bide normal masa üstün den program alınsa  yani SilentSetupBox gibi ama yinede otamatıkman klasore git dediginde gidiyor hemde bayagı hızlı kuruyor ama  tek tek yada toplu ekle secenegi olsa klasorü masa üstüne aldım 10 program vardı klasoru sectim hızlı yuklendi ama sec kur kapatıp acınca ekledıgım programlar görunmuyor  bu nu düzenleseniz iyi olur

Edited by nextadam

hocam güzel çalışma eline sağlık benden bir fikir olurmu bilmiyorum ben delphide yaparken bişeyler vardı sanırım öyle örneğin antivirüsler klasörü nde avast ve eset var listelerkende antivirüsler başlığı altında iki katılımsız promuz gözükse nasıl olur bi öneri sadece

antivirüsler

# eset

#avast

video oynatıcılar

# gom player

# kms

gibi bişey çıksa liste

ustad ellerıne saglık güzel olmuş inşallah daha da güzelleştir ve özelik katarsın wın-7-8 ile calışıyormu bide normal masa üstün den program alınsa  yani SilentSetupBox gibi ama yinede otamatıkman klasore git dediginde gidiyor hemde bayagı hızlı kuruyor ama  tek tek yada toplu ekle secenegi olsa klasorü masa üstüne aldım 10 program vardı klasoru sectim hızlı yuklendi ama sec kur kapatıp acınca ekledıgım programlar görunmuyor  bu nu düzenleseniz iyi olur

İlk kullandığınızda uygulamanın yanında "Programs" isimli bir klasör oluşuyor. O klasöre koyacaklarınız açılışta listelenir. Masaüstü veya başka herhangi bir dizinde olanları "Klasör Seç - Ekle" diyerek kendiniz yüklemelisiniz. "Programs" klasöründe olanlar hariç açılışta listelenmez.

Windows Xp-7-8 hepsinde denendi. Sorunsuz çalışıyor...

Edited by celal sezer

ustad ellerıne saglık hakıkaten hem boyutu kücük hemde hızlı kurulum yapıyor diyelimki usb ye attık  ozaman hep pragrams klasorunume atacagız demek ıstedıgım bır sefer prog ekledıgımız zaman sec kur kapatıp acarsak da sıralaması degişmemesi

ustad ellerıne saglık hakıkaten hem boyutu kücük hemde hızlı kurulum yapıyor diyelimki usb ye attık  ozaman hep pragrams klasorunume atacagız demek ıstedıgım bır sefer prog ekledıgımız zaman sec kur kapatıp acarsak da sıralaması degişmemesi

Sizin dediğiniz şekilde yaptığınız sıralamanın her seferinde aynı gelmesi için .ini veya başka bir kayıt dosyası bağlantılı çalışması gerekir. Ama kendiniz Programs klasörüne koyacağınız uygulamaları istediğiniz sıraya göre yeniden adlandırarak sıralarsanız her seferinde istediğiniz liste açılır. Sağ menüye "Klasöre Git" özelliği yeniden adlandırma yapılmak istenirse düşüncesi ile eklendi...

hocam güzel çalışma eline sağlık benden bir fikir olurmu bilmiyorum ben delphide yaparken bişeyler vardı sanırım öyle örneğin antivirüsler klasörü nde avast ve eset var listelerkende antivirüsler başlığı altında iki katılımsız promuz gözükse nasıl olur bi öneri sadece

antivirüsler

# eset

#avast

video oynatıcılar

# gom player

# kms

gibi bişey çıksa liste

İlk yola çıkış fikrim belli bir dizine bağlı kalmadan istediğim dizini listeye yüklemek olduğundan kategorilere ve klasörlere bağımlı olmayan bir çalışma yapmak istedim. "Programs" klasörü sonradan istek üzerine eklendi.