Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Istediğim Özelliklerde Telefon Önerisi?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

demin acaba değiştirsemmi sony xperia L (c2105)  mi  dedim ve araştırma yaptım. işlemci ram dışında göze çarpan bir telefon bulamadım. hatta bizim xl deki kullanışlılık onlarda yok. :) bu arada belirteyim telefonumda şu an hiç bir sorun yok ce 1.17 sürümünde. yani son sürüm. android 4.2.2 başka sistem güncellemeside verilmeyecek-miş.

aradığım özellikler şunlar.
1-maximum 1500 tl olması.
2-radyo (internetten değil)
3. pilin arka kapak açılarak değiştirilebilir olması
4-güneş ışığı altında kolay kullanımlı ekran.
5-görüşme müzik sesinin iyi olması
6-şebeke üzerinden görüntülü görüşme olması
7-en az 8 mp ana kamera ve 2mp ön kamera
8-eldiven modununda olması yani karda kışta soğuk elle kullanabileyim.
9-son android sürümlerini kullanabilir olması.
10.biraz yüksek ram ve işlemci. ram 1.5gb  işlemci 1.5 ghz olabilir minimum.
11-multi tasking ve multi touch olması.

12-ekranın en fazla 5 inç olması

varmı böyle bir telefon önerebileceğiniz?

Edited by abdülhey

Hey abdülhey görürsem söylerim

ilk böyle bir cevap geleceğini düşünmüştüm ve başardın :) aslında olmucak bir şey istemiyorum da o kadar araştırmama rağmen tümünü bir arada bulamadım. bilmiyorum belki bir kaçından taviz verebilirim ama benim için hepsi olmazsa olmaz.

pili çıkarılabilirdeğil diye biliyorum. ayrıca görüntülü görüşme internetten operatörden değil diye biliyorum?

Pili yanılmıyorsam çıkarılıyor operatör destekli görüşme neredeyse tek samsung kaldı yakında whatshap görüntülü başlar :) diğer özellikler diğer telefonlardan iyidir 4g., uzun giden batarya .,kaliteli kamera, su geçirmezlik, hd ekran gibi...

bence asus zenfone tercih et istediğin bütün özellikler var ayrııeetten gayette fiyatı uygundurr

asus zenfone 4 g yok

asus zenfone2 4g var o da henüz gelmedi ortalama  fiyat 1300 tl olur deniyor

Pili yanılmıyorsam çıkarılıyor operatör destekli görüşme neredeyse tek samsung kaldı yakında whatshap görüntülü başlar :) diğer özellikler diğer telefonlardan iyidir 4g., uzun giden batarya .,kaliteli kamera, su geçirmezlik, hd ekran gibi...

şimdi mantıklı düşünecek olursak bütün kapakları dışaırda olan bir telefonun pili değiştirilebilir olamaz. niye çünkü su geçirmezlik üzerinde durulmuş. xl gibi langur lungur arka kapak açılabilse ve pil çıkarılabilse su geçirmez olurmu? ayrıca z3 compact yerine z1 compact alınabilir pek fark olduğunu sanmıyorum hemen hemen aynı özelliklere sahipler. hem daha ucuz. yanlışım varsa düzeltin. pil hiç çıkmaz değil tabi servis çıkartabiir. benim endişem pili anında değiştirememek ve pilin ömrü biterse ne olacak? bu tür telefonlarda pili değişirmek oldukça pahalıymış galiba.? gerçi bende 12 yıllık philips fisio 625 var pili hiç değişmedi ve nerdeyse hala ilk günkü gibi olmasada en az 3-4 gün gidiyor :)

operatör üzerinden görüntülü görüşmenin olduğu samsunglar hangileri madem sadece samsunda kaldı? s5 mini falan? onda da yok galiba hatta alpha alpha 7 v.s..?

AMA KARDEŞİM LİNE TANGODA VAR YÜKLE ALTERNATİF ÇOKK

aslında haklısın çünkü üreticiler bu işi operatöre bırakmıcak gibi git gide.

Pilide dert etmene gerek yok yanında pil taşıyacağına 60 70 tl verip bi powerbank taşıyabilirsin.

pilin bitmesi ayrı bir şey ben esas bozulmasından korkuyorum.

al bırtane note 2 kullan bende var memmunum bır sıkıntı yok

en fazla 5 inç olsun demiştim note 2 da 5.5 inç ama listeye almaya değer gibi.

Lg g3 32gb istediğin özelliklerde, tavsiye ederim. Huawei g7 de hoşuma gidiyor bak derim bir. 

lg g3 radyo yok, 5.5 inç hadi bunu kabul edelim. görüntülü görüşme internetten. birde yorumlarda şarjın çok az gittiği çok vurgulanmış.huaewi g7 o da 5.5 inç olması dışında tüm istediklerim var galiba. ama pil çıkarılamaz. huawei g7 de de radyo yokmuş.

z1 compact ve lg g3 en çok dikkatimi çeken z1 compact pili çıkarılamıyor değilmi? bilgileriniz için teşekkürler. lg g3 çok çekici ama şarjı az gittikten sonra havası sönüyor. o zaman z1 compact ve huawei g7 . radyo lg g3 de de huavei g7 de de olmamasına inanasım gelmiyor.

Edited by abdülhey

bütün özellikler bir telefona konulmuyor yoksa başka telefonlar satılmazki

tercihlerini azaltmalısınız

ayrıca bir kullanıcı olarak düşüncem;

herkes ısrarla aynı özellikleri istese belki yeni çıkan telefonlara mecburen ilave ederler

daha erken zengin olmak isteyen firmalar için fırsat olabilir. 

daha hiç bir satıcıya rastlamadım araştırmalarımda internet sitelerinde. işin garibide bulunduğum ilde bir çok bayide var görünüyor.

15 mayıs bayilere gönderilcek deniyor google işbirliği ile yapılmış en büyük artısı her zaman en güncel sistem olacağı söylenmesi ( en az 2 yıl)

15 mayıs bayilere gönderilcek deniyor google işbirliği ile yapılmış en büyük artısı her zaman en güncel sistem olacağı söylenmesi ( en az 2 yıl)

gördüğüm telpa bayileri imiş bana en yakın olan. o zaman beklicez desene? benim istediğim tüm özellikler varmıki?

aslına bakarsanız sony z1 z3 compactler ve huawei g7 birde bu gm g4 ilgimi çekiyor.lg g3 çok iyi görünüyor ama şarjı çok az gidiyormuş telefonda en önem verdiğim şeylerden biri.

Edited by abdülhey

General Mobile 4G  ,turkcell t60  bunların fiyat ve özellik oranı iyi  ama 1500tl ortalamalara çıkılırsa ben z3 compactı tercih ederdim (kendim için general mobile 4g baktıktan sonra kara verceğim) :)

pil çıkmıor monteli gir play storeye al sana radyoya canavar gibi yav 750 tl tecnosada

16gb hafıza intel çift çekirdek 1.6 işlemci 2 gb ram bir gram kasma yok kamera 10 numara ben hanıma 8 gb lığını aldım 600 liraya onla hiçbir farkı yok pc gibi telefon

pil çıkmıor monteli gir play storeye al sana radyoya canavar gibi yav 750 tl tecnosada

16gb hafıza intel çift çekirdek 1.6 işlemci 2 gb ram bir gram kasma yok kamera 10 numara ben hanıma 8 gb lığını aldım 600 liraya onla hiçbir farkı yok pc gibi telefon

iyide google playden indirilen radyo program şeklinde değilmi yani internet datası ile çalışmayacakmı?