Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Market Otomasyonu Projemde Grafik

Proctives
 Share

Recommended Posts

vrPvddx.png

Merhaba arkadaşlar. Elimde bir market otomasyonu var fakat bu programı Visual Studio (2012 Ultimate) ile açtığım zaman karşıma form ekranı yani yapılan grafiklerin olduğu kısmın çıkmasını istiyorum. Mesela menü gözükecek ve ben butonlara çift tıklayıp o butonların olaylarını atayacağım. Bunun için hangi yazılara tıklamam lazım?

Form Designer'ın çıkmasını istiyorsan ordaki formlardan birine çift tıkla, karşına tasarım ekranı gelir. yanında form simgesi(dikdörtgen siyah kutu, iletisim.cs kullanıcıgiris.cs gibi) olanlara tıklarsın, sonra properties properties penceresinin üstünden events tıklarsın ordan event'ı seçer yazarsın.

Edited by Bitmap

Projeden ziyade genel amaçlı önerebileceğin bir şey var mı? Yani kendimi en iyi nasıl geliştirebilirim? Nasıl kendi başıma projeler oyunlar uygulamalar yapabilirim? Herhangi bir site,video,döküman vb şeyler var mı?

Öncelikle öneri verecek kadar bir seviyede değilim, ancak öneri istersen temel önerim ingilizce öğren, google'da araştıramayı öğren, sonrasında ise youtube'da baya video var onlarla ilerleyebilirsin.. analitik düşünme ve mantık bütün işi bitiriyor bir yerden sonra.

Edited by Bitmap

Projeden ziyade genel amaçlı önerebileceğin bir şey var mı? Yani kendimi en iyi nasıl geliştirebilirim? Nasıl kendi başıma projeler oyunlar uygulamalar yapabilirim? Herhangi bir site,video,döküman vb şeyler var mı?

Öğrenmek için en iyi yol proje yapmaktır. Ben AMS'yi de C#'ı da proje yaparak öğrendim. Benim müşterilerim var o şekilde proje aldım, sen de tanıdıklarının ihtiyaçları doğrultusunda ücretsiz projeler yaparak kendini geliştirebilirsin. Son kullanıcıların über istekleri oluyor bu da senin analitik düşünme ve problem çözme kabiliyetini geliştiriyor. Stok, Nakliye, Fatura ve muhasebe konularında bir çok proje yaptım ve artık müşteri ile ilk görüşmeyi yaparken programı, veritabanı tablolarını, izleyeceğim yolu vs. kafamda şekillendirmiş oluyorum. Bilgisayar başına geçince sadece onlara şekil vermek kalıyor. Hiç bir şey bulamazsanız Şirketlerin yapmış olduğu küçüklü büyüklüğü programların benzerlerini yapmaya çalışın.