Jump to content

Windows 10 Ekran Görüntüleriniz

Bay_RC
 Share

Recommended Posts

• Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Windows 9 çıktımı ki windows 10 onun eksiklerini gidersin :)

:D

[spoiler]

Bunun gerçekte 1 temel, 2 destekleyici sebebi var;

Zaten Windows 9 adı hiçbir zaman gündemde değildi -çünkü Windows 9 aslında şimdi Windows 8.1 olaral kullandığımız sistem- ve yeni Windows'un adının Windows 10 olacağı belliydi.

Microsoft Windows 7'den bu yana işletim sistemlerinin adını sürüm numaralarına göre ayarlıyor. Yani sürüm numaralarının toplamı yeni Windows'un adı oluyor;

Windows 7'nin sürüm numarası 6.1'di. Yani 6+1=7
Windows 8'in sürüm numarası 6.2'di. Yani 6+2=8
Windows 8.1'in sürüm numarası 6.3'tü. Yani 6+3=9 (Ayrıca 8+1'de 9 yapıyor. Yani Windows 9 aslında Windows 8.1 olarak kullandığımız sistem. Sadece arada çok az süre olunca Microsoft isim değişikliği yerine güncellemeymiş gibi sundu Windows 9'u ve bir güncellemeye benzer bir isim verdi)
Ve Windows 10. Sürüm numarası 6.4. Yani 6+4=10.

9'un İngilizce okunuşu olan "nayn" Almanca Hayır anlamındaki Nein'ın okunuşu ile aynı. Sonuçta pazarlama dünyasında yaşıyoruz. Adı bazı toplumlarda baştan olumsuz çağrışımlar yapan bir ismi Microsoft'un ürününe koymak istememesi son derece anlaşılır bir durum.

3. sebep ise tamamen batıl inanç. Şöyleki; İngilizce konuşan toplumlarda özellikle çocuklar arasında meşhur bir tekerleme/söz oyunu vardır; (Sayıları sırayla saymaya başladığınızda 7, 8, 9'un okunuşu) "sevın eyt nayn" şeklindedir. 8'in okunuşu olan "eyt" aynı zamanda yemek anlamındaki ate/eat ile aynıdır. Bu ise İngilizce'de "Yedi dokuzu yer" anlamına gelir. Bu batıl inanışa göre Windows 9 asla Windows 7'nin başarısını geçemeyecekti. Bu sebeple de zaten yeni işletim sisteminin isminin 9 olma ihtimali hiç yoktu.

[/spoiler]
Edited by RoyalCrown_SeRCaN

slm
yaf windows 10 damı çıktı :) ben hala win 7 kullanıyorum

win 8 işime yaramıyor :D
ben win 7 den başka system kullanamam çünki win 8 de usb driverler çalışmıyor telefonlara rom yükliyemiyorum

en iyisi win 7 bana göre

sen yapamıyorsan win 8 in suçu ne :) googleye
win 8 için fastboot driver kurulumu yaz olay tamam

sade bir sistem herzaman en iyisidir

resim yüklemek isterdimde win10 da ip programıyla giremiyom  çalışmıyo

yoneticilerde banı kaldırmadılar

saygılar

not : pc de xp , win7 , win8.1 ve win10 yüklü

ve win10 on numara bu haliyle

Edited by adbenim

Yeni işletim sistemimiz Windows 10 Technical Preview'da olsa hizmete sunuldu. Ne dersiniz masaüstümüzü paylaşalım mı?

arkadaşlar microsoft in çikardiği windows 10 bana göre mantiksiz windows8 in başlat ve metro menusu eklemiş olmuş windows 10 başka birşey görmedim.

arkadaşlar microsoft in çikardiği windows 10 bana göre mantiksiz windows8 in başlat ve metro menusu eklemiş olmuş windows 10 başka birşey görmedim.

daha dur bakalım. Bu önizleme sürümü. Dikkat ettiysen açılışı bile windows 8 gibi. Yani daha rtm'yi bırak rc sürüm bile çıkmadı. Yani daha çok erken bunları söylemek için.

slm
yaf windows 10 damı çıktı :) ben hala win 7 kullanıyorum

win 8 işime yaramıyor :D
ben win 7 den başka system kullanamam çünki win 8 de usb driverler çalışmıyor telefonlara rom yükliyemiyorum

en iyisi win 7 bana göre

neden böyle oluyor replika? Hakikaten replika cihazlara rom atacağımda hep win7 kullanmak zorunda kalıyorum. Win8(8.1,8.2 ve 10) de neden böyle bir sorun var?

@replika;

http://www.tnctr.com/topic/250646-s3-mini-replika-hard-brick-oldu/

Edited by RoyalCrown_SeRCaN

8E6XM1.png

Bazı arkadaşlar abartıp windows olarak değilde, değişik görsellikler kullanarak sistemin sadeliğini bozarak kullanmaya çalışıyorlar. Windows 10 böyle kullanılır arkadaşlar görselliğe fazla önem vermem performansa daha çok önem veririm.7. ve 8.1'de kullandım hiç bir görsellik programı yüklemedim MSDN'çıkışlı benim için her zaman daha iyidir. İyi günler muhterem kardeşlerim :)