Jump to content

Lg G3 D850 Lollipop Güncellemesi

YAGMURADAM
 Share

Recommended Posts

İyi geceler tnctr ailesi.

Benim 2. el olarak aldığım LG G3 D850 32 gb ( AT&T) model telefonum var.( Kore malı denilen sahte modeli değil. Orjinaldir) IMEİ orjinal değil. Ve KitKat 4.4.2 yüklü. Ben 4.4.2 sürümünün orjinal .tot uzantılı stock rom formatlama dosyasını buldum. Telefon orjinal IMEI olmadığı için lollipop güncellemesini alamıyor. Ben Lolliop formatlama dosyasını buldum ama tot uzantılı değil. image uzantılı. Bana tot uzantılı olanı gerekiyor. Nasıl formatlanır bunu öğrendim. Ama sadece tot uzantılı olanını biliyorum. Bu telefonuma uygun lolliop güncellemesini yükleyebileceğim tot uzantılı dosyayı (orjinal stock rom olacak. Rootlu istemiyorum) nereden bulabilirim? Birkaç yere baktım tot uzantılı değil. Bildiğiniz bir orjinal lollipop stock rom var ise paylaşırsanız memnun olurum.

Ve son olarak lollipop güncellemesi yapabilirsem( stock rom yoluyla) telefon bana sıkıntı yaşatabilir mi? IMEI orjinal olmadığı için soruyorum. Şu an sıkıntısız kullanıyorum. Sıkıntıdan kastettiğim durumlar şunlar.

1. Telefonun IEMI sinin gitmesi. Tanımaz hale gelmesi.

2.Telefonun hiç açılmaması. Android yazan kısımda kalması.

3. Yeni olduğum için bilmediğim bir sorun vermesi. Belki sizler karşılaşmışınızdır.

İlginiz ve yardımlarını için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla

1: orjinal imei yazdir.!
2:telefonun ayarlar menusunden yazilim bilgisi guncelleme islemleri tamamdir..

Fakat bilgin olsun g3 ler lolipotan sonra imei değişiimi yapilamiyabilir.!

Yada bir teknik servise git.
Octoplas box lg icin ozel bir yazilim 10 dk sana lolipop yuklerler 50 tl guncelleme ucreti alirlar box la yapilan islemdir.

Aynı telefondan bende kullanıyorum orj kaçak olarak aldım imei attırdımdı. LG'de rom uzantıları .kdz olarak geçiyor öncelikle telefonun hangi ülkeye aitse o ülkenin rom'unu indirmen daha iyi olur.

http://lg-phone-firmware.com/index.php?firmware=1

Burdaki siteye gir telefonun pilinin altında yazan imei'yi yaz o imei'ye ait hangi ülke yazılımını indirceğin ortaya çıkar onu indir.

1- LG'lerde Stock Romda İmei gitmiyor imei atılanlarda 15/20 defa rahat kurmuşumdur rom.

2- Telefon o ekranda kalırsa hard reset yaparsanız düzelir. 

NOT : Tabi lollipop'a yükseltince hard reset kesinlikle atın.

LG Flash Tool 2014  rom yükleme işlemini bu araçla yapıcaksınız..

1- LG Driveri indirip kurun.

http://oceanhost.eu/ed0bnrnghgef/LGUnitedMobileDriver_S51MAN312AP22_ML_WHQL_Ver_3.12.3.exe.htm

2 - LG Flash Tool 2014'ü indirin

http://oceanhost.eu/mipqojfvv9ti/LG_Flash_Tool_2014.zip.html

3- .kdz uzantılı rom dosyanızı yukardaki adresten indirin.

İşlem Yönergeleri :

1. Yukardaki dosyaları indirin ve LG Flash Tool’u rardan çıkararak exe’sini çalıştırın.

2. USB kablosunu bilgisayara bağlayın ancak diğer ucunu henüz telefona takmayın.

3. Telefonu kapatın.

4. Ses yükseltme tuşuna basılı tutarak USB kablosunun diğer ucunu telefona takın ve download modu gelene kadar elinizi ses yükseltme tuşundan çekmeyin.

5. Download moduna geçtiğinizde LG Flash Tool üzerindeki “Select KDZ file” alanının sağında bulunan seçim ikonuna tıklayın.

a1l1so.jpg

6. İndirmiş olduğunuz KDZ dosyasını seçip Aç butonuna tıklayın.

2en9i7s.jpg

7. Buradan “Normal Flash” seçeneğine tıklayarak devam edin.

vq1bop.jpg

8. Gelen pencereden direk “START” butonuna tıklayın.

317bdxg.jpg

9. Burada hiç birşeyi değiştirmeden ekranda gördüğünüz şekilde olacak şekilde “OK” butonuna tıklayın.

2ymg0tv.jpg

10. Herhangi bir hata gelirse “OK” diyerek devam edin ve telefonunuzun ekranından yükleme durumuınu takip edin. Yükleme tamamlanınca telefon otomatikmen kapanıp açılacaktır. Yükleme tamamlanana kadar USB kablosunu çekmeyin.

2dquirn.jpg

Yükleme tamamlanıp telefon kapanıp açıldıktan sonra ilk açılış biraz uzun sürebilir sabırla bekleyiniz.

İşte bukadar!

NOT  : Bu ekranda hata mesajı çıkabilir uyarıya tıklamayın telefonun ekranında yüklenip yüklenmedigini görebilirsiniz durum orda gösterir bu ekranda hata çıkarsa.

Extented, verdiğin linkteki adresten IEMI kontrolu yaptım. IMEI hatası verdi. Zaten IMEI si Nokia bir telefona ait. Mesajlarınızda yazdıklarınızı defalarca başka yerlerde okudum ama ne orjinal KDZ ne de TOT dosyasını buamadığımdan uygulayamadım. Saygılarımla

XDA daki konudan bahsediyorsanız yaşamazsınız. XDA'da birileri d855 romunu d850'ye uyarlamış. Lakin stock rom bulmak gerekli önce veyahuta root yaptıktan sonra yeni romu atmadan  CWM veya TWRP kurup, cihazının tam bir yedeğini alıp istediğiniz zaman şu anki haline dönebilecek şekle getirebilirsiniz. Benim tavsiyem ise Stock romdan ziyade cyanogenmod kurmak olacaktır.

Öncelikle dediğim herşey için root atıp TWRP kurmamız gerekiyor.

1 - Önce sorunuza cevap vereyim. Eğer yukardaki yöntemle flashlanabilecek bir 4.4.2 imajı varsa dönebilirsiniz. Yoksa dediğimi yapmadan dönemezsiniz.

2 - Yapılması gerekenler aslında şurada 

http://forum.xda-developers.com/att-lg-g3/development/rom-lg-d850-20f-lollipop-5-0-1-extras-t3052041

ve

http://forum.xda-developers.com/att-lg-g3/development/rom-20f-stock-rom-debloated-t3059610

burada güzelce anlatılmış.. Lakin ben yinede Özet olarak geçeceğim. Şöyle ki..

3 - Cihazınıza root atıp TWRP kurduktan sonra istediğiniz Rom'u yükleyip istediğinize dönebilirsiniz. Benim tavsiyem root atıp TWRP kurduktan sonra tam bir yedek alıp bilgisayarınızda saklamanız yönünde olacaktır. Gerektiğinde başladığınız noktaya dönmek için. Bunu yaptıktan sonra sizin istediğiniz olan aşağıdaki linkten zipleri indirip TWRP üzerinden kurun. Nasıl kurulacağı yukarıdaki konularda anlatılıyor. Size tavsiyem bu sırada Cyanogenmod'u da kurup denemeniz.

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G3/D850/stock_partitions/20F

Yurtiçi kaydını bu ımei ile yapılmış. IMEİ yasal ama farklı bir imei.

Bultar peki lollipopa güncelleyip orjinal stock roma( 4.4.2 kit kat elimde var) geri dönebilir miyim. Yedekleme filan yapmadan

İMEİ konusunda büyük bir çelişki var. Dediğine göre imei değiştirilmemiş sadece yurtdışı cihaz pasaporta kaydettirilmiş doğru mu? Buraya kadar herşey doğru ise imei numaran ile veya telefondaki yazılım bilgisi ile hangi ülkeye ait olduğunu bulmalısın. Sonra  http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41adresinden ülkene ait stock romlardan istediğini indirip kurabilirsin. 

Extended in söyledikleri doğrudur. Stock romlar KDZ formatındadır. tot dosyası ile yükleme yazılımsal olarak brick olmuş cihazlara uygulanır. Hiç gerek yok bence.

Ayrıca madem garantin yok o zaman stock romun senin cihazın ait olduğu ülkeye ait olması şart değildir. Stock romların hepsi çoklu dil içermektedir. Önemli olan tek şey d850 uyumlu olması.

Siz bana şunu söyleyin yeter.

LG G3 D855TUR.kdz dosyasını indirip bunu yükleyeceğim. Çalışırsa ne ala.

Eğer sorun verirse, lg g3 4.4.2 kitkat sürümüne cse flash ile geri dönebilir miyim?

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=41

Adresten  USA yı bulun ve  v20 sürümlerinden birini indirin lolipop için. Sonra isterseniz aynı adresten v10 sürümleri ile kitkata dönebilirsiniz. 

Evet arkadaşlar sonunda oldu. D850 model LG G3'e Porto Rikoya ait d850 model  365 CAP/CLARO(Puerto Rico) V20A model kdz dosyasını yükledim.

Yükleme esnasında win10 yaptı yapacağını. Explorer çöktü. Ardından flash tool kapandı. İşlem yüzde 20 de iken kaldı. Aomei Backupper ile sistem yedeğine geri dönüp işlemi yeniden başlattım. LG Sürücülerini kurup sistemi bir kez daha yeniden başlattım. Ardından telefonu bilgisayara bağlayınca bir kez daha sürücü kurulumu çıktı. O bitince yeniden başlattım. Ve yine telefonu taktım. Doğrudan firmware açıldı. Flash toolu açtım. Ve işlemleri başlattım. Ve işlem bittikten sonra telefon kendi ekranında 171 uygulamayı güncelleyip açıldı. İşin iyi tarafı AT&T programlarının hiçbiri yüklenmedi.

Şimdi tek bir sorum var. Hard rset ile veya telefondan sıfırlama yaptığımda 4.4.2 ye mi döner yoksa lollipopa mı döner?