Jump to content

Win 7 Pro Vl X64 | Office 2016 | Kasım 2015

MOTUN
 Share

Recommended Posts

• Editor

Windows 7 Professional VL | x64 | Office 2016 | 17 Kasım 2015

17 Kasım 2015 itibari ile Windows ve Office 2016 Günceldir.

Elle kurulum, Defender, Duvar kağıtları, temalar (aero hariç) silinmiştir.

.Net Framework 4.6 ve Visual C++ [x86-x64] paketi entegre edilmiştir.

ESD sıkıştırma Yapılmıştır.Bu yüzden win 8.1 bot dosyaları kullanılmıştır.

install.esd dosyasının uzantısı wim olarak değiştirilmiştir.4.7 lik DVD ye sığar, UEFi desteği VARDIR.

Windows ve Office'in aktivasyonu kullanıcıya bırakılmıştır.

UAC ve Defender Kapalı, Masa üstü simgeleri hazır gelir.

RAR ŞiFRESi:MoTuN

Rar MD-5: ADAA1E00AEB2BFBD123DC4C82C8FA946

İNDiR

Kurulum Görüntüleri:

52O0a5.png

yROWGn.png

3P45O9.png

a0Zvn2.png

m59bX4.png

o9M5dX.png

Edited by MoTuN

• 4 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

@Motun merhaba. Öncelikle seni uzun zamandır takip ediyorum ve paylaşımlarının neredeyse tamamını değerlendirmiş biri olarak yazıyorum ve taktir ediyorum. Bu paylaşımınla ilgili öneri olarak söyleyeceğim bir kaç nokta var;

1)ESD'li olması benimle aynı özelliklerde olan (Gigabyte US3L) anakarttan dolayı boot ekranına geldiğimizde her aşamada 3-5 dk arası bekleme yapıyor. (disk biçimlendirmeleri , bölüm oluşturma vs vs diğer aşamalar.) bu bir sorun değil ama çok bekleme yapıyor dosya yapısından dolayı.Ara arada mouse takılıyor.

2)Windows Update yaptığımda güncelleme gelmiyor hata veriyor.Bunun sebepleri visual redistributable paketlerinden kaynaklı olduğunu farkettim ve ilk defa böyle bir şey oluyor; visual redistributable paketlerinden 4 er tane var (ör;x86 için 2005 -x86 için 2005 in başka ve görmediğim bir sürümü.x64 için 2005 ve x64 için 2005 in başka bir sürümü ve diğer paketlerde aynı şekilde devam ediyor)

bu durum paketler arasında çakışmaya neden oluyor. ve diğer programları kurarken çakışmadan dolayı sanki visual redistributable paketi yokmuş gibi kurulum yapmaya çalışıyor.

-visual redistributable diğer paketlerden farklı olarak 2013 2015 paketlerde kurulum yapılmadan içine gömülmüş. Program ekle kaldırda görünmemekte. Ancak revo uninstaller tarzı programlar ile görünmekte. silmeye çalıştığımda dosya bilgisini bulamıyor. Sadece arkada bıkraktığı .reg kayıtlarını temizleyebiliyor. Sana önerim bu dosyaları kullanıcılar kurmasından yanadır. Microsoftun sitesinden indirip kurabilirler. 

3)Office 2016 lisanssız görünüyor. Benim için sorun değil ama bil istedim.

Bunları eleştiri bazında algılamanı ve kimseninde bu yönde algılamasını istemem. Değerli bir paylaşımcısın. Tekrardan teşekkürler kolay gelsin.

• Editor

ben de sizinle aynı fikirleri paylaşmaktayım :) boyut düşsün (4.7 lik dvd ye sığsın diye) diye esd sıkıştırma yapıyorum. vc redistlere oldum olası karşıyım, çünkü bir çok program kendi içinde barındırdığı redistleri kuruyor tekrardan. sırf istiyorlar diye ekliyordum. 13 in 1 de eklemedim son paylaşımda. office elbette lisansız görünür çünkü aktivasyon eklenmemiştir.