Jump to content

Tablet Android Sistem?

murad82
 Share

Recommended Posts

Merhaba geçen hafta elime sıfır bi navitech neotab model tablet geçti. Kendi içinde uygulamaları falan yüklü geldi. Bu işleri hiç bilmiyorum. Sorum şu;
İçindeki sistemi silsem kendim şöyle güzel bişey kursam root mu deniyor.... Böyle birşey yapılabiliyor mu.. Silip kendim güz bi android kursam diyorum. Oluyor mu bunlarda da pc benzer işletim sistemi degiştirmeceler? Şimdiden teşekkürler.

merhaba arkadaşım, bu işlerden anlamıyorsanız yani bilginiz yok ise, çok tehlikeli bir yolculuğa hazır olun. öncelikle tabletinizin sürüm numarasını, sonra da android sürümünü öğrenin ve ona göre rom aramanız gerekecek. Ama benim tavsiyem yeniden sıfırdan rom yüklemek yerine, fabrika ayarlarına dönerek cihazı ilk haline çevirebilirsiniz. Root olayına gelince, cihazınızın sürüm numarasına göre root bulabilirsiniz. chainfire adlı kullanıcı bir çok cihaz için root dosyasını zaten yayınlamıştı. Aynı markaya ait, ama başka sürüm numaralı bir cihazın romunu yüklemeye kalkarsanız brick (kilitlenme) yapabilirsiniz ve geri kurtarma olayı bazen imkansız hale gelebiliyor.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Öyle garip ve kullanışsız şeyler yüklüki.. Anaekrandan sayfa bile silemiyorsunuz candycrash yuklu mesela o oyunu bile sildiriyor. Unistall programi yukedim o bile görmedi. Rahat kullanabilecegim bisey yuklemek istiyorum. Daha çok ansiklopedik içerik yüklemek istiyorum internetsiz kullanacagim çok zaman.. İşte güzel birşey kurayım istiyorum.

Çöp olabilir diyosunuz yani? Rootta hata falan olursa?

Teşekkür ederim stock rom nedir?
Teşekkürler 404
Ben root mu yapacagım rom mu kuracağım?

Içindeki paketi istemiyorum temiz birşey kurmak için ne yapmam lazım.
2014 tarihli bi rom buldum nette? Neye dikkat etmeliyim
Nasıl kurmaliyim (ilgili link bizahmet) teşekkür ederim

Hmmm bense hic bilmiyorum ama bu içeriği degistirmek istiyorum. Bana lazim olan rom mu root mu ona gore arayacagimda

merhaba arkadaşım, bu işlerden anlamıyorsanız yani bilginiz yok ise, çok tehlikeli bir yolculuğa hazır olun. öncelikle tabletinizin sürüm numarasını, sonra da android sürümünü öğrenin ve ona göre rom aramanız gerekecek. Ama benim tavsiyem yeniden sıfırdan rom yüklemek yerine, fabrika ayarlarına dönerek cihazı ilk haline çevirebilirsiniz. Root olayına gelince, cihazınızın sürüm numarasına göre root bulabilirsiniz. chainfire adlı kullanıcı bir çok cihaz için root dosyasını zaten yayınlamıştı. Aynı markaya ait, ama başka sürüm numaralı bir cihazın romunu yüklemeye kalkarsanız brick (kilitlenme) yapabilirsiniz ve geri kurtarma olayı bazen imkansız hale gelebiliyor.

chainfire isimli bir kullanıcı maalesef bulamadım alper_42

Farklı rom yüklemenin adımları

1- Root atılır

2- Custom recovery yüklenir

3- Custom rom yüklenir

Cihazına ait farklı rom yok ise nette, yapacak bir şey yok.

Diğer bir seçenek gereksiz uygulamaları kaldırmak istiyorum dersen;

1-root atılır

2-uygulama kaldırma programlarından biri yüklenir(system app remover veya es dosya yöneticisi gibi) ve uygulamalar kaldırılır. Gereksiz uygulamalar gider ve boş ram miktarı da artar. Sistem uygulamalarını kaldırırsan sorun olur bu yüzden orjinal romu bulmanı kenarda tutmanı öneririm

Hocam baktımda biraz pek bir bilgi bulamadım. Kingoroot gibi uygulamaları deneyerek root etme şansınızı deneyebilirsiniz. 

Rom konusunda bir  destek beklemeyin, bazı bilindik markaların bazı modellerine rom bulunabilir belki ama yaygın olmayan bu tabletlere rom desteğini kimse vermez.

kardeş öncelikle tabletine uygun rom bulamazsın bi kere navitech in tabletleri için destek yok eyer başkabir rom yüklersen o cihaz kullanılmaz hale gelir yapma sakın

diyelimki bi yerden rom buldun ve yükledin yüklediğin rom (tabi yükleyebilirsen)  lcd ekran, wifi, dokunmatik, yada ses uyumsuzluğu yaşatır 

sonra yahu uygun rom bulamadım diye bu kez orjinal romunu yükliyeyim diyeceksin ama nafile çünkü yok böyle bir rom bulamazsın 

bu kez de fabrika ayarlarına dönmeye çalışacaksın ama oda işe yaramaz çünkü kurmuş olduğun uyumsuz rom varya o romun fabrika ayarlarına alabilirsin çünkü sen uyumsuz rom yükleyip eski yazılımı silmiştin

uzun lafın kısası kurcalama ( ama kurcala dükkanda adamlar boş boş oturuyorlar ekmek yemeleri lazım yazık ) :) :)

yada buradan bir bak :)

Edited by vuri