Jump to content

Windows 7 kurulu bir hddyi başka bir pcye takınca windows açılmıyor! Yardım

anilguleryuz
 Share

Recommended Posts

Notebookumun anakartında bir sorun olduğu için bilgisayarım hiç açılmıyor. Elektrik dahi gitmiyor, bugün bir arkadaşımdan ödünç olarak notebook aldım packard bell markası bu cihaza kendi hdd mi taktım ama windowsu bir türlü açamadım. Malum final sınavlarım var bütün ders notlarım diskin içerisinde ama ben windowsu açamıyorum. Windows 7 dvdsiyle onarım yaptım onarımı gerçekleştirdi. Daha sonra sistemi yeniden başlattım. Mavi ekran verip reset attı. Biliyorum donanımların uyuşmadığını ama sistemi benim bir şekilde açmam lazım. Ne yapabilirim? Sistemi açabilmek için?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bios'a girip,graphics card ekran kartı ayarını disable yapın ve diğer ayarlarıda orn: Wifi,Network vb.ayarlarıda enable ise,disable yapın bir tür deneme yanılma ile yaparak durumu gözden geçirin bu ayarlardan açılışta sorun yapabilir yada 2.yol Acronis true image home boottable iso indirip universal mode seçeneği ile donanım özellikleri silinip sistem tekrar active edilebilip sonradan uygun sürücüler mount edilebilir bunun dışında farklı seçenek iş görmez diye düşünüyorum ancak 3. olarak Live çalışan bir Linux işletim sistemini Usb disk'e yazdırıp boot ederek Online ve ofis işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlayabilir.Kolay gelsin :)

Bios'a girip,graphics card ekran kartı ayarını disable yapın ve diğer ayarlarıda orn: Wifi,Network vb.ayarlarıda enable ise,disable yapın bir tür deneme yanılma ile yaparak durumu gözden geçirin bu ayarlardan açılışta sorun yapabilir yada 2.yol Acronis true image home boottable iso indirip universal mode seçeneği ile donanım özellikleri silinip sistem tekrar active edilebilip sonradan uygun sürücüler mount edilebilir bunun dışında farklı seçenek iş görmez diye düşünüyorum ancak 3. olarak Live çalışan bir Linux işletim sistemini Usb disk'e yazdırıp boot ederek Online ve ofis işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlayabilir.Kolay gelsin [emoji4]

Tamam deneyeceğim, bir gelişme olmazsa tekrar yazarım. Teşekkür ederim :)

Tamam deneyeceğim, bir gelişme olmazsa tekrar yazarım. Teşekkür ederim [emoji4]

Edit:@forjest biosta sadece network vardı onu disable edip tekrar açtım yine aynı şekilde sonuçlandı. :(

Bunun yerine şunu yapabilirsiniz. Bir HDD kutusu alıp ve kendi Hardiskinizi bu kutuya takıp arkadaşınızın bilgisayarına harici olarak bağlayın. Sonra sınav notlarınızı arkdaşınızın bilgisayarına kopyalayınız.( Arkadaşınızın bilgisayarında gizli olan klasör ve sistem klasörlerini görünür hale getiin.) Flash belleğe de atabilirsiniz. Bunu ben çok yaptım. Saygılarımla

• Like 1

Ben notebooktaki hddyi bilerek çıkarıp kendi hdd mi taktım. Çünkü almış olduğum notebookun hddsinde virüs var. O yüzden hiç uğraşmak istemedim. Virüslerin bulaşmaması için :D eve gittiğimde hem sata modunu denerim hem windowsun cdsiyle o komutları denerim umarım olur