Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Internet üzerinden Havele Ile Alış-veriş Yapma

Heri_19
 Share

Recommended Posts

saglam sitelere bakacaksını mesela benim yaptgım siteler;

istanbulbilişim-bimex-teknosa-gold

eger gitigidiyor yada n11 sitelerinden aliş veriş yapacaksanız satıcının puanlarına bakacaksınız ..çünki o siteler resmi değil şahsidir

• Like 2

2 saat önce, bozart yazdı:

eger gitigidiyor yada n11 sitelerinden aliş veriş yapacaksanız satıcının puanlarına bakacaksınız ..çünki o siteler resmi değil şahsidir

50 dakika önce, iomerg yazdı:

yarın dolandırıldım başlığı açmamak için bugün o alışverişten vazgeçmelisin sağlam sitelere bak hem paranı kaptırma hemde boş yere strese girme

hepsiburada sağlam site değilmi yani yokmu hepsiburada.com  havale ile ürün alan ?

3 saat önce, bozart yazdı:

yanlış biliyorsunuz, gittigidiyor, n11.com gibi sitelerden havale ya da kredi kartı ile alış veriş yaptığınız zaman paranız havuza alınır, siz ürünü teslim alıp onay verdikten sonra para satıcıya aktarılır. Eğer ürüne onay vermez geri gönderirseniz paranızı iade alabilirsiniz. Evet satışlar şahsi, gittigidiyor o ürünleri kendi satmıyor ama ödemeleri ve ödeme adımlarını takip ediyor.

arkadaşın sorusuna gelince, 2. el sitelerinden havale ile ürün alacaksanız, donanımhaber gibi sitelerde kullanıcı puanlarına/yorumlarına bakarak havale ile ürün alabilirsiniz. Tabi riski yok değil ama en azından riski asgariye indirmiş olursunuz. Ha bilmediğiniz birinden havale ile ürün alırsanız adam ürünü göndermezse o parayı geri almanız çok zor. Arkadaşların dediği gibi bilindik alışveriş sitelerinden sorun yaşamazsınız.

• Like 3

10 dakika önce, KintaRo yazdı:

yanlış biliyorsunuz, gittigidiyor, n11.com gibi sitelerden havale ya da kredi kartı ile alış veriş yaptığınız zaman paranız havuza alınır, siz ürünü teslim alıp onay verdikten sonra para satıcıya aktarılır. Eğer ürüne onay vermez geri gönderirseniz paranızı iade alabilirsiniz. Evet satışlar şahsi, gittigidiyor o ürünleri kendi satmıyor ama ödemeleri ve ödeme adımlarını takip ediyor.

arkadaşın sorusuna gelince, 2. el sitelerinden havale ile ürün alacaksanız, donanımhaber gibi sitelerde kullanıcı puanlarına/yorumlarına bakarak havale ile ürün alabilirsiniz. Tabi riski yok değil ama en azından riski asgariye indirmiş olursunuz. Ha bilmediğiniz birinden havale ile ürün alırsanız adam ürünü göndermezse o parayı geri almanız çok zor. Arkadaşların dediği gibi bilindik alışveriş sitelerinden sorun yaşamazsınız.

reis zaten para iadesi almak ta bir mesele en az 15 gün bekliyon..ben gittigidiyorda en az 300 den fazla malzeme aldım..satıcılarım saglam yerden..arkadaş tanımadıgı için saglammı diye sordu...yoksa bütün sitelerde yolunu bulursan saglam..amma pahalı mal alacaksan tv.yada telefon yada beyaz eşya öncelik resmi sitelere baksın yoksa gittidiyor vsssss

• Like 1

beyler alacağım  ürün (telefon) vatan teknosa bimex vs gibi mağazalarda yok  hepsiburada.com'da  telefonun  fiyatı çok hesaplı başka yerlerde fiyat biraz uçuk tam bütçeme uygun hepsiburada.com'da  kafamda soru işatleri oluştu hepsiburada.com'dan havaleyle ürün alan varsa cevaplarını bekliyorum

ürünün linki: 

Please register to see this content.

Edited by Heri_19

e madem hepsiburada'dan alacaksınız neyini soruyorsunuz anlamadım? ben sandım ki havale ile şahıstan alacaksınız. özellikle havale diye belirtmenize gerek de yok. Kredi kartı olsa neyse, taksitle aldığınızda iade ederseniz iadeyi de taksitle yaparlar, tek çekim alırsanız iadeyi tek seferde gönderirler. ama zaten havale ile alacağım diyorsunuz. Ürünü siipariş edersiniz, havale gönderirken sipariş kodunu açıklamaya yazarsınız bitti gitti. hepsiburada'dan ben onlarca ürün aldım, hiç sorun yaşamadım. ufak tefek şeyler oldu ama müşteri hizmetleri sorunlarımı çözdü. ama siz alırsınız sorun yaşarsınız bilemem. ama genel performansı iyidir. almadan önce müşteri hizmetlerine mail atıp ürünün stokta olup olmadığını kontrol ettirin yeter. ayrıca hepsiburada, yenilerde gittigidiyor gibi alt mağazalarında satış yapmasına imkan verdi. satıcının hepsiburada olmasına dikkat edin:

screenshot_193.png

• Like 1

eyw. kardeşim bilginlendirme için sağol ilk defa internet üzerinden alış veriş yapacağım için bu konulara biraz yabancıyız .satıcı hepsiburada.com süper hızlı logosuda ürünün stoklarda var  olduğunu belirtiyormuş .:D

YblbEA.jpg

Edited by Heri_19

ben gittigidiyordan beş yada altı kez ürün aldım sorun çıkmadı. zaten siz ürünü onaylamazsanız (istediğiniz ürün gelmezse yada farklı ürün gelirse yada hasarlı ürün gelirse) para bloke oluyor satıcıya aktarılmıyor. satıcı size yalvarıyor onay verin diye. ben ilk sefer alışveriş yaptığımda onaylamayı unutmuşum adam birkaç sefer aradı beni onay vermem için. ürün kırık sorunlu olduğunda kargodan teslim almayın ürün teslimatını kargo yapamayınca para yine beklemede kalıyor. satıcı ne olursa olsun istenilen niteliklerde ürünü göndermek mecburiyetinde kalıyor

• Like 1

8 saat önce, tenekecezve yazdı:

Hepsiburadadan 2100 TL havale ile fotoğraf makinası aldım hiç bir sorun da olmadı...

5 saat önce, namkol01 yazdı:

ben gittigidiyordan beş yada altı kez ürün aldım sorun çıkmadı. zaten siz ürünü onaylamazsanız (istediğiniz ürün gelmezse yada farklı ürün gelirse yada hasarlı ürün gelirse) para bloke oluyor satıcıya aktarılmıyor. satıcı size yalvarıyor onay verin diye. ben ilk sefer alışveriş yaptığımda onaylamayı unutmuşum adam birkaç sefer aradı beni onay vermem için. ürün kırık sorunlu olduğunda kargodan teslim almayın ürün teslimatını kargo yapamayınca para yine beklemede kalıyor. satıcı ne olursa olsun istenilen niteliklerde ürünü göndermek mecburiyetinde kalıyor

eyw. arkdaşlar kafamda soru işaretleri vardı bu bilgiler aydınlatıcı oldu .