Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Note 3 Lere Mobil Uyumlu Flash Bellek

mosfet35
 Share

Recommended Posts

Selam arkadaslar ben note 3 almayi dusunuyorumda 2 ozellik benim için önemli birincisi, 

Hani cift tarafli flash bellekler var bir tarafi  usb girisli diger tarafi ise telefona takilip hafiza karti gibi görüyor resim ve mizikleri videoları  bellege atabiliyosun  onu bi ismi vardi ama su an hatirlayamadim... bunda oluyormu note 3 görüyorumu flash bellegi? 

ikincisi ise telefon ekranini smart tv lerin ekranina yansitabiliyormuyuz scren morring ozelligi varmı? 

34 dakika önce, mosfet35 yazdı:

Selam arkadaslar ben note 3 almayi dusunuyorumda 2 ozellik benim için önemli birincisi, 

Hani cift tarafli flash bellekler var bir tarafi  usb girisli diger tarafi ise telefona takilip hafiza karti gibi görüyor resim ve mizikleri videoları  bellege atabiliyosun  onu bi ismi vardi ama su an hatirlayamadim... bunda oluyormu note 3 görüyorumu flash bellegi? 

ikincisi ise telefon ekranini smart tv lerin ekranina yansitabiliyormuyuz scren morring ozelligi varmı? 

Öncelikle iyi akşamlar,
O tarz çift taraflı flashları FAT32 biçiminde biçimlendirirsen her telefon görür.
diğeride screen morring özelliği var diye hatırlıyodum.

1- Çift tarafın biri usb diğer tarafı micro usb. Note 3 te OTG desteği var ve kullanılabilir dediğin şekilde. Hatta mouse, klavye vs bile kullanabilirsin

2- Screen Mirroring özelliği var. Smart tv desteklemiyorsa eğer MHL 2 adaptörle hdmı üzerinden bağlayabilirsin telefonu. 

Tesekkurederim arkadaslar bende samsung e7 telefon var ne yaptiysam olmadi ki pek yapavakya bisiy yok ama otg ozelligi yokmus demekki  not3 alicam yakın zamanda cok fazla neg olarak ozelliklerini bilmiyorum ama e7 den daha iyidir diye tahmin ediyorum, 

Sizce degermi?

13 saat önce, mosfet35 yazdı:

Tesekkurederim arkadaslar bende samsung e7 telefon var ne yaptiysam olmadi ki pek yapavakya bisiy yok ama otg ozelligi yokmus demekki  not3 alicam yakın zamanda cok fazla neg olarak ozelliklerini bilmiyorum ama e7 den daha iyidir diye tahmin ediyorum, 

Sizce degermi?

Note 3 daha iyi bir cihaz E7 den çok önce çıkmış olsada. Ben zaten OTG ile ne dertleri var anlamıyorum sene olmuş 2016 çıkardıkları cihazlara otg desteği koymuyorlar yazılımsal olarak. ROOT atarsan e7 de otg kullanabilirsin diye biliyorum 

şu root atmak nasıl oluyor ben bilmiyorum , daha öncede araştırdım root atman gerek lakin root atarsan garanti dışı kalır telefon kasar vs diye yorumlar geldi,

root atma olayı nasıl oluyor kısaca anlatırmısınız rica etsem...

7 saat önce, mosfet35 yazdı:

şu root atmak nasıl oluyor ben bilmiyorum , daha öncede araştırdım root atman gerek lakin root atarsan garanti dışı kalır telefon kasar vs diye yorumlar geldi,

root atma olayı nasıl oluyor kısaca anlatırmısınız rica etsem...

Root demek yönetici izni demek. Yönetici izni ise telefonun bellekleri dışındaki sistemin yüklü olduğu bölüme/dizine erişim demek.

Root atılırsa telefon garanti dışı kalır evet.Servis root yapıldığını bir şekilde anlar oda knox sayacı ile. O sayacında çaresi var. Cihazı fabrika çıkış haline çevirip servise verirsen sorun olmaz. 

Giriş seviyesinde bir kullanıcı olduğun için ROOT fikrini kafandan çıkarmanı öneririm. Root un telefonu kasması diye bir şey söz konusu olamaz. 

evet anladım yasak aşk, root olayı hakkında sitede epey araştırma yaptım diğer sitelerdende edinilen bilgilere göre, kimse kesin bir şey söylemiyor olur diyende var olmaz diyenden var, kesin net bir paylaşım yok, samsung driwer yükleyici ve gereken root dosyasını indirdim tarifte ettiler ama güvenemedim, hatta telefon verilerimin yedeğinide aldım ama net bir bilgi olmadığı için cesaret edemedim, ayrıca şu kafama takıldı; root dosyasının da çaşitleri varmı şu nun için root bunun içine root vs yani bunu anlamadım...benim istediğim se otg  ile alakalı root yani, yoksa root olayı tek bir çeşitmi oluyor yoksa onunda çeşitleri varmı kafam karıştı doğrusu???

23 saat önce, mosfet35 yazdı:

evet anladım yasak aşk, root olayı hakkında sitede epey araştırma yaptım diğer sitelerdende edinilen bilgilere göre, kimse kesin bir şey söylemiyor olur diyende var olmaz diyenden var, kesin net bir paylaşım yok, samsung driwer yükleyici ve gereken root dosyasını indirdim tarifte ettiler ama güvenemedim, hatta telefon verilerimin yedeğinide aldım ama net bir bilgi olmadığı için cesaret edemedim, ayrıca şu kafama takıldı; root dosyasının da çaşitleri varmı şu nun için root bunun içine root vs yani bunu anlamadım...benim istediğim se otg  ile alakalı root yani, yoksa root olayı tek bir çeşitmi oluyor yoksa onunda çeşitleri varmı kafam karıştı doğrusu???

Root tüm cihazlar için tektir. Bir kere uygularsın, yönetici olursun taaa ki sen kaldırana kadar. Sonra yönetici izni gerektiren uygulamalara izin verirsen yönetici olarak onlar işlem yapar. Ama izin vermezsen yönetici olarak işlem yapamazlar.