İçeriğe git

Tüm action figure fırsatları için tıklayın !

Yandex.Metrica
Resim

ekrn.exe nedir?

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 ayarci67

ayarci67

Azimli üye

• Üye
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 13:56

Arkadaşlar pcde ekrn.exe diye bir program çalışıyor fakat ne oldugunu bilmiyorum vede 26-30 mb yiyo bunun ne oldugunu ögrenebilirmiyim..!

Tüm action figure fırsatları için tıklayın !

#2 gregorsamsa

gregorsamsa

Azimli üye

• Üye
  • 72 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 13:59

Arkadaşlar pcde ekrn.exe diye bir program çalışıyor fakat ne oldugunu bilmiyorum vede 26-30 mb yiyo bunun ne oldugunu ögrenebilirmiyim..!

nie googleye bakmayı denemiyon?bazen çok işe yarıyo :D

#3 C@NgO

C@NgO

TnC Platinium

• Üye
  • 3710 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 14:15

Nod32 Service bağlantısı ekrn.exe

#4 ayarci67

ayarci67

Azimli üye

• Üye
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 16:26

nie googleye bakmayı denemiyon?bazen çok işe yarıyo :D

Sen çok zekisin ya bizde baktık fakat fazla açıklayıcı bir şey bulamadık diye ben bu foruma açtımm..!Arkadaşlar polemik yaratacak cvp vercekseniz vermeyin soruya cvp verin lütfen veren arkadaşda tşk ederim gereksiz konuşmalara gerek yok..!

#5 sk8er_boi

sk8er_boi

Rhonin

• Administrator
  • 11285 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 16:41

Sen çok zekisin ya bizde baktık fakat fazla açıklayıcı bir şey bulamadık diye ben bu foruma açtımm..!Arkadaşlar polemik yaratacak cvp vercekseniz vermeyin soruya cvp verin lütfen veren arkadaşda tşk ederim gereksiz konuşmalara gerek yok..!

Polemik ile alakası yok. ekrn.exe yazınca google'ye ne olduğuna dair sonuçlar çıkıyor. Bu soru net üzerinde defalarca sorulmuş yani.

#6 ayarci67

ayarci67

Azimli üye

• Üye
  • 63 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 18:34

Polemik ile alakası yok. ekrn.exe yazınca google'ye ne olduğuna dair sonuçlar çıkıyor. Bu soru net üzerinde defalarca sorulmuş yani.

ya ben yeterince bilgi bulamadıgımdan yazdım sende yani

#7 JameeL/Boom

JameeL/Boom

日本 - トルコ

• Üye
  • 182 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 19:00

ya ben yeterince bilgi bulamadıgımdan yazdım sende yani

Gereksiz gereksiz şeyler Google ilk kafada çıkan aramada.....

http://www.chip.com.tr/forum/konu.asp?TOPIC_ID=43309

ekrn.exe sorunu

Kaspersky antivirüs programı, kullandığım sistemi fazla kastığı için nod32 kullanıyorum. Birçok kullanıcıdan Nod32'nin sistemi daha az yorduğunu duymuştum ancak Windows görev yöneticisini incelediğimde ekrn.exe isimli bir dosyanın (çalıştığı zaman) işlemci performansının %98-99'unu kullandığını gördüm. Adresi incelediğimde ise bu dosyanın nod32 programının program dosyaları içinde olduğunu şahit oldum yani dosya nod32'ye ait. Tek başına çalıştığında bir problem yok ama farklı uygulamalarla çalıştığında sistemde donmalara neden olabiliyor. Bu problemi ekrn.exe dosyasını silmeden (sistemi tam çalışan bir antivirüs programından mahrum etmeden) çözmenin bir yolu var mı? Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yani bu nod32 ait bir EXE....

Hocanın öğretmediği veya öğretmediğini Google'da bulabilirsin. Bu yeterince oldumu yoksa sana ekrn.exe 'nin nasıl çalıştığını hangi com ve portları kullandığınıda bulayım?

Çok yaşa Google

#8 Minyeli

Minyeli

Yeni üye

• Üye
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 19:48

bendeki pc'de daha önce nod32'nin 2.7x versiyonu vardı o fazla kasmıyordu. Geçenlerde da 3.x versiyonu kurdum, koruma olarak çok iyi diyebilirim ama bazen çileden çıkarıyor, ekrn.exe işlemcinin % 90 filan sömürüyor, sırf bu yüzden kaldırmayı dahi düşünüyorum

#9 JameeL/Boom

JameeL/Boom

日本 - トルコ

• Üye
  • 182 İleti

Yazma tarihi: 06 December 2007 - 20:22

Aldığın açıklamaya teşekkür edeceğine 3 kere pm atarak patavatsız yazılar yazıyorsun. Terbiyeni takın paylaşmak var ama insanları kullanmak yok! Birde duymak istemediğin konuşmalarda işine gelmesede sineye çekmeyi öğren! Terbiyesizlik son moda!!!

Bunu çöz anlarsın ne dediğimi:
53 65 6E 20 62 69 72 20 41 50 54 41 4C 27 73 FD 6E

Saygılarımla

Yukarı