Jump to content

Şair Nef'i'yi Idama Götüren Hicivleri...

mavikiz

Recommended Posts

Uzunca zaman geçmişti halbuki bu konu açılalı ve ben kapandığını sanıyordum artık... Yazdıklarımda Türklüğü ayırdığımı, Kur'anı eskimiş bulduğumu söylemişsin... Böyle anlaşıldımsa yazık olmuş bunca söylenene, böyle anlayıp bunca bilgiyi dökmüşsün ama bu da güzel olmuş. Söylediklerine katılmakla birlikte buradakilerin de görmüş olmasına sevindim. Güzel tartışmalar bunlar, üstad gitmiş gitmesine ama bir dolu söz bırakmış arkasında yüzyıl sonra bile konuşulacak... Ne mutlu ona, ne mutlu bize. Hat sanatından bahsetmişsin ne âlâ... Harflerden tek tek binlerce anlam çıkarıp bir noktada birleşmeyi de becerebilirsek ne mutlu, ne hoş diyelim. Anlaşılmadıksa affola...

• 9 ay sonra...

arkadaşlar sizlere bir teşekkür borçlu oldğumu hissettim ve ediyorumm...

yazdıklarınızı okuyunca birbirinizi kırmadan seviyeli bir tartışma içinde olduğunuzu gördümm ve bizler için sevindimm... ben bir imam hatipli olarak yazdıklarınıza başka bir açıdan bakıyorumm doğru bulduğum veya yanlış bulduğum yönler var fakat bu yanluş yönlerin sizin yaptığınız şekilde bir tartışma ile çözüleceğine bütün kalbim ile inanıyorumm.....

selam ve dua ilee.....

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...