Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Modem Resetleme Aracı 1.0

Googleßeta

Recommended Posts

Air Ties Modem Resetleme Aracı v.1.0
thumb_494619958.png
Açıklama

RapidShare gibi sitelerden Premium hesap sahibi olmadan ücretsiz olarak dosya indiriyorsanız daha kısa zamanda daha fazla dosya indirebilmek için sık sık modeminize reset atmak zorunda kalıyorsunuzdur. Böylelikle modeminiz yeni bir IP alıyor ve sanki bambaşka biriymişçesine RapidShare?den dosyalarınızı indirmeye devam edebiliyorsunuz. Bir programcı olduğumu ve programcıların da tembel olduğunu göz önüne aldığımızda modemin elektrik kablosunu çıkarmak ve tekrar takmak oldukça zahmetli bir iş benim için. İşte bu yüzden bu sorunu tek tıkla çözen bir komut satırı uygulaması geliştirdim. Eğer sizin de AirTies marka bir ADSL modeminiz varsa bu aracı kullanarak modeminize reset atabilir, yeni bir IP adresi alabilirsiniz. Modem arayüzüne 192.168.2.1 adresinden ve boş bir şifre ile ulaştığınızı varsayarsak programı hiçbir parametre göndermeden, çift tıklayarak, kullanabilirsiniz. Ancak modem arayüzüne eriştiğiniz IP adresiniz farklı ve/veya modeme erişmede bir şifre kullanıyorsanız ilgili /ip ve /password parametlerini kullanmanız gerekir. Programı çalıştırabilmeniz için .NET Framework 2.0 veya üstü bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

Eğer modeminiz şifreli ise aşağıdaki yöntemi uygulayın!

" ResetModem.exe /password: 123 " (tırnaklar yok) bu satırı yeni bir not defteri açarak içine kopyalayın, 123 yerine kendi modem şifrenizi yazın ve dosyayı Reset.bat ismiyle kaydedin yani .bat uzantılı olarak daha sonra program ile bat dosyasını aynı bir klasöre atın modeminize reset atmak için .bat uzantılı dosyayı çalıştırmanız yeterli olacaktır..

İndirme Linki

http://huseyint.com/projeler/ResetModem/ResetModem.zip

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply
benim modemde pikatel combo max yazıyor bunda çalışırmı

Air ties de çalışıyor, denemenizi öneririm belki çalışabilir.

buyuksun arkadasım ama wıstada ıse yaramadı ısallah xpde yararda su rapıt ılletınden kurtarırsın bızı :D

vistada yönetici olarak çalıştırmayı deneyin fakat xp de kesinlikle çalışmaktadır.

isteyen arkadaşlar şunu deneyebilir..not defterini açın aşağıdaki kou yazın sonra adını ipdeğiştir.bat olarak kaydedin

echo off
echo Eski Ip Siliniyor
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo Ip Adresiniz Yenileniyor
ipconfig /renew
exit[/CODE]

[color=#FF0000]Dikkat:[/color]Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm/Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantılarını Gizle seçeneğindeki Kutudaki artıkılı kaldırın yoksa dosya adı [color=#FF0000]ipdeğiştir.bat[/color].[color=#0000FF]txt[/color] olur..

her marka modemde çalışmaz...

isteyen arkadaşlar şunu deneyebilir..not defterini açın aşağıdaki kou yazın sonra adını ipdeğiştir.bat olarak kaydedin

echo off
echo Eski Ip Siliniyor
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo Ip Adresiniz Yenileniyor
ipconfig /renew
exit[/CODE]

[color=#FF0000]Dikkat:[/color]Bilgisayarım/Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm/Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantılarını Gizle seçeneğindeki Kutudaki artıkılı kaldırın yoksa dosya adı [color=#FF0000]ipdeğiştir.bat[/color].[color=#0000FF]txt[/color] olur..

her marka modemde çalışmaz...

Pikatel Aimax 101 modemimde çalıştı,paylaşım için teşekkürler.

• 4 hafta sonra ...
GoogleBeta arkadaşım çok güzel çalışıyor ama part indirme aralarında kendi restart atıyormu. vista kullandığımı belirtmek isterim

ellerine sağlık

airties rt205 kullanıcısıyım ben de.

Vista'nın hiçbir sürümünde sürekliliği sağlayamadım yani yeni parta sıra geldiğinde reset atıyor ama diğer partı indirmeye birt türlü başlamıyor. (universal share downloader vazgeçilmezimdir)

Windows xp'de Universal Share Downloader kullanarak hiçbir problem yaşamadan her part bitiminde otomatik reset attırarak rapidden problemsiz dosya indirebiliyorum.

uzun yıllar xp kullanmaya devam edeceğim sanırım :D

Teşekkürler çok güsel yapmışsında diyorumki elindeğmişken ben ve benim gibi bir çok kullanıcı hub (ağ) üzerinden bağlı internete onun içinde bişeyler yazsanda bizide bu dertten kurtarsan heralde cennetlik olurusn :):D:D Yapsanda yapmasanda Yaptıkların için teşekkürler.

GoogleBeta arkadaşım çok güzel çalışıyor ama part indirme aralarında kendi restart atıyormu. vista kullandığımı belirtmek isterim

ellerine sağlık

Malesef, sadece part indikten sonra kendiniz programı çalıştırmalısınız, program vistada ve xp de sorunsuz çalışmaktadır.

Link tekrar silinmiş galiba, yenileyebilirmisin GoogleBeta ?

Teşekkürler

Link sağlam kontrol ettim :)

• 2 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...