Jump to content

ney69

Üye
 • Posts

  173
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Male
 • İstanbul / Kadıköy

Recent Profile Visitors

2028 profile views

ney69's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

68

Reputation

 1. Teşekkür ederim, bir ara korkmuştum görünmez/bloklu vb var diye. İlk fırsatta deneyeceğim.
 2. Bu konuyu okuyan, cevap yazan arkadaşlar, acaba beni görebiliyor mu? Acizane bir soru sordum, ne bir yok olmaz, ne de şöyle yap vb. diyen bir arkadaş olmayınca kendimi görünmez/bloklu vb hissettim. Acaba Acaba diye kafamda deli sorular.
 3. Hayırlı akşamlar, daha önce MrRush arkadaşın açtığı konudaki iot yapmak için gereken AutoUnattend.xml ile bu konudan bakarak yaptığım AutoUnattend.xml dosyasını nasıl birleştirebilirim. Her iki dosyada tek başlarına çalışıyor. fakat kontrol ederek yaptığım birleştirme çalışmaları hep başarısız oldu. Benim hazırladığım dosya [url]https://www.dosyaupload.com/4ODMc/ercautounattend.xml[/url] MrRush arkadaşın konusundan aldığım AutoUnattend.xml [url]https://www.dosyaupload.com/4ODMd/AUTOUNATTEND_-_IOT_OK.XML[/url]
 4. DH'de konusu var, arada gereksiz konuşmalar olsa da baya bilgilendirici oraya da bak derim.
 5. https://www.tnctr.com/topic/1059317-windows-10-güncelleme-sonrası-ağ-ve-yazıcı-paylaşımı-sorunu/?tab=comments#comment-2480439
 6. bunlar kaldırılması gereken güncellemeler, exe yapmanın hiç bir manası yok. Yüklenmesi gerekseydi ve yapılabiliyorsa ustalar detaylı cevap verir.
 7. YAZICININ BAĞLI OLDUĞU BİLGİSAYARDA VE WİNDOWS 10 YÜKLÜ TERMİNALLERDE; DENETİM MASASINDAN, PROGRAMLAR VE ÖZELLİKLERİ AÇIN VE SOL ÜSTTE YÜKLÜ GÜNCELLEŞTİRMELERİ GÖRÜNTÜLEYE TIKLAYIN. VE LİSTEDEN ŞU GÜNCELLEŞTİRMELERİ “KB5005565” , “KB5006670” , “KB5004331” , “KB5005539” mouse sağ tıklayın ve kaldır seçin, Ardından bilgisayarı yeniden başlatıp çıktı almayı test edin.
 8. İlk sayfada bilinmesi gerekenler kısmında Mephisto2 üstad açıklamış KMS Suite uygulamasını ya masaüstünde ya da herhangi bir diskin kök dizininde çalıştırın... Uzun uzun isimleri olan klasörler içinden ve klasör içindeki klasör içinden çalıştırmayın.. Yapman gereken rar'ı masaüstüne bile açsan sıkıntı olmasın diye "c" içinde "X" diye bir klasör aç Rar'ı açtığın klasördeki "KMS_Suite.v8.9.TR.CMD" dosyasını oluşturduğun "X" klasörüne taşı oradan çalıştır.
 9. CMD'yi çalıştırdığın klasör(lerde) boşluk vardır ondan diyordur. C köke ya da D (varsa) köke kopyala CDM'nin olduğu klasörü öyle çalıştır (Başıma geldiğinden).
 10. Bahsettiğiniz videolarda yapılan sanırım yerel PST dosyanın boyutunu arttırmak için. Exchange hesabı ise hatırladığım ana PST ya da OST dosyası ile sınırlı.
 11. MS'dan Exchange paketini büyütmek için extra ödeme ile yeni pakete geçmeniz gerekir. Mail yönetimi için Exchange hesabının şifresi ile yönetim paneline girip bakmalısınız paket ücreti ne kadar diye
 12. 64 GB Sandisk Extreme 128 GB Sandisk Extreme Hepsi arama sayfası 64GB olan modelini 5 yıldır kullanıyorum, ilk aldığımda kampanya vardı 90TL civarına aldım. İkinciyi gene kampanya vardı 120TL civarına aldım. 256GB ve 512GB olanları da var fakat o paralar verilir mi ayrı. Pro modelleri de var fakat hızlarından dolayı baya pahalılar. Gerçekten hızlı olmasını istiyorsan ve bu parayı verebilirim diyorsan gözünü kırpmadan bunlardan ihtiyacın olanı al derim.
 13. Arkadaşlar kolay gelsin nette aradım burada da baktım fakat (yanlış arama terimi kullandığımdan da olabilir) bulamadım. İhtiyacım olan şey bilgisayara USB aygıtı (Flash-HDD) takıp yedekleme yapmak için CMD dosyayı çalıştırdığımda taktığım usb aygıtı bulup yedekleme işlemini o aygıta göre devam ettirmek. Yedekleme komutu olarak "XCOPY D:\ORKA\*.* M:\ORKAYDK\ORKA\*.* /S/C/D/F/H/Y" bunu ve yedeklenecek konuma göre varyantlarını kullanıyorum. CMD komutları ile nasıl halledebilirim.
×
×
 • Create New...