Jump to content
TNC-TR

ney69

Üye
 • Content count

  86
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Excellent

About ney69

 • Rank
  Azimli üye

Profile Information

 • Male
 • İstanbul / Kadıköy
 1. Sadece Rip Olsun

  bende genelde bu torrent sitesini kullanıyorum. Her tür içerik vardır yalnız girerken sol taraftan başlıklara göre girmeni tavsiye ederim.
 2. philipsleri gidip yerinde görmeden almanı tavsiye etmem. Bir arkadaşa aldık (modelini hatırlamıyorum) ayağın çok hafif olması yüzünden en ufak sallantıda monitör deprem bölgesindeymiş gibi sallanıyor.
 3. Windows Iso Dosyasını Partlara Bölmek

  Dism /Split-Image /ImageFile:C:\MOD\install.wim /SWMFile:C:\MOD\Split\install.wim /FileSize:3000 klasör konumlarını kendi sitemine göre ayarlarsın. ISO dosyasını partlara bölmeyi sadece UEFI kurulum için düşünüyorsan (ben rufus falan uğraşmayı sevmediğimden yukardaki yöntemle sadece INSTALL.WIM'i bölerim) install.wim'i bölmek yeter. Sondaki "3000" MB'dır daha aşağı ya da dediğim UEFI için EN FAZLA 4000 MB'a kadar çıkabilirsin.
 4. ilk önce DDR3 artık ileriye dönük değil bunu sabitleyelim (DDR5 geliştiriliyor belkide bitirdiler bekliyorlar), DDR4'lü bir sistem şu an için en akılcı sistem her ne kadar bütçeyi zorlasada. X5460 aldıysan 1600FSB kullanacaksın, o da en kötü G41 chipset demek . Her G41'de 1600FSB düz olmayabilir kimisi Overclockla çıkabilir, soğutucun iyiyse öyle bir anakart al. Yok dersen P41-43-45 önerim olur fakat onlarında epeydir DDR3 olanı görmedim. İstanbul'daysan (Kadıköy'de) Uranium bilgisayarı biliyorsundur geçen bana da bir anakart lazım oldu (X3220 için) P45 chipsetli P5Q bulabildim çok güzel bir ankart ama DDR2 desteği var sadece. Donanımhaber (site adı ban sebebi olabilir Adminler gerekirse ***'layabilirler) ikinci el ilanlarına ya da diğer ikinci el satış yapan yerlere bak derim. DH'de aynı konfigirüsayonu kullananlar-satanlar olabilir. RAM sorunsuz olan Kingston evet, Everest güç kaynağına gelince 450Watt değil yarısını bile verse senin işlemcinin TDP'si 120 Watt yanlış hatırlamıyorsam anakart ram hdd falan derken geri kalan 120-130 watt sana rahat rahat yeter (ekran kartı olmadan ya da ekstra güç girişi olmayanlardansa). Allah yardımcın olsun, sonradan keşke dememen için biraz daha biriktirip ikinci el ilanlalarında satılan çok uygun DDR4'lü isistemler oluyor onlara yönel derim. Xeon E5450 ile tecrübeliyimde, Asus G41 kırdım attım ardından da xeon kullanmaktan (eski olanlardan) vazgeçtim şu anki sistemimle mutlu mesut yaşıyorum.
 5. Yurtdışından Laptop önerisi

  Fiyat belirtmediğin için bunları da kontrol etmeni isterim. Asus Zephyrus ACer Predator Gaming Seri Alienware Aorus Eurocom Sky MX5 Eurocom Sky x9e2 (SLI 1080) Daha uzatılabilir bu liste, dediğim gibi fiyat aralığı koymadığın için. Düzeltme : Ben yazarken Fiyat eklemişsin kusura bakma. $700 - $900 arası olanlar
 6. Office2016 Pro Vl 3in1 Lite 155m

  Üstad eline sağlık fakat bir istirhamım olacak, bu çalışman ve diğer ofis çalışmanın da outlooklu versiyonunu yapman mümkün mü?
 7. Emir arkadaşım ben yok demedim ki. "Ne dil paketi ile, ne de Emir arkadaşın sonradan verdiği full paket entegrasyon ile türkçeleşmiyor (ISO dosya boyutları farklı)." Bu türkçe SVF paketini ekleyerek iso ya Türkçe ilave ediliyor tamam fakat yukarıda tam detay verememiş olabilirim, Türkçe paketi ekledin mi? hiç bir şey olmuyor, dediğim gibi SVF paketteki dosyanın aradığı iso imajın boyutu farklı. Denediysen bilmen lazım. Neden böyle yazıyorsun dersen senin verdiğin rapid linkinden denedim hepsini, Sonra dayanamadım gittim TeamOS'a üye oldum. Orada okuduklarıma göre de " konusunda da dil konusuna değinmişler ama ben düzgün bir cevap göremedim." dedim. Kısaca DERİMKİ bu paketi (senin verdiğin RAPID linkinden de) indirmesin derim illâki Türkçe kurmak isteyenler. Ha sen Türkçe kurmuşsundur, nasıl kurduğunu (bu Tr SVF paketini ISO'ya ekleyerekmi yaoksa başka bir yollamı?) bizimle paylaşırsın bizde görürüz. Boynum kıldan ince sonra bi şeyi de beceremiyorsanız cahiller bilem desen.
 8. Türkçe kurabilirmiyim diyenler uğraşmasın derim. Ne dil paketi ile, ne de Emir arkadaşın sonradan verdiği full paket entegrasyon ile türkçeleşmiyor (ISO dosya boyutları farklı). Kendi orijinal konusunda da dil konusuna değinmişler ama ben düzgün bir cevap göremedim. Bu sürümü hazırlayan arkadaş iki Enterprise LTSB hazırlamış birini de GAMER olarak yayımlamış, lakin çoklu dil desteği GAMER olmayan versiyona ait diye düşünüyorum.
 9. Dolby Home Theater v4

  Acaba kullandıysanız ya da bilginiz var ise Nahimic ile kıyaslarsak DHT'mi Nahimic'mi? ya da diğer konunuzdaki Sb5'li modlu sürücüyümü tavsiye edersiniz MSI Nahimic'li Notebook için.
 10. Container Dosyaları

  İngilizcem çok iyi olmadığından net bir şey söyleyemesemde sanırım bu link senin sorunun cevabı. https://www.tenforums.com/tutorials/74480-uup-iso-create-bootable-iso-windows-10-build-upgrade-files.html
 11. Usb 3.0 Destekli Multiboot

  http://pc07.forumdizini.com/t171-windows-7-ye-sata-suruculerini-entegre-etme Mantık aynı, kendi sürücü paketlerini bulup ekleyebilirsin.
 12. Aralık Win 8.1 Emb. Ind. Pro - X86x64 Tr

  Tamamını indirmek istemediğim için rica etmiştim, acaba Alphonso arkadaşın hangi sürümde kullandı. Genede teşekkür ederim.
×