Jump to content

ikaraot

Üye
 • Content Count

  311
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Excellent

About ikaraot

 • Rank
  TnC Bronze

Recent Profile Visitors

909 profile views
 1. fi ### Start \AIO\Files\WinPE\Minitollboot_10.2 if [ -n "$pc" ]; then menuentry "Minitollboot_10.2" { wimboot "/AIO/Files/WinPE/Minitollboot_10.2/boot.wim" } fi aioboot ta direk ana ekrandan çalıştırabiliyorduk bu kodlarla çalıştırabilirmiyiz?
 2. @awengers44 hocam şimdi elimde atıyorum minitooll wim dosyası var bu sisteme nasıl entegre ederiz yada başka bir wim dosyasını teşekkürler.
 3. hocam yumi dede şöyle sir sıkıntı oldu elimde bu sccm isosunun 3 farklı versiyonu var yumi sadece 1 tanesini ekleyebiliyor, şuan direk ekleme konusunda çözüm bulamayacağız sanırım bu sccm isoyu yabancı forumlarda daemon tools ile cd sürücüye yükleyip imagex ile wim e dönüştürmekten bahsetmişler böyle bir yöntem denesek olurmu acaba? I am not sure if anyone already answered this.. but this is how you convert ISO to WIM. 1. Use Daemon tools or similar to mount the ISO as DVD 2. Run IMAGEX to Create the WIM file off the Virtual CD. -> Imagex /capture <Virtual Drive>: <destination Drive>:\originaliso.wim "Converted ISO to WIM" Once the process finishes (takes about 4 minutes), you have your WIM from ISO.
 4. #start 1_[win10]_Win10x64_2016 menuentry "1_[win10]_Win10x64_2016" { set gfxpayload=keep echo "Loading - This may take several seconds..." if [ ${grub_platform} == "pc" ]; then ntldr /bootmgr; fi if [ ${grub_platform} == "efi" ]; then chainloader /EFI/BOOT/win10.efi; fi } #end 1_[win10]_Win10x64_2016 Yumi nin atadığı kod bu.
 5. Aioboot tanımıyor isoyu, winsetupfromusb de çalışmamıştı yumi ile çalışıyor fakat Rufus gibi birden fazlaya izin vermiyor yarın yumi ile oluşan grub 2 kodlarınıda paylaşırım.
 6. Yok isolar 64 bit rufus,yumi ile sıkıntı yok multiboot sıkıntı sadece.
 7. IMDISK ile içine giremedim wimboot tada kurulum ekranında hata verdi iyi gelmişti oraya kadar. laptopta test ettim,Test pc si yok şuan elimde fakat yarın tekrar deneyeceğim işyerinde, olmadı düşük boyutlu bir iso alıp buruya upload ederim, o değil yerli yabancı uefi de sccm isosunu multiboot ta kullanan yok sanırım gerçi legacy de de yoktu şans eseri firadisk ile çalıştı. tekrardan teşekkürler. @mephistooo2 şirket lisanslı hocam orjinal ,yardımcı olamadım kusura bakmayın.
 8. Günaydın merhaba 22gb lık sccm bir isomuz var bu isoyu legacy modda firadisk yöntemi ile çalıştırabiliyorum fakat aylardır uefi modda çalıştırabilen bir yöntem bulamadım mevcut yöntemlerin hiçbirinde olmuyor muhtemelen çoğu yöntem sources klasöründe install.wim arıyor sccm isolarda sources klasöründe sadece 500mb lık boot.wim var ve boot.wim de, sms klasöründeki paketleri tetikliyor kurulumda, denemediğim tek wimboot kaldı, daha önce wimboot kullanmadım wimbotta nasıl çalıştırırız bu isoyu acaba? SCCM nedir diye merak eden olursa mevcut kullanılan windows un capture unu alarak iso olarak başka pc lere kurabilme zımbırtısı..
 9. bootice olmamıştı, @avangers44 ün yazdığı komutlarla komut satırından oldu sıkıntı yok teşekkürler..
 10. kurabilsem deneyeceğim fakat sandisk extreme pro ya kuramadım bir türlü diski görmüyor. Mbr olmuyor disk maalesef.
 11. hocam flash disk ikiside biri 128 lik biri 32 lik biride 64 lük üçünü de görmedi.
 12. teşekkürler öncelikle elinize sağlık fakat diski bulmuyor 2 farklı disk denedim ikisinde de aynı loading de kalıyor.. fat32,exfat,ntfs hepsinde aynı.
 13. https://sccmentor.com/2017/01/23/sccm-standalone-boot-media-creation/ https://community.spiceworks.com/topic/2000867-sccm-offine-usb-media-upload-to-wds SCCM isoları daha önceki multibootlarda çalıştıramamıştım elinizde sccm isosu varsa denermisiniz?
×
×
 • Create New...