ikaraot

Üye
 • Content count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

30 Excellent

About ikaraot

 • Rank
  Aktif üye

Recent Profile Visitors

303 profile views
 1. @karadurak hocam uefi li asus hp toshiba ve msı da boot etmiyor flash hala bir çözüm yolu varmı acaba?
 2. secure boot olayı haricinde sistem saat gibi mükemmel çalışıyor. aynı hp bir laptopta uefi kurulumda mavi ekran ve hata kodu 15 gibi bir hata verdi bende de yani flash tan boot edemedi sistemi daha sonra yedekte taşıdığım içinde rufus ile windows 10 attığım flashı taktım direk gördü. uefi ve secure boot olayını da çözerse karadurak hocam süper olacak.
 3. hocam benim kafama şu takıldı şimdi. windows.efi nin adı bootx64.efi olarak kalsa mbr disklerde sıkıntı mı olacak. yada şöyle sorayım. elimde 2 adet laptop var bir tanesi gpt-uefi diğeri mbr disk şimdi windows.efi nin adını bootx64.efi yaptım gpt diskli olana uefi windows kurdum diyelim diğer laptop için tekrar orjinal windows.efi yi mi kullanmak gerekecek? sürekli bootx64.efi olarak kalsın madem.
 4. konu karıştı iyice çorbada bizim de tuzumuz olsun sergei konusu ilk sayfalarda çözülmüştü gözden kaçtı sanırım.. sergei isosunun içindeki sstr klasörünü ana dizine attığınızda iso kısmıda iso nun içinde olucak tüm fonksiyonlar sorunsuz şekilde çalışıyor bu şekilde. 2.konu efi/boot kısmında bende de windows.efi ve bootx64.efi yok.
 5. kullanmış olduğunuz xp 64 bit in linki varmı acaba?
 6. teşekkürler yes no olayı ve wim dosyalarını etkileme yoksa süper bir buluş olmuş emeğiniz için tşk.
 7. iso ların açılmış halimi olacak yoksa win10.iso gibi kapalı halinin yanına mı atılacak FiraDisk_integrator.exe nin yanına.
 8. elinize sağlık bu firadisk yes no olayı ve dosya silme içime sinmemişti bu yöntemi deneyeli olmazsa modifiye isolar için. eki indirirken hata veriyor hocam başka bir yere upload edermisiniz.
 9. firadisk ile windows kurmayı deneyen oldu mu bende çalışmadı?
 10. 3.Grub2'ye dosya yönetici eklendi. Dosya yöneticisinin desteklediği sistemler: Acronis True Image MESELA tib uzantılı bir dosyayı direk çalıştıracakmı? grub2 ile ilgili biraz bilgi verseniz çok makbule geçerdi. patch olarak paylaşma şansınız varsa bu bize de ihtiyaç aslında. firadisk için başka bir çözüm bulmak lazım o şekilde her seferinde uğraşırız ben şahsen herşeyi hazırladıktan sonra virüse karşı korumak için kitliyorum her seferinde aç kapa uğraştıracak.
 11. hocam senin sistemlerdeki stabillik hiçbir yerde yok 753 sürümü çıkmış güncelleme yapacakmısın acaba?
 12. hocam ben bir istekte bulunsam çoğumuz multiboot kullanıyor artık nerdeyse esd siz orjinal sadece update ler ve net framework entegreli uefi destekli x64 ayrı x86 ayrı tüm sürümler paylaşsanız çok makbule geçer..
 13. hocam test ettim kabaca süper gözüküyor ilk izlenimlerim gerçekten elinize sağlık..
 14. boş halini yollarım hocam ben size. birde bazı arkadaşlar win8 olmasın felan demiş o zman multiboota ne gerek var her yerde win 10 isosu var ordan indir kur.yeri geliyor win 7 bazen win 8 bazen server bazen light sürüm bazen pe hepsi lazım oluyor.vista desen anlarım da win8 ne alaka?
 15. Fırtına öncesi sessizlik.. Herkes merakla yeni versiyonu bekliyor.