Jump to content

radyofon

Üye
 • Content Count

  1025
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Excellent

About radyofon

 • Rank
  Elektronikçi

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sonuçta içerisinde elektronik bir kaç kompanent bulunan metal bir kutu. Çok da önemli değil. Fakat alüminyum olması nedeniyle soğutmanın daha kolay olması yönünden ve havalandırma deliklerinin de olması nedeniyle 3.sıradaki ürünü tavsiye ederim.
 2. Arkadaşımız doğru bir noktaya değinmiş. Sistem geri yükleme ile sadece sistem dosyalarını ve programları kurtarırsınız, dosyaları değil. Testdisk' i de ve Minitool'u da denemenizi tavsiye ederim.
 3. R-studio, Easeus kullanabilirsin ama maalesef dosya adlarını kurtarabilmek olası değil. Bu programların çoğu dosa adı kurtarma da başarılı değiller. Hele bir de dosya adlarında türkçe karakter varsa, uzun dosya adları varsa daha da kötü. dosya kurtarma konusunda Recovery My Files da başarılı bir programdır. Partition kurtarma programı kullanarak dosyalarını kurtarabilmen olasılık dahilinde, deneminiz gerekir.
 4. MustDeclareVars kullanımı hakkında örneklerle bilgi verebilir misiniz? Meselâ Opt("MustDeclareVars", 1) kullanımı gibi.
 5. Asus DSL-AC51 iyi bir modem.
 6. xiaomi redmi note 7 https://www.google.com/search?q=xiaomi+redmi+note+7+fiyat&oq=xiaomi+redmi+note+7+fiy&aqs=chrome.0.0j69i57j0l4.9786j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 7. Konunun kızakla ne ilgisi var anlamadım. Ben defalarca böyle bir uygulama yaptım. Sonuçta kızak mekanik bir aksam ve içerisinde 1 tane elektronik kart var. Konu windows ile alakalı. BIOS'dan da bir bakmak gerek tabii ki. DVD yuvasındaki hard diski BIOS ne olarak görüyor?
 8. Local $Keytool = @ProgramFilesDir & "\My Program"
 9. Googleplay'de var. Numara olmasa da engelleyebilirsiniz.
 10. LG'lerde işlemci yüksek frekansda çalıştırıldığı için ısınma sorunu var. Sony'lerde de aynı ısınma sorunu var. Bu ikisinden de uzak dur. Bana bu telefonlardan çok şikayet geliyor. Telefonun ısınması bir sorun değildir fakat bu ısınma telefonda sorun çıkarmaya başalrsa işte o zaman ısınma problemdir. Nitekim LG'ler yüksek ısılara çıktığı zaman işlemcinin soğuması için performansını otomatik düşürmeye başlar ki cihazı korumak için. Zenfone' lardan pek şikayet duymadım ve Lenovo'ları bilemeyeceğim. Ben olsam xiaomi almayı tercih ederdim ya da samsung'un bazı serilerini. Bir de telefondan ne istediğin önemli. Özellikle ses kalitesi istiyorsan HTC
 11. soğutucu vidalarını iyi sıktın mı? Fan bağlantısını kontrol ettin mi? Fan çalışıyor mu? Termal macundan böyle bir şey yapmaması gerekir. Kullandığın termal macunun kalitesi iyi olmalı, ısı iletkenliği yüksek olmalı. Macunun şırıngasında ısıl değerleri yazar.
 12. Elektronik kartlara kontakt sprey sıkılmaz. Kontakt spreyler kontaktları temizlemek içindir. Yani pot trimpot gibi mslzemeleri temizlemede kullanılır. Yağlı ve yağsızı vardır. Bilmeden kullanıp yağlıdını sıkarsan orası toz yuvası olur. Spreyler korozyon içindir. En güzeli selülozik tiner, uçak benzini veya izopropil alkol kullanmaktır. Saat tamircileri mekanik aksamı temizlerken uçak benzini kullanır mesela. Anakartı kompresörle temizlemen yeterli. Bilgisayar anakartlarında korozyona uğrayacak bir durum söz konusu değil. Rafyo veya eski tip crt tv ler olsa o zaman başka. Yeter ki nem olmasın cihazın çalıştığı yerde.
 13. Çin'in iPhone'u derler bu marka için. Ama garanti şart. Xiaomi, Oneplus iyi telefonlardır. Türkiye'deki 4.5G desteği için telefonun modeminin LTE bantlarını ve kategorilerini incelemelisin. Uyumluysa al.
×
×
 • Create New...