Jump to content

amb_drivers

Üye
 • Posts

  86
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

amb_drivers's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

13

Reputation

 1. Teşekkür ederim, sorun çözüldü gibi görünüyor.
 2. Teşekkür ederim arkadaşım. Format işleminde disk ikiye bölündüğü için sadece fat32 lik kısmı formatlanmıyor. Ntfs formatlı bölümde formatlanıyor. Her hangi bir tool veya antivirüs ile kurtarma imkanı yoksa mecburen format atmak gerekecek gibi.
 3. Merhaba arkadaşlar. Kullandığım bellek 128 gb lık usb fit olarak bilinen bellek. Bellek fat 32 ve ntfs olarak ikiye bölünmüş ve fat32 lik bölüme kmboot kuruludur. Dün işyerindeki bir pc ye takmak zorunda kaldım. Fat32 formatlı Kmboot bölümüne virüs bulaştı. Normalde usb den boot edince virüslü alandaki kmboot çalışıyor ancak windowstan bakınca klasörlerin isimleri kısayol olmuş duruyor. Format atmadan kurtarabilirmiyim. Windowsta iken ekran görüntüsü Kmboot tan boot edip PeWindows ile açınca ekran görüntüsü
 4. Üstadım her iki yöntem ile test ettim. 1- \Tools\BootInst\Config\Grub_DVD ini dosyasındaki ilgili satırı ntfs olarak değiştirip OtoKur_{TekBölüm} modülü ile kurulum yaptım. 2- Bootice uygulaması ile gerekli yapılandırmaları yaparak kurulum yaptım. Her iki yöntemde de legacy modda KMBOOT çalıştı, uefi modda ise grup komut satırı açıldı başkaca bir ilerleme olmadı. Yapmak istediğim ise aslında OtoKur_{ÇiftBölüm} ile yapılan işlemin tersini yapmak. Yani KMBOOT'u ntfs ile biçimlendirilen bölüme kurmak fat32 olarak biçimlenmiş alanı ise veri depolama alanı olarak kullanmak.
 5. Cevap için teşekkürler üstat. OtoKur_{ÇiftBölüm} modülünde de sanki KMBOOT gizli bölüme kuruluyor ve formatı da ntfs oluyor. Kod bloğunu yanlış yorumlamıyorsam.. [Format] FileSystem=ntfs Check= ;Description Desc=HideBoot plugin Exe="%$BootInst$%\$Gdisk$\format.cmd" HideExe=yes ;Free space on the hidden partition HideSpace=1000
 6. Teşekkür ederim, linux isoları çalıştı. Şunu merak ediyorum; OtoKur_{TekBölüm} modülü varsayılan olarak usb yi fat32 şeklinde formatlayarak KMBOOT'u kuruyor. \Tools\BootInst\Config\Grub_DVD ini dosyasındaki [Format] FileSystem=fat32 Check=yes FileSystem=fat32 yi FileSystem=ntfs olarak değiştirirsek usb yi ntfs olarak formatlayıp KMBOOT'u kurmazmı, başkaca bir yapılandırma gerekirmi?
 7. Komutlardan kastınız _win klasöründeki MBOOTMGR_1064.wcs ve MBOOTMGR_1086.wcs dosyalar ise bunların içerisinde linux'a dair her hangi bir komut satırı bulunmuyor.
 8. Merhabalar, linux live iso'larını bu sürümde de kullanabiliyormuyuz.?
 9. Teşekkür ederim arkadaşlar. Sorun çözülmüştür.
 10. Merhaba arkadaşlar. Windows7 64 bit kurulu makinaya sanırım virüs bulaşmış. Disklerde bulunan klasörlerin adı ile sürekli çoğalıyor. Aynı zaman da görev yöneticisinide devre dışı bırakmış. Pc ye format atmadan temizleme imkanı varmı?
 11. Arkadaşlar teşekkür ederim. Sıkıntıdan makineyi formatlamak zorunda kaldım.
 12. Microsoft Office Uninstal Merhaba arkadaşlar. Makinamda win10 64 bit kurulu. Son zamanlarda 64 bit Ofis 2010 ve yukarısı (2013-2016) sürümleri sıkça kurup kaldırdığım için eskiden Ofis 2007 de çalışan listview nesneleri şimdi çalışmıyor. Makinaya format atmadan ofis ve kalıntılarını tamamen kaldırmak istiyorum. Denetim masasından ekle/kaldır ile yapınca bir sürü artık dosya kalıyor. Register defteri dahil makinaya hiç ofis kurulmamış gibi nasıl temizlik yapabilirim.
 13. Teşekkürler üstat SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 14. Antivirüs güncellemesinde KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda cureit.exe ve KVRT.exe ler değişti. Ancak KMPE/MInst/Portable/Antivirus yolunda SmartFix.exe yok. KMPE/MInst/Portable/SmartFix All Eng.exe mevcut. Buradaki exe mi değişmesi gerek. Yoksa KMPE/MInst/Portable/Antivirus klasörüne SmartFix.exe yi mi ekleyeceğiz.
×
×
 • Create New...