Jump to content
TNC-TR

mutlux

Üye
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Excellent

About mutlux

 • Rank
  Azimli üye

Recent Profile Visitors

378 profile views
 1. mutlux

  8gb Usb Bellek Için Multiboot

  Sayın @antoriba windows 7-8-10 olsun istemişsin.Bu üç windowsun iso dosyalarının büyüklüğünü hesap ettiğinde toplamda zaten 8 GB tan büyük olur. Sen 8Gb ta sadece bir belki sığarsa iki tanesini koyabilirsin. Bunun için tavsiyem sitemizin ana sayfasında multiboot sistemler içinde; 1.Multiboot Toolkit V2.2.0(multiboot System-uefi/legacy) 2.Km Boot Vol 1.4 2017 Legacy/ Uefi ( Secure Boot ) Stable 3.AIO Boot Türkçe (multiboot ) konularındaki sistemler (GB lık bir usb ye uygun olanlardır.Tabiki kurulumlarını kendin konulara bakarak yaparsın.
 2. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Çalışmasında hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Aslında hdd daha pratik çünkü yazma hızı daha yüksek. Ama harici hdd yi ayrıca yedek dosyalarını ve arşivini saklamak için kullanıyorsan bu senin açından sıkıntılı olabilir. Boot dosyaları ile arşiv dosyaların karışabilir, virüs programları boot dosyalarını bazen virüs diye algılayıp silebiliyor vs. Tek multiboot sistem için kullanacaksan sıkıntı olmaz.
 3. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Ben bunu ilk oluştuğum Zaman deneme yaparken hep harici diskte denedim. Çalışmasında sıkıntı yok. Sadece fladh belleklerde iki bölümden uefi bölümü gizli kalırken. Hdd de iki bölümde görünür kalıyor.
 4. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Sendeki windows 10 iso dosyasını usb içine istediğin bir yere hiçbir işleme tabi tutmadan (nt6 işlemine gerek yok) atsan, kurarkende uefi veya legacy kısımlarından iso kurulumunu seçerek windows 10 isosunu göstererek kurulumu yapabilirsin.
 5. sayın @köylü. Multiboot sistemler içinde AIO Boot (Multiboot) sistemini kurdum. İki bölümede grub2 kurdum. Ntfs ye ayrıca grub4 kurdum. Fat32 bölümüne ayrıca clover kurdum. Clover üzerinden ntfs bölümündeki grub4 ve fat32 bölümündeki grub2 den ntfs deki grub4 e geçiş yapabiliyorsun. Grub4 menüdende grub2 ye geçiş oluyor. Ben bir ara denemiştim. İstersen bir bak geçişler için hangi dosya yada komutları kullanıyor. Ben bunlardan pek anlamıyorum sadece deneme yanılma yoluyla yapmaya çalışıyorum.
 6. Bende aynı sorunu yaşadım. Multiboot kurulum klasörünü C:\ ana dizine atınca sorunsuz kuruyor.
 7. mutlux

  Izmir Teknik Destek Usb Multiboot V5

  Tahminimce ilk kurulumda açılan bootx64.wim, bootx86.wim, bootiso64.wim ve bootiso86.wim dosyaları içinde gerekli driver olmadığından olabilir.
 8. mutlux

  Izmir Teknik Destek Usb Multiboot V5

  eVET @redkit57. Benim notebookta uefi boot etmiyordu. Bu şekilde yapmıştım oldu.
 9. mutlux

  Izmir Teknik Destek Usb Multiboot V5

  HDD DE BULUNAN YAKLAŞIK 100 MB BOYUTUNDAKİ FAT32 LİK BÖLÜMÜ GENİŞLET. MİNİ PARTİTİON TOOL KULLANABİLİRSİN. BOYUTU NTFS KISMINDAKİ BOOT VE EFI KLASÖRLERİ SIĞACAK KADAR OLMALI. GENİŞLETTİKTEN SONRA BU İKİ KLASÖRÜ VE ANA DİZİNDEKİ BOOTMGR, BOOTNXT,DOSYALARINI KOPYALA.BUNU YAPTIĞINDA ÇALIŞACAKTIR .
 10. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Sistem güncellemesi yapıldıktan sonra artık ISO dosyalarından kurulum yapılabiliyor. Buna ait USB dosyaları Tek link olarak upload edildi ve paylaşıldı.
 11. Sayın Pirimiz @köylü süpersin vallahi.Ellerine sağlık. Seni sahalarda görmek ayrıca güzel. Teşekkürler.............
 12. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Evet erdal. Tamamen boş hali sadece menüdekileri görürsün. Ne windows live dosyaları, ne boot ekranında görüler programlar nede grub4dos menüdekiler dosya olmadığından çalışmaz. Boot ekranlarını Grub4dos menüsünün nasıl göründüğünü ve Menüler arası geçişlerin nasıl olduğunu görürsün.
 13. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  sayın @erdal1555 güncellemeleri tamamladım şimdi upload ediyorum, windows ıso ve wim dosyaları ile pardus iso ları olmayan halini. Yaklaşık 40 gb haliyle kaç günde biter Allah bilir. Görmek için nasılmış diye en son haline bakmak istersen Acronis Yedeği alıp upload ettim. Buradan indirebilirsin. Eğer hoşuna giderseuploadların bitmesini beklemen lazım... Teşekkürler.
 14. mutlux

  Mx Multiboot Usb 2017 (uefi-legacy)

  Yakın zamanda yeni linkleri upload edeceğim. Konuyu takibe alırsan mutlaka haberin olur. İlginiz için tşkkürler.
×