Jump to content

zeki ural

Üye
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Good

1 Follower

About zeki ural

 • Rank
  breaking point

İletişim Bilgileri

 • Skype
  zeeold
 • Google+
  zeki ural

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1247 profile views
 1. zeki ural

  Dlc Boot

  2-3 gündür bu uefi olayı cok canımı sıkıyor ..vandal şirket microsoft ,un uefi için 1980 den kalma kapakara bir ekrana geliştiricileri hapsetmesini içime sindiremiyorum .. böyle aptal bir şirket olamaz ..efi sisteminide eline yüzüne bulaştırdı ..yapacaksan adam gibi yap şunu arkadaş macbooklarda olduğu gibi işletim sisteminin bir kısmını rom olarak anakart üreticilerine ver bios ,uefi yerine onu kullansınlar olsun bitsin bu iş ....ne azap çektiriyorsun ..
 2. zeki ural

  Dlc Boot

  çok verimli bir çalışma olmuş .ben yıllarca yine bu çalışmaya benzeyen tnctr yapımı pckurtar .iso diye bir sistemi kullandım ..içindeki araçlar özel olarak elden geçirilmiş bir çalışmaydı ..misal normal killdisk programını kullanırken tüm diski sil temizle deseniz bile (erase-all-data ) yazmadan işleme başlamaz ..ama bu çalışmadaki killdisk sürümü direk silmeye başlardı .. şunu sorayım ,hddregenator ve killdisk disket imajlarını grub4dos ta çok rahat kullandık ama bu uefi sistemlerde açılan menuden disket imajlarını direk boot edebilirmiyiz..
 3. tekrar bir ramazan ayında daha sizlerle olmak çok güzel bir duygu..

  hepinize hayırlı ramazanlar dostlar ...

 4. merhaba köylü ustam ,yine döktürmüşsün maşallah..köylü imzalı ise güven veriyor .saygılar ..
 5. sinop kardeşim 14 inç koleksiyonuna merak salmış ama son anda vazgeçmiş..
 6. outlawist neden bu isim ,yoksa outlaws çok mu sevmistin.merak ettim uzun zamandır rastlamıştım sormak istedim.
 7. turknetten bağlantı almak hiç kolay değil.çünki en büyük engel olarak türk telekom geliyor,sizi bu abonelikten caydırmaya çalışıyorlar.sabırlı olur bağlantınızı yaptırmak için santral santral gezer ve benim gibi cepte türk telekom hat kullanıyor iseniz bir şansınız var demektir.3 ay bağlantı için bekledim .hiçbirşey turknetin elinde değil bir türlü bağlantıyı sağlayamadılar .türk telekomun bölge müdürlüklerini gezdim bütün kapılar yüzüme kapandı.çok sinirlendiğim bir gün türk telekom müşteri hizmetlerini aradım zor bela canlı müşteri hizmetlerine bağlandım ve onlara aynı zamanda bir turknet müşterisi olduğumu eğer internet bağlantısı için hat bağlantısını yapmazlarsa türk telekom ceb hattımı başka bir operatöre taşıyacağımı ve bununla kalmayıp her platformda bunu anlatacağımı söyledim. sonuç üç gün sonra oturduğumuz mahalledeki santral görevlileri geldi bağlantıyı yaptılar ve giderken bir daha kendilerini müşteri hizmetlerine şikayet etmememizi söylediler.. hat bağlandıktan sonra turknet devreye giriyor herşey çok çok güzel oluyor..bir sene oldu çok iyi anlaşıyoruz turknetle....özetle siz değerli tnc ailesine tavsiyem : 1. önce türk telekomdan sadece telefon özelliği olan bir hat bağlatın internet sakın olmasın (dikkat edin)...bağlantınız sağlandıktan sonra 2.turknet müşteri arayın hattınız olduğunu ve internet istediğinizi söyleyin. adresinize belgeleri gönderecekler doldurduktan sonra kargo ile göderiyorsunuz...herşey tamamdır. bu arada şahsında turnet yönetim kurul başkanı Mehmet İzzi Çelebiler"e ve turknet çalışanlarına teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.. bilişim camiasında eski ve güvenilir bir firmadır turknet darbeli bağlantı zamanından beridir tanırım turkneti tavsiye ederim. silivri /istanbul/Türkiye
 8. arıyordum ,sata drıverlardan dolayı kasıyordu eskiler...beğen,beğen,beğen
 9. acronis yedeği hususunda konunun sahibinden izin istermisiniz rica etsek .multiboot sistemler hususunda bu kadar ilerleme olduğunun farkında değildim. arkadaşlar konu sahibine (BEĞEN) butonuna basarak teşekkür edelim lütfen..hala forum kültürü oluşturamadık gitti..
 10. ramazan ayınız mübarek olsun ,bütün değerli dostlarımıza hayırlar getirmesini yüce ALLAH,tan niyaz ederim .

×
×
 • Create New...