Jump to content

Lastman

Üye
 • Content Count

  513
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Excellent

About Lastman

 • Rank
  TnC Iron

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Çin'den getirtmiştim ben 20 günde geldi. Wifi direkt görür ama bluetoothu tanıtırken sorun yaşayabilirsin Catalina'da. Native destekli başka kart bul bence.
 2. Wordpress kullanabilirsin. php nuke benzeri. Fazlaca eklenti, tema ve Türkçe kaynak var.
 3. 3.Parti programlarla uzak masa üstüne bağlanabilirsiniz.     Yapmayı uzun zamandır düşünüyorum.Hatta en az 4-5 defa denedim ama sanırım yüklenen güncellemelerden dolayı son aşamada v-lite hata veriyor. Sorunu çözebilirsem daha stabil ve güncel bi sürüm yapacağım.
 4. elinde başka lite sürüm varsa onun boot.wim dosyasını değiştirerek belki cd boyutuna indirebilirsin.Ben ona dokunmadım.Mesela köylü'nün yaptığı lite çalışmalarda boot.wim daha küçük.
 5. Windows Loader ile sorunsuz aktifleştirebilirsiniz. İndirme Linki: http://yadi.sk/d/e5KuOfL6MC2LV
 6. dvd oyucucuda ya da dvd de problem olabilir.silip tekrar deneyin ya da başka dvdye yazdırın. usb ile de yükleyebilirsiniz. Windows USB/DVD Download Tool ile orijinal bir iso dosyasını yükleyin, daha sonra içindeki dosyaları silip(format değil) win7 lite iso dosyasının içindekileri çıkartın.
 7. Daz'ın kendi linkinden en son sürüm Windows 7 Loader kullanarak orijinal yapabilirsiniz.       Kurumsal/Gelişmiş kullanım için modifiye edilmemiş işletim sistemi daha sağlıklı olur.      Windows 7 USB/DVD Download tool ile el değmemiş bir sürümü flasha yükleyin.Daha sonra bütün dosyaları silip(format değil) iso kalıbının içindeki dosyaları flasha çıkartın.
 8. Sanal Bellek varsayılan olarak kapalı açmak için: http://www.tnctr.com/topic/213520-win7-lite-x86-2013/?p=1275349   Performans için ikincil oturum servisi silindi. Maalesef açılamaz.
 9.     Sanal bellek oluşturun: http://www.tnctr.com/topic/213520-win7-lite-x86-2013/?p=1275349 Kodek paketi yükleyin: http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm sorun büyük ihtimal düzelecektir.
 10. karşılaştığınız hataları yazın çözebildiklerimizi çözeriz. sistem verilere ne gibi bir zarar verebilir ki? standart windowstan farklı bir şey yapmıyor ki sadece daha azını yapıyor.
 11. Disk belleğini açmanız belki yardımcı olabilir. Bilgisayar/Özellikler/Gelişmiş Sistem Ayarları/Performans/Gelişmiş/Sanal Bellek>Değiştir kısmına girip "Tüm sürücülerde disk belleği dosyasını otomatik yönet" seçeneğini seçmeniz yeterlidir. Görüntülerde oyun kapalı ama Chrome açık kalmış.3-4 sekme açıksa 944mb normal görünüyor.   exe uzantısını yanlışlıkla office ile ilişkilendirmiş olabilirsiniz.Exelerin dosya ilişkilendirilmesini eski haline getirmek biraz zor.Sistem Geri Yükleme ile düzelebilir ya da ComboFix denenebilir.
 12. hata mesajı değil onlar.bilgisayar açılıp kapanırken olan etkinliklerin detaylı görünümünü açık bıraktım  :)   Geri bildirimler doğrultusunda iki lite sürüm üzerinde çalışıyorum.Bir tanesi en fazla cd boyutunda, sadece eski bilgisayarlar için.Diğeri daha az kırpılmış,performansa yönelik olacak.
 13. Teşekkür ederim. Winsxs klasörü temizlendiği için yüklenmiyordur.Bi aksilik çıkmazsa yeni sürüme ie10 koymayı düşünüyorum.
 14. Bu sorun da msdt.exe eksik olduğu için olabilir.upload etmiştim başka bi sorun olduğu için.     http://yadi.sk/d/Zy-SP48f3BWSJ Teşekkürler.
 15. Dokunulmamış sistemde program files içindeki windows media player klasörünü kopyaladım.belki işe yarayabilir http://yadi.sk/d/CilKPhb43E61J
×
×
 • Create New...