Lord_Ares

Üye
 • Content count

  114
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Lord_Ares

 1. Hemen indirip deniyorum
 2. Merhaba, Kullanmakta olduğumuz herşeyi yüklü işletim sistemini WinPe imajı haline getirebilirmiyiz? Veya Winpe olarak çalıştırdığımız sisteme denetim masası program ekle kaldırdan media player kalıcı olarak eklenebilir mi ? Teşekkürler
 3. TeamViewer kişisel kullanıp diyerek kullanabilirsin. Sabit ip felan istemez , kullanıcı hesabı yaratıp, ulaşmak istedin bilgisayarı bir kez eklersen istediğin yerden o bilgisayara ulaşabilirsin. Üstelik web tabanlı olduğu için modemden herhangi bir ayar yapmayada gerek kalmaz. Diğerlerinde port yönlendirmen ve izin vermen gerekebilir.
 4. Arkadaşlar vhd dosyası oluşturdum fakat usb flash sürücüden nasıl çalıştırılır bulamadım. Nasıl yapılır yol gösterirmisiniz.
 5. 5 aydır çözüm bulamadığım bir konu için işi bilen sizlere bizzat danışmak fikrinizi almak istedim. Yazmış olduğum Müzik Kutusu adlı programı winpe (usb den çalışır windowsta ) sistemde çalıştıramıyorum. Sebebi ise, WinPe sistemlerde media playerın yüklü olarak gelmemesi. Programımın çalışabilmesi için media playerın ve gerekli activeX dosyalarının yüklenmiş olması gerekiyor. Böyle olunca da portable olarak media playerı eklemek işime yaramıyor. 1) Media playerı yüklü winpe sistemi yapılabilirmi ? (Çok araştırdım herkes hayır dedi.. Program ekle kaldır kısmından denedim olmadı..) 2) Madem ekleyemiyorum ozaman media player yüklü bir sistemin imajını alsam bunu winpe olarak çalıştırabilirmiyim diye merak ettim ve sizlere sormak istedim. ? Winpe nin usbden çalışmasına gerek yok gerekirse harddisktende çalışabilir. Bu konuda bana bilginizi paylaşırmısınız. Çok teşekkürler Saygılar
 6. Görüyorum ki winpe bir kaç sistem paylaşılmış. Fakat nasıl yapıldığı hakkında kimse tam detaylı cevap vermiyor. Genelde winbuilder kullanılıyor fakat onuda detaylı anlatan malesef yok.(Klasör nasıl eklenir, Kendi programlarımız nasıl eklenir, Başlatırken menü gelmesin direk başlasın ....) Yapan bilen bir arkadaşımız varsa nasıl yaptığını detaylı paylaşabilir mi.? Yapan arkadaşlara açtığı konular altında sorduk ama cevap vermeye bile tenezzül etmediler.
 7. Ne zor bişeymiş yapamadım gitti Biraz daha araştırayım..
 8. Merhaba, Windowsta yeni bir sanal disk ( vhd ) dosyası oluşturup içine işletim sistemi kuruduktan sonra bilgisayarınızı sanal diskteki windowstan veya harddiskinize kurulu olan kendi windowsunuzdan başlatabiliyorsunuz. Acaba bu vhd dosyasını usb ye atıp multiboot menüden çalıştırabilirmiyiz ?
 9. evet ama bu videoda şu kısmı anlamadım. Burda yarattığı diski offline yapıyor ve detech diyerek yeni bir vhd ekliyor. Eklediğinin içine bakarsanız bir sürü farklı dosya var. Grb menü dosyası felan bunları nerden buluyor nasıl yapacağım anlamadım. Videonun 3.30 cu saniyesine bakın
 10. Temel mantığı nedir, multiboot menüdeki gibi vhd dosyasını bir dizine ekleyip menüden göstermek yeterli olur mu ? Veya menü kullanmadan direk usb den başlatılabilirmi. Nasıl yapmalıyım .
 11. Müzik kutusu adında Delphi ile yazmış olduğum bir projem var. Çalışması için windowsta media player apilerini activex yoluyla kullanıyor. O yüzden media playerın sistemde kurulu olması gerekiyor.
 12. Vallahi çok sevinirim inanın 5 aydır denemediğim yol yöntem , başvurmadığım yer kalmadı. Bir yolunu bulamazsam bütün programım çöpe gidecek :)) Teşekkürler
 13. Arkadaşlar emeklerinize sağlık nefis sistemler olmuş. Bende bu konuda birşey sormak istiyorum. Uzun süredir arıyorum bilginize danışmak istedim. Eğer konu içinde sorduğum için uygun görmez cevap vermezseniz yinede saygı duyar özür dilerim. Bu sisteme windows media playerı portable değil de windows içine ekleyebiliyormusunuz ? Program yükler gibi..
 14. Üzgünüm ama sanırım gözünüzden kaçtı bunda media player yüklü değil , Burada kullanılan media player portable olarak eklenmiş media player https://i.hizliresim.com/yEYRVj.jpg
 15. Dediğiniz gibi şöyle birşey denedim , kurulu bir windows ve winpenin programfiles ve system32 klasörlerini değiştirdim. Sistem oturum açma ekranında asılı kaldı :)) Denemeye devam ediyorum. iki sistemin registry kayıtlarından kayıtlarını eşleştirmeye çalışarak deneyeceğim. Umarım olur. Evet bunu biliyorum lakin, usb ye kurulan işletim sistemleri belli şartlar istiyor ( usb3.0 desteği, usbnin okuma ve yazma hızı gibi..). Bunu çalıştıran bilgisayar donanımlarının aynı özelliklere sahip değilse (usb3.0 desteği yoksa) malesef neredeyse çalışmıyor denebilir. Ben epey araştırdım fakat bulamdım bildiğiniz varsa paylaşırmısınız.
 16. Peki şöyle yapabiliyormuyuz, Şuan bilgisayarımda çalışan windows 7 nin imajını alsam bunu usbden çalıştırabilirmiyim ? Bu konu hakkında fikriniz nedir.
 17. Ben sadece media player üzerinde gelen bir winpe hazırlamak. Bunuda portable olarak eklemek değil direk kurulu halde yapmak istiyorum. Portable olarak eklediğinizde activex kütüphanesi gelmiyor. Benimde ona ihtiyacım var :))) Dolayısı ile winpe ye media playerı ya denetim masasından eklemem lazım veya içinde kurulu olması gerekli ama yapamadım. 3 aydır ne yaptıysam çözüm bulamadım.. Teşekürler
 18. Bilgi için çok teşekkürler arkadaşlar. Deneyip sonuçları paylaşacağım. Fakat bir yerde şöyle bişey okudum buda beni tereddütte bıraktı.
 19. Merhaba, usb den format atarken sysprep ile alınan imajı kullanabilyormuyuz? Amacım tüm programları kurulu hazır sistemi sysprep ile imaj almak ve bunu usb multiboot ile kurmak.
 20. merhaba, usb den windows kurarken, blue life ın hazırladığı usb boot menüyü USB 2.0 portuna takarak kurulum yapıyordum. Fakat yeni anakartımda sadece usb 3.0 girişi var. Biostan tüm ayarları denememe rağmen, flash diski görüyor ama multiboot menü gelmiyor, kurulumu başlatamıyorum. Usb 2.0 bilgisayarda çalışıyor. Usb 3.0 girişinden çalışan bir mulboot varmı veya nasıl yaparım.
 21. Teşekkürler ama o şekilde multiboot menü gelebiliyor fakat bu seferde fat32 veya ntfs biçimli diskleri, disk seçme ekranında görmedi. İndirme linki bulursam sanırım sorunu çözülecek.Turbobit 32 saat diyor ve konuyu açan arkadaşımız boot wime nasıl ekleneceğini yazmadığı için kendi iso dosyasımızıda oluşturamıyoruz.
 22. Emeğinize sağlık. Başka bir yere yükleyen varsa paylaşabilirmi , turbobit 31 saat diyor. Mega linkide %6 ya kadar indirip kota aşımı diyor.
 23. Bu konuda sakın beni yanlış anlama ben telekom taraftarı kesinlikle değilim !!! ..Dostum açıkcası bu konuda istersen tüketici heyetine gidebilirsin AMA Sözleşmedeki bu ve bunun gibi kanunları , sözleşmeyi imzalayıp kabul ettiğin taktirde pek şans kalmıyor sanırım. Bunlara bakara yapabileceğin bir kaç seçeneğe göz atalım. 1) Çıkardıkları tarifeyi ve bu farkı öder kurtulmayı denersin ( Kaç lira zarar edeceğini hesaplamak lazım ) 2) Hakem heyeti ve bir danışman avukat eşlinde çözüme ulaşmayı denersin Bu sistem ettiğin zararı çıkarıp, karşılaştır maddi ne kadar zarar ediceksin ona göre yola çık. Çünkü en kısa mahkeme 3 ay, en az avukatlık masrafı 400 tl x 3= 1200 + ek giderler. Artı uğraştığın zaman kaybın. Aslında onlarda bunun farkında oldukları için bu tezgahı kuruyorlar. Bu durumda benim görüşüm hep tüketici zararlı. Yani bence pek uğraşma. Yapabiliyorsan telekomla görüşüp ortak bir çözüme giderek uzlaşmaya çalış. Karar senin saygılarımla
 24. Sisteminizde nod32 antivirüs kullanıyormusunuz bilmiyorum ama bende de diğer tüm usbler direk açarken , sandisk sizin dediğiniz şekilde kalıyor. 1) Antivirusu geçiçi olarak kapatıp denediğimde hiç sorun olmadan açıyor. 2) Bilgisayarınızın usb 3.0 portunda biçimlendirilmiş bir usb diski , usb 2.0 girişinde kullandığınızda da aynı hatayı alabiliyorsunuz. Sanırım nedeni ankartın usb 3,0 driverlerı düzgün kurulmadığında bu oluyor. Bu yüzden her iki portuda deneyin sorununuz hangi portta yaşanıyor gözlemleyin. (usb girişi mavi olanlar usb 3.0, siyahlar 2,0) Bunları göz önünde bulundurarak tekrar deneyin.
 25. Merhaba , win7Pe (usb den çalışan windos) sisteme media player eklemeye çalışıyorum. Winpe içindeki source klasöründe bulunan Boot.wim dosyasını gimagex ile açtığımda görüyorum ki WinPe sisteme birçok program eklenebiliyor. Örnek aşağıdaki resimdeki gibi. Bu nasıl yapılıyor, bende media palyer kurulmuş bir sistem yapmak istiyorum.