Jump to content

mermis

Üye
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About mermis

 • Rank
  mermis'in şeyi

Profile Information

 • Male
 • istanbul

Recent Profile Visitors

665 profile views
 1. Öncelikle elinize sağlık, sergeistrelec'in çalışmalarına bayılsam da yaptığınız ufak ama işlevli çalışmayı da çok beğendim. Tebrikler ve teşekkürler.
 2. Django dostum, O2016VLPRPLS.32.rar dosyası şifre soruyor, nedir acaba şifre? Edit: Buldum şifreyi.. Dosya adını google da aratınca çıkan bir "türk warez" sitesinin adresiymiş..
 3. Üstad eline sağlık... Konuyu okuyorum ama okumam multiboota dosya ekleme konusundaki cahilliği gidermiyor maalesef. Bu çalışmanın multiboota dönüşmüş, imajlı versiyonunu elden paylaşacak arkadaşlar olabilir mi mesela istanbul içinde alsak diski yanımıza doğrudan kopyalasak. (Sarıyer-Maslak-Mecidiyeköy-Beşiktaş hattına koşarak giderim ) Ya da bir hayırsever çıkar mı "bak tnctr de şu konudaki imajı indir, şuraya kopyala , şuraya şunu yaz" diye adım adım anlatacak. Böylece sadece benim işim görülmez, benim gibi grup4dos, bootloader vs cahilleri de bu multibootun çalışan haline sahip olabilirler böylece. Sıfırdan çalışan halini paylaşın diyemiyorum maalesef ülkemizde internet yükleme süratleri yüzünden. Ya üniversitede olacaksınız yada methro/fiber bağlantısı olan bir iş yerinde çalışıyo olacaksınız ki 50-60Gb datayı acısız upload edebilesiniz. Şimdiden teşekkürler
 4. Dreamspark lisansınızı kurumsal olarak kullanamazsınız. MS baskın olmadan önce çoğu zaman "microsoft yazılım envanteri" çıkartmanız için size ulaşmayı dener. Baskın sırasında öncelikle seri numaralarından çok kurulu sistem adedi ve bu adedi karşılayan OPEN lisans & Kutu lisansı delili (fatura vb) talep edilir. Özel olarak bir şüphe varsa lisans etiketleri ve seri numaraları ayrıca delillendirilir. Önemli bir konu da şu, uzak doğudan yada ülkemizdeki bazı sitelerdeki kişilerden aldığınız (50Tl/50 dolar neyse) oem diye satılan lisanslarda büyük oranda Dreamspark lisansıdır ve aslında lisans almayıp dolandırılıyorsunuzdur.(Zaten faturalandırmazsınız onları) Hatta ülkemizde çeşitli mağazalarda satılan ürünler üzerinde bile dreamspark lisansı basılmış winPro COA etiketleri gördüm. Özetle, baskın riski gibi bir durum hissediyorsanız hiç bulaşmayın bu işe, Open lisansla eksiklerinizi baştan tamamlamanızı öneririm.
 5. Donanım hatasıyla yükleme yapamayan arkadaşlar... ESKİ PC yazna versiyonalardan da denediniz mi yüklemeyi. Gerçektende eski model cihazlarda win7 ve win 8.1 kurulumlarında ESKİ PC yaznalardan kurulum yapabiliyorum ben sadece. Bir ihtimalde kurduğunuz sistemlerin donanımı güçlü değilse, (netbook / çok eski pc gibi) pro vs yerine home hatta starter versiyonları denemeniz gerekebiliyor. (tabiiki ESKİ PC yazan versiyonlardan setupa başlamalısınız.)
 6. blue_life selam... senin açıklamalarını okuyup hazırladığın kurtarma cd lerini indirdim... Ancak ben yeni bir cd toplamayı denemeden önce elimde olanları birleştirerek başlayayım dedim ama daha ilk denemede tıkandım. Elimde çeşitli recovery boot cd ve dvdleri var. Bunlar içinde bazı değişiklikler yapmak istiyorum. Aşağıda adlarını vereceğim paketleri sana da tavsiye ederim DVD boyutunda işler yapmak istersen. Örneğin SÜPER bir paket olduğunu düşündüğüm DLC Super Multi Boot DVD 2011 v1 içinde bulunan XP kurulum dosyalarını silip forumda Legion arkadaşın paylaştığı i386 klasörünü koydum. (Magic iso maker ile imaj dosyaları arasında kopyalama yaptım) DVD den Boot yaptığım zaman aşağıda ki hatayı aldım; ISOLINUX 3,86.......Image checksum error, sory Boot failed HIREN boot DVD 14 restored edition v2 içinde de çok iyi yardımcı program imajları var. Ayrıca spotmau powersuite 2011 isimli 250 mb lik güzel bir windows - data recovery ve disk yönetim isosu var. DLC dvd ana çalışma olmak üzere bunları birleştirmek istiyorum. ama basit adımlar atıp ilk önceliğim DLC içinde ingilizce xp kurulumunu değiştirmek hatta yer sıkıntısı yaşarsam tamamen silmek istiyorum. checksum hatası almadan bu işlemleri hangi programla yapabilirim?? şimdiden çok teşekkür ederim.
 7. Arkadaşlar CD leri hazırlayan ve dağıtımını ve desteğini yapan bütün arkadaşların eline sağlık... Netten indirdiğim bir craagle Türkçe dosyasının içinden çıkan linkten buldum bu siteyi ve inanın çok beğendim. Herşeyden önce böyle özgün çalışmalar yapılması çok hoşuma gitti.. 06.12.2006 12:03 itibarıyla bu sayfalarda verilen toplu indirme (Rapidshare hariç) linklerinden sadece adresindeki 2.CD linki çalışmaktadır. EMULEDEN de baktım ama maalesef sadece 1 kullanıcıda CD1 i buldu o kadar.. Emule veya torrent de daha çok paylaşım yapılırsa direk indirme sitelerine gerek kalmaz bence.. bilginize
×
×
 • Create New...