Jump to content

ByChilavert

Üye
 • Content Count

  959
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by ByChilavert

 1. Merhaba Hem UEFi hem HEM Legacy sistemleri yapmam için sistemi komple değiştirip forumda paylaşılan sistemlerden yapmam lazım bunuda yapma şansım şuan için pek mumkün değil forumda çok güzel paylaşımlar mevcut onlara bakabilirsin. İyi çalışmalar
 2. Biosta secure boot açık mı? paylaştığım multiboot u halen daha kullanıyorum hiç sorun yaşamadım. Upload ettikten sonra test amaçlı 1 kere indirip rardan çıkardım sorun vermedi. İndirme esnasında internet bağlantısında kopma v.s. olunca bu tip sorunlar verebiliyor.
 3. Merhaba isteğinizi karşılayacak sistem Sysprep ile windows kurulumudur. link...
 4. Paylaştığım konuda Multiboot'un boş hali mevcuttur. İndirip bakabilirsin
 5. Merhaba Firadisk ile Acronis True Image ve Acronis Disk Director bazı bilgisayarlarda boot oluyor ama bazılarında hata veriyor. title Acronis Disk Director 12.5 Build 163 debug off set MYISO=ACRONISDX86.iso dd if=()/firadisk/au.xml of=()/AutoUnattend.xml dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n map --mem (md)0x800+4 (99) map /ISO/%MYISO% (0xff) map (hd0) (hd1) map (hd1) (hd0) map --hook write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0 chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)
 6. Nasıl bir hata veriyor ona göre bakayım.
 7. FiraDisk Multiboot Boş Hali http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145 boş halini indirip içindeki bootice dosyası ile indirdiğin multiboot dosyasındaki bootice dosyası ile değiştirebilirsin
 8. Nasıl bir hata alıyorsun ekran görüntüsü atarmısın paylaşmadan önce bir çok pc ye kurdum paylaştıktan sonrada kurmaya devam ediyorum hiç hata almadım. En çok karşılaştığım Secure boot hatası onun dışında sorunsuz kurulum yapıyorum. Kurmak istediğin pc nin bios ayarlarını deneme yanılma ile test yaparak çözebilirsin.
 9. BiOS'ta secure boot Enable ise izin vermeyebilir. Onu Disable yapıp tekrar denermisin. ...Link...
 10. Aynı dosyayı değişiklik yapmadan hem uptobox'a hem Turbobit'e yükledim uyumlu mu değil mi bilmiyorum.
 11. Yüklenmiş bir güncellemeyi tekrardan yükler mi? Kontrol ederek mi kuruyor direk mi kuruyor?
 12. Merhaba Tr sistemlerde güncelleme yaptığımız zaman sorun yaşar mıyım?
 13. Büyük ihtimal iso dosyasında yapılan işlemlerden dolayı olabilir. Standart iso içeriği değil değiştirilmiş.
 14. AİO Multiboot benimde aklımda ama bir türlü zaman ayırıp bakamadım. Firadisk gibi basit değil karışık zaman ayırmak lazım
 15. Firadisk ile multiboot kullanmanı öneririm Window 10 için dual boot kullandığım durumlarda bile sorun yaşamadım.
 16. aioboot sistem ile Firadisk sistem birbiri ile uyumlu olmayabilir. aioboot sistemini hiç kontrol etmedim o yüzden o işin uzmanlarına sormanız daha faydalı olacaktır. Tek link eklenmeyecektir.
 17. Gerçek makinede dener misiniz? Ben hiç böyle bir hata ile karşılaşmadım şimdiye kadar
 18. Adını WIN10 yapıp iso dosyasının içine atarsanız sorunsuz çalışır. Adını değiştirmek isterseniz set MYISO=Win10.iso bu alanı istediğiniz gibi değiştirip öyle flash belleğinize kopyalayabilirsiniz. title Windows 10 Tum Surumler x86_x64 debug off set MYISO=WIN10_V18362.145.iso dd if=()/firadisk/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml dd if=()/firadisk/spaces.txt of=()/firadisk/ISONAME.CMD write ()/firadisk/ISONAME.CMD SET MYISO=\\iso\\%MYISO%\r\n map --mem (md)0x800+4 (99) map /ISO/%MYISO% (0xff) map (hd0) (hd1) map (hd1) (hd0) map --hook write (99) [FiraDisk]\nStartOptions=cdrom,vmem=find:/ISO/%MYISO%;\n\0 chainloader (0xff)/BOOTMGR || chainloader (0xff)
 19. Merhaba Blue Life'nin yapmış olduğu alt yapı ile aynı mantaliteda çalışan Firaqdisk sistemi ile iso dosyalarını işlemden geçirmeden multiboot yapabilirsin. Örnek dosya aşağıdadır. Aynı sisitemiğ ben kullanıyorum. FiraDisk Multiboot Boş Hali http://www.tnctr.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=145
 20. Konu içerisinde multibootun boş hali var ordaki BOOTİCE EXE dosyasını kullanabilirsiniz. Sağolun Hayırlı bayramlar
 21. Doğrudur. Çalışma supramacy'ye aittir. 1 tane özelliği düşük pc ye kurdum standart kullanımda gözüme denk gelen sorunla karşılaşmadım.
×
×
 • Create New...