Jump to content

kara.ejder.323

Tnc Sever
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Good

About kara.ejder.323

 • Rank
  Azimli üye

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

1717 profile views
 1. Hey gidi günler hey... Yıl 2012

  alldebrid.PNG

 2. Önce AIMP kurup sonrasında K-Lite Codec Pack Standardı(Megasına gerek yok) tercih edilen müzik çalar Aimp, tercih edilen video oynatıcı Media Player Classic şeklinde ayarlayıp, Video renderer kısmını MadVR seçtik mi en kaliteli çıktıyı alırız. MadVR ve Lav Filters gerekli ayarları yapılıp istenilen her oynatıcıdan yüksek performans alınabilir. K-lite Codec Pack hepsi bir arada gerekli ayarlamalarla son kullanıcıya bu imkanı tanıdığından benim favorim.
 3. Bandizip 6.26 Yükleyici (32 & 64 bit) : https://dl.bandisoft.com/bandizip/BANDIZIP-SETUP.EXE Taşınabilir (32 bit) : https://dl.bandisoft.com/bandizip/BANDIZIP-PORTABLE-GL-32BIT.ZIP Taşınabilir (64 bit) : https://dl.bandisoft.com/bandizip/BANDIZIP-PORTABLE-GL-64BIT.ZIP XP Kullanıcıları için v5.22 : http://dl.bandisoft.com/bandizip.old/BANDIZIP5-SETUP-GL.EXE
 4. kara.ejder.323

  Forjest

  Çok geçmiş olsun hocam. Dilerim tez vakitte sağlınıza kavuşur, sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Eşsiz tecrübelerinizden ve bilgilerinizden uzunca bir süre faydalanabilmek dileğiyle.
 5. Benim kullandığım LTSB sürümünde olmadı maalesef. Ryzen işlemci nimetlerinden yararlanmak için 1909 kullanmak icap ediyor. Umarım herkes aradığı ideal işletim sistemini bulur.
 6. Dosya yöneticisinde değil sadece metro uygulamalarda etkinleşiyor 1607 sürümünde. Linux için evet alışkanlıklardan vazgeçmek zor gibi ama sanalda deneyimleyip bir taneyi göze kestirmek lazım. Nihai bir karar alabilmiş değilim ben de.
 7. 1607 LTSB'yi eğitim amaçlı bilgisayarlara kurduk. hatta 1507 LTSB'yi de denedim lakin o kadar eski sürümden bahsetmeyelim diye 1607'de karar kıldık. Tam kararında işletim sistemi. Kişisel bilgisayarımda 1909 kullanıyorum. Karanlık mod favorim olduğu için LTSC/LTSB düşünmüyorum. Lite sürüme geçip güncellemeleri kapatıp sadece ihtiyaç olduğu zaman kullanmayı amaçlıyorum windowsu. Zorlu bir meydan okuma olacak benim için. Olmadı msdn sürüm az ince ayarla yola şu anki gibi devam ederim. Size linux'a bir şans vermenizi tavsiye ederim.
 8. Ben şu an vazgeçilmezler ve oyunlar için lite bir 1909 sürümün yanına arayüzü güzel bir linux sürümüne geçiş yapmayı düşünüyorum. Uzun vadede komple geçiş mümkün olur mu bakalım. Deneyip göreceğiz. Zorin OS, Deepin, Manjaro üçleminde gidip geliyorum.
 9. Comodo'nun hem ücretsiz hem ücretli ürünleri çok iyi. Ücretli ürünlerinde 500 ₺'lik virüssüzlük garantisi diye fantastik özellikleri var.
 10. Şuna bir göz atabilirsiniz. Home değil ama kırpılan özelliklerle onun ayarında bir sistem.
 11. Çok doğru söylüyorsunuz lakin bir kısmı düzeltmem gerekiyor. Windows 7'de Windows 10'daki kadar bilgilere erişemiyor diye bir durum yok. Sorun windows 7'de herkes o bilgilere erişebiliyor ve herkesin erişebildiği o açıklar kapatılamıyor. Windows 10, Windows 7'ye nazaran kontrolü daha çok Microsofta veriyor. Herkes değil yalnızca ben ulaşayım istediğim bilgilere diyor Microsoft. Bahsettiğiniz üzere donanım üreticileriyle yapılan anlaşmalar gereği kastıkça kasan bir işletim sistemi olmalı ki kullanıcılar yeni donanım satın alsın. Apple'ın satış politikasının Microsoftçası işte. @NAMIKABI Microsoft teknolojileri yerine 2005'teki Pardus ekibi dağıtılmamış ve özgün tasarım üzerinden gitmiş olsaydık belki de şu an kendi ürünlerimizi kullanıyor olurduk. Mevcut Pardus pek benimsenmedi gibi duruyor. Sanırım bu konuda şu vakitten sonra yapacak bir yok. El mecbur lisans parası ödemeye devam.
 12. Haydi hep beraber Tnc Sever olalım!  Katkı sağlayamadığını düşünen benim gibi kullanıcılara ufak da olsa bir bağışta bulunup siteye destek olmaya davet ediyorum. Özverili çalışmalarından dolayı emek veren tüm tnctr sakinlerine ise sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

  1. Show previous comments  7 more
  2. ratapan

   ratapan

   Belki de yönetici arkadaşlar yaptığı bağışların bilinmemesini istiyorlardır.Bu da benim şahsi fikrim ..

  3. VentMois

   VentMois

   Sanmıyorum 75 usd üzerinden % unknow şeklinde gösterilirdi. 

  4. sk8er_boi

   sk8er_boi

   Arkadaşlar isteyen bağış yapar isteyen yapmaz. Fakat öncelikli olarak yöneticilerin bağış yapması fikrini anlamadım gerçekten. Yöneticiler siteden bir şey kazanmıyorlar, ayrıca zamanlarını ayırıp size bedavadan hizmet ediyorlar. Buradan faydalananlar ise sizlersiniz. Camide para toplarlarken de en çok müezzin ile imam versin diyor musunuz?

 13. Böyle bir sistemi oluşturmaya insanlar zahmet vermek istemeyebilir kendilerine. Bu sistemi bir araya getirip fiziki bellekle birlikte teslim etmenin karşılığı olarak istiyor sanırım ücreti hocam. Ben bunda bir beis göremedim. Lakin satılan ürüne bakınca ederinin o olmadığını düşünüyorum. Burada ücretsiz olarak çalışmalar yapan, sorunlara çözüm getiren, sistemleri, uygulamaları paylaşanları düşünüyorum ve tnctr'nin kıymetini daha iyi anlıyorum. Özverili çalışmalarından ve davranışlarından dolayı emek veren tüm tnctr sakinlerine teşekkür ediyorum. Katkı sağlayamadığını düşünen benim gibi kullanıcılara da ufak da olsa bir bağışta bulunup siteye destek olmaya davet ediyorum. Haydi hep beraber TncSever olalım!
×
×
 • Create New...