Jump to content
TNC-TR

xanadu73

Üye
 • Content count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutral

About xanadu73

 • Rank
  Azimli üye

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Eline sağlık kardeşim, silinen bileşenleri belirtebilir misin?
 2. Turbobit linki gitmiş, öbürkü hata veriyor dostum
 3. xanadu73

  Archlabs 2018.05

  Bunda desktop menüleri ve ikonları nasıl aktif hale geliyor? Çözemedim. Masaüstüne ne birşey ekleyebiliryorsunuz ne de sağ tıklayabiliryorsunuz.
 4. xanadu73

  Windows 7, Light (updated X64) (w0rmy)

  OneDrive'daki dosya çalışıyor halen. Bu sistemi yapalı bayağı bir olmuş ve şu anda bilgisayarımda yok. Dolayısıyla indirip tekrardan yüklemek lazım. Onu yapabilir miyim kısa zamanda bilmiyorum.
 5. Dostum eline sağlık yalnız yandex veya gdrive çok iyi olur. Bu siteler para tuzağı. 1) En basitinden mega 2 GB ulaşınca tek defada daha fazla indiremezsiniz diyor bekledikten sonra da dosya kaldığı yerden devam edemiyorsunuz baştan başlıyorsunuz. Böyle kısır döngü. 2) 1fichier VPN olmadan kullanılamıyor. Engel yemiş.
 6. xanadu73

  CyberGhost VPN 6.5.1.3377

  Zannedersem engellenmiş ve çalışmıyor. Çalıştırabilen var mı? Programın ayarlarından belki engeli geçmek mümkün fakat başlangıçta sertifikaları yükleyemediği için ayarlar bölümüne geçilemiyor.
 7. xanadu73

  Windows 10 Pro 32-64 Mart 2018 Güncel Türkçe

  Arkadaşlar alternatif link serbest mi? Yandex Disk veya Google Drive çok makbule geçer. Mega 2 GB'tan daha büyüğüne izin vermiyor tek seferde. Diğer siteler paralı üye olmadıkça çok yavaş. Teşekkürler
 8. xanadu73

  Windows 10 Pro 32-64 Mart 2018 Güncel Türkçe

  emeğine sağlık kardeşim, alternatif linkler için ayrıyeten teşekkür ederim.
 9. xanadu73

  Bios şifresi Kilidi

  PC'lerde anakartın üzerinde bir "PİL" vardır onu çıkar 10 dakika bekle tekrar tak. Bios sıfırlanır. Laptopta da böyle bir şey vardır muhtemelen.
 10. xanadu73

  Point Linux 3.2

  Eywallah denedim güzel bir sistem fakat her nedense terminalinde donma problemi var. Alternatif olarak lxterminal kurayım dedim fakat birşey değiştirmedi. Diğer fonksiyonlarında gözüme çarpan bir şey olmadı.
 11. Evet Virtualbox'ın linux desteği daha iyi ve daha sık güncelleniyor. Vmware linux desteğini pek sallamıyor gibi, fakat ana makine windows ise tercih sebebi olabilir. Virtualbox'ta paylaşılan klasörlerde işlem yaparken bazen "The file resolves to a path that is too long. The maximum length is 260 characters" diye bir SQL hatası veriyordu (fakat asla 260 karakter falan değildi). O yüzden vmware denemiştim . İkisinin de artıları ve eksileri var neticede.
 12. Linux ana makine, Windows 7 misafir. Ses aynı parazitli gibi çıkıyor Windows 7'de. Forumları falan araştırdım ingilizce siteler dahil. Tam bir çözümü yok. Bunlardan bir tanesi vmx dosyasındaki " sound.virtualdev = "hdaudio" satırını silmek. Bu seferde hiç ses gelmiyor.
 13. İyi hoş programda şu cızırtılı ses sorununu bir türlü çözemediler gitti. İnternette okuduğum çözümler işe yaramıyor.
×