aybarsgezmis

Üye
 • Content count

  97
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About aybarsgezmis

 • Rank
  Azimli üye

İletişim Bilgileri

 • Skype
  aybisoft @ hot mail . c o m

Profile Information

 • Male
 • Bilgi Paylaştıkça Çoğalır mı ?

Recent Profile Visitors

428 profile views
 1. Arkadaşlar biliyorum herkesin vakti kıymetlidir ama fırsat bulunursa aşağıdakiler hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim. İSTEKLER 1 - ) Windows 10 Pro x64 Lite versiyonu ESD ve UEFI desteği olan güncellemeleri derlenmiş iso dosyası oluşturabilirmisiniz. 2 - ) Windows 10 Pro x86 Lite versiyon aynı işlemler burası içinde geçerlidir. 3 - ) Ürün anahtarları kurulum içerisine entegre ediliyorsa daha çok memnun olurum. SORULAR 1 - ) Windows 7 modifiye etmek için RT 7 Lite programı kullanıyordum.Forumda araştırdım sanırım yeterli bilgi bulamadım yada yeterince araştırmamış olabilrim çünkü konular içerisinde cümleler arasında bahsedilirken buldum rt 7 lite daha kullanışlı modifiye programları önerebilirmisiniz. 2 - ) Windows 10 için hangi modifiye programı kullanılıyor bilmiyorum bunun için öneriler gelebilir.(Wintoolkit vb..) Şimdilik aklımdakiler bunlar özlü sözümü söyleyip çekiliyorum "Bilgi paylaştıkça çoğalır"
 2. Reklam olmasın isim vermiyeyim sadece bu işle ilgilenen forumda arkadaşlarımızın neler yaptığına bakıp örnek olarak bize detaylı bilgi verebilirmisin Aramıza hoşgeldin bu arada
 3. 1 sene yine iyi dayanmışın Bende deneme amaçlı kurmuştum 1 hafta içinde sildim Windows 7 yükledim.Home users için ideal geliyor bana ilk başlarda W10 görsel açıdan biraz etkili kılsada eğer pc ile haşır neşirsen bazı farkları gözlemliyebiliyorsun ve sonradan kendine şu soruyu soruyorsun tekrar windows 7 dönsem mi acaba ?
 4. Samsung Evo al özellikle öneririm ben daha önce fiyaat olarak uygun diye kingston aldım bir takım problemler yaşadım takılma ve kitlenme gibi ve daha sonra bunun benden kaynaklı değil tamamen kronik bir sorun olduğunu öğrendim ve eski pc taktım şu an evo kullanıyorum sonuna kadar da arkasındayım yazma ve okuması bence bir kullanıcı için tamamen yeterli + performans ve fiyat olarak da hak ediyor.
 5. hızlandırmışın eline sağlık
 6. bende MSDN toplayıp birleştirmeyi düşünüyordum çok üşendim sen yapmışın eline sağlık çok güzel oldu bu direk indirdim.
 7. Arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi tamamen türkçeye çevrilmiştir bir kaç örnekle her birim için videolu anlatım fırsat bulunca yapacağım. Şimdilik bir kaç küçük resimli açıklama yapacağım. Gimagex v2 Türkçe Monteleme (Mount) Menüsü : Windows 'un "*.wim" dosya içeriklerini değiştirmek amaçlı en sık kullanılan birim. Bazı verilen hataların çözümlerini içeriğe ekleyerek belirtttim. Aktarma Birimi : Elinizde x86 - x64 gibi işletim sistemleriniz varsa ve bunları tek bir sistem içine aktarmak isterseniz bu birimi kullanıcaksınız. Örneğin ; elimde windows 7 Pro x86 var bunun yanina x64 de eklemek istiyorum o zaman bu yöntemle bunu elde edebilirim. Açıklama Birimi : Birleştirmiş olduğunuz işletim sistemlerini öncelikle burada gösterebilir açıklama da daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hakkında Birimi : Arkadaşlar yazdığım gibi bir reklam veya tanıtım gibi şeyler içermedim sadece site adı ekledim oda tek kullandığım forum burası olduğu için. Umarım yakın fırsat bulup video alırım görsel olarak daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum ve umarım daha çok projeler çıkar daha yaratıcı sistemler görebiliriz INDIRME LINK : https://cloud.mail.ru/public/4prQ/c3p2RRnAT
 8. Aslında benim konum değil ama bence önemli bir konuya deyinmişin video anlatım herkesin işine yarar ve daha çok yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına olanak sağlar.Umarım en kısa sürede bu isteğe cevap vereceklerdir.
 9. O 1 tanesi hangi hizmeti kullanıyorsa memory çok yükleniyor , diğerleri yavaşlamaya etki etmez o kadar mühim değil
 10. Bu şekilde sonuç veriyor
 11. haha gerçekten dediğin gibiymis , bir süre bize kullanma klavuzluğu yapacaksın sanırım başarıların devamını dilerim.
 12. Hem toshiba hemde baska bir laptop denedim Ram bilgilerinde - Üretici firma hata olarak gösteriyor bunu şikayet olarak algılama sadece eksikleri yakaladikca paylasiyorum bir diger versiyonda notların arasında olsun. Genel özet olduğu kısma laptoplar için önemli ayrıntı olabilir Sistem üreticisi ile Sistem modeli notların arasına alırsan sevinirim. yani örnek olarak verirsem Sistem üreticisi : DELL Sistem Modeli : Inspiron - E4-553 gibi... bayadır kontrol ediyordum çok başarılı bir çalışma
 13. inceledim güzel startup kullanıcılar icin iyi bir deneme olur ve artık responsive tasarımlara önem veriliyor çagımız telefondan internet :=)
 14. güzel olmuş emek - sabır ve başarı..
 15. Arkadaşlar ben  menü bar dan treeliste program ekleme yaptım ama treelist ekletemedim forumda örnek apz ler var ama genelde döngü ile yapılmış ekleme yaptıramadım yine.   Page - On Menü evresine yazdım.   if e_ID == 101 then      ----  101 id ( Program ekle )   nFile = Dialog.FileBrowse(true, "Programlar", _DesktopFolder, "AybiSoft(*.exe)|*.exe|", "", "dat", true, false);     ----- Programların alınacağı yer exe uzantılı olacak. for i,v in pairs(nFile) do File.Copy(v, _SourceFolder.."\\AutoPlay\\Docs", true, true, false, true, CopyCallback);         ---- Docs klasörüne kopyalanacak yeri. end  end   bir yerinde yanlış var   aynısını program silme içinde  yapmayı düşünüyorum yardım ederseniz sevinirim.   Not : Program silme içinde 2.Bir sayfa ekleyip Dialog dan filan göstermeyi düşünmüyorum direk seçili olan programı sildireceğim